Karadeniz Pet

Yeni Jumbolarım hakkındaki düşünceleriniz

• Konbuyu başlatan bugrahanbayrak
  • Başlangıç tarihi
B

bugrahanbayrak

Guest
Arkadaşlar Merhaba

Ben bu işte yeniyim daha önce güvercin ve sevda papağanı besledim. Bu jumbolara kafayı taktım. Alalı 20 gün oluyor yuvalıkları var ve hic girdiklerini görmedim. Kenevir tohumu ve hazırladığım mamayı hiç yemiyorlar. İkiside bilezikli biri erkek olan UOF fransa bileziği taşyor. Diğerinin henüz bileziğinine bakmadım. Bileziklerinin renkelerine göre erkek 2.5 dişi 1.5 yaşında. Gerci ben her ikisininde erkek olabileceğine dair şüphelerim var. Kuşlar hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyorum. Özellikle cinsiyetleri

Öncelikle merhaba,

Kuşlarınızı evde besliyorsanız ve tek çift ise ve bu çiftte jumbo ise üretim olarak baya zorlanacaksınız bunu bilin..

Jumbolar çok nazlı kuşlardır ve çok çiftlerin olduğu ortamlarda olması lazım tek olursa imkansız gibi bişey ama siz yinede umudunuzu kesmeyin..

Bende evimde besliyorum jumbo üretiyorum ama yaklaşık 4 yıllık çabamdan sonra başardım , buda diğer çiftlerim sayesinde oldu diyebilirim , çünkü jumbo çiftlerim haricinde çekoslavak çiftlerimde var..

Sen yinede vitamin ve aşırı mamaya kaçmamak kaydıyla sabret ve üretme yolunda ilerle..

Umarım başarılı olursun..

Takıldığın konu olursa yardımcı olmaya çalısırız..

Mavi olan dişi diğeri erkek çok asil duruyorlar. Serkan abinin dediği gibi zor ama imkansız değil ;) sormasi ayip nerden aldınız ne kadara aldınız iyi kandan kuşlar

Kuşları bir petshop'tan aldım ama epey aradım. Yani belkide 100'e yakın kuş baktım diyebilirim. 300 TL'ye mal oldular. Bu arkadaşlar hiç mama yemiyorlar. Ayrıca meyve falanda koydum onada hiç bakmadılar. Bide muhabettler kenevir tohumu yemezlermi.

Kenevir muhabbet kuşlarında pek gerekmez..Zaten çoğu yemlerin içerisinde az olmaz kaydıyla var..Mama konusuna gelirsek kıvamını tutturamadığınız için yemiyor olabilirler , siz yemesede verin zamanla mutlaka tadına bakıp seveceklerdir..Zaten jumbolara fazla vermeyin mamayı yağlandırırsınız..

Maşallah :)

Bu kuşları yaz ayları için balkona çıkarsam güneş görseler bi zararı olurmu acaba

hocam maşallah gri çok hoşuma gitti allah nazarlardan saklasın :)

maşaallah. yavru alacaksanız çıkarmayın yer değiştirmesin. çıkaracaksanız direkt güneş vurmasın üzerlerine

maşallah çok asiller kenevir tohumu değilde nijer tohumu verirseniz kızışmalarına daha çok yardımcı olur

Özverili yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Geri