Karadeniz Pet

Yeni jumbo kuş alıyorum

epsphlvn

Yeni Üye
Cümleten Sa. Arkadaşlar 5 6 takım jumbo muhabbet kuşu alacağım yanımda bir veteriner arkadaş var ama piyasa da pek bilgim olmadığı için hangi kuş kalitelidir hangi kuş sağlıklıdır pek bilgim yok en azından sizler kadar özellikle renk ve biçim olarak alırken nelere dikkat etmeliyiz arkadaşlar yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim =)

İlk defa mı başlıyorsunuz?

Muhabbet kuşu daha önce beslemediyseniz Jumbo ile
üretime başlamanızi onermem. Jumbolar daha zor ürer bakıcı yönü
daha zayıf olur, bakıcı çiftler kullanmanız gerekir.
Tam olarak neye karar verdiğinizi söylerseniz yardimci oluruz.
tek tek Jumbo mu alacaksınız, takım olarak mı yoksa yavru dan
alıp takımlar mu kuracaksin iz.

daha önce yavru vermiş takımlar almayı düşünüyorum jumbo ile başlamamı bir abim önerdi aslında ben 15 takım çek ile başlayacaktım fakat yavrularını daha pahalıya satarsın çek yapma jumbo yap dedikten sonra jumboya döndüm biraz

E öyle de bakım tecrüben yoksa çok zorlanırsın. Yani sen zorlanmasan bile kuşlar için risk demek bu. Tabi sana sürekli destek olacak tecrübeli tanıdığım varsa rahat olur.

öyle bir tanıdıgım var hiç olmasa buradaki insanlar var içim o konuda rahat =)

daha önce yavru vermiş takımlar almayı düşünüyorum jumbo ile başlamamı bir abim önerdi aslında ben 15 takım çek ile başlayacaktım fakat yavrularını daha pahalıya satarsın çek yapma jumbo yap dedikten sonra jumboya döndüm biraz

daha önce yavru vermiş takımını kimse kolay kolay satmaz, mutlaka bir kusuru vardır. tabi üretici gerçekten bu kuşlardan sıkılmamışsa, acil paraya ihtiyacı yoksa, üretimhanesini bozmuyorsa... kaliteli çift bulabileceğini sanmıyorum. en iyisi yavrudan beslemek. yerinde olsam iyi araştırma yaparım. kuşlar pahalı olabilirama piyasaya sürebilecek misin. bakımını iyi yapabilecek misin....

Ama davranışlarındaki değişikliği görebilmek için öncesinde çokça gözlemlemiş olman. karakteristik özelliklerini tanıman bir adım önce başlatır. İşini sağlama alman için diyorum. Bir çift al başla, yürütebilirsen sonrasında büyütürsün.Tabi bunlar benim görüşüm, tercih yine senin engel olmayalım.