Karadeniz Pet

yeni kafes hakkında

Doğu kan

Meraklı Üye
arkadaşlar geçtiğimiz senelerde muhabbet kuşuma en büyüğünden bir papağan kafesi aldım içinde 2 adet devasa büyüklükte tahta tünekte var. altında ızgarası 2 adet kendi yemliği vs. gayet güzel. sorum hint bülbüllerim üremeye devam ediyo kümes almayı düşünüyodum ama maddi durumum şu aralar iyi sayılmaz. muhabbet kuşum sabah çıkıp akşam giriyo kafesine.. bende ona orta boyutlarda bişey alıp bülbülleri onun kafesine koysam mı diye düşündüm. sizce muhabbet kuşum ne yapar bu durumda ? yeni kafese alışabilir mi ? ayrıca kafes sarı renk pirinç diyolar buna herhalde. ben uzun süre bakınca gözlerimin yorulduğunu farkettim kuşların gözlerinde kalıcı hasar bırakır mı ? ne yapmalıyım sizce ?

Son düzenleme:
Muhabbet kuşu ve bülbüller aynı odada durmayacaklarsa sorun olmaz. Yeni kafese alışır 3-5 güne. Ancak hint bülbülü için papağan kafesi tel aralıkları fazla gelebilir. Aradan çıkmasınlar?

şuan ki kafesleri daha aralıklı diyebilirim. en fazla gagaları (gözlerine kadar) dışarı çıkabiliyor. uzun süredir aynı odada kalıyoruz ama ne gibi sorun olabilir ? muhabbet sadece yem ve uyku için odaya gelmekte. onun dışında hep salon mutfak ve banyoda takılıyo

Sen kafesleri değiştirince muhabbet kuşu yine papağan kafesine gidebilir.

Doğru, ayırmam gerekli. ayrıca şuan ki kafeslerinde ki yuvalıkta 14 adet yumurta var. alıp yeni kafeslerine koyduğum zaman oturmaya devam ederler mi ? kafama takıldı şimdi

[MENTION=17734]Doğu kan[/MENTION] bu 14yumurta tek kuluçkadan mı önceki kuluçkalardan birikmiş olmasın. Boşuna yatmasın hayvanlar üstüne boşlar varsa cıkartın. Bende Hint bülbülü besliyorum daha tek kuluçkada 5 yumurtayı gecemedim

[MENTION=17734]Doğu kan[/MENTION] bu 14yumurta tek kuluçkadan mı önceki kuluçkalardan birikmiş olmasın. Boşuna yatmasın hayvanlar üstüne boşlar varsa cıkartın. Bende Hint bülbülü besliyorum daha tek kuluçkada 5 yumurtayı gecemedim

şöyle söyleyim en yaşlı yumurta 15-20 günlük. 3 tane de yetişkin yavruları var. anne ve baba kışkırtarak onları oturtuyo kuluçkaya. artık kafeslerini büyütmek istiyorum da yuva boş kalır mı acaba işte ?

Hint bülbülleri pek seçici davranmıyor ben yer değiştirme olsun başka türlü olsun müdahale ediyorum sık sık şuana kadar sıkıntı yasamadım hint bülbüllerinde ama yinede belli olmaz garanti değil. Yumurtalarıda bence bi kontrol et boş olanları çıkar zaten hepsi dolu bile olsa pek mümkün değil hepsine bakması.

Yavruları oturtmalarına gelince öyle bi durum bende yaşadım. Kendileri yatmadıgı için yavruya bakmadılarda sonuç olarak öldü. Ama bunun garantisi yok eğer yetişkin yavrular kendi başlarına yemleniyorlarsa ayırın. Benimkiler birde diğer yumurtalar için zorla yuvaya soktugu yavruların tüylerini yolup yumurtalara ortam hazırlamaya baslamıstı dahada bırakmadım ondan sonra yetişeni ayırdım direk.

Hint bülbülleri pek seçici davranmıyor ben yer değiştirme olsun başka türlü olsun müdahale ediyorum sık sık şuana kadar sıkıntı yasamadım hint bülbüllerinde ama yinede belli olmaz garanti değil. Yumurtalarıda bence bi kontrol et boş olanları çıkar zaten hepsi dolu bile olsa pek mümkün değil hepsine bakması.

Yavruları oturtmalarına gelince öyle bi durum bende yaşadım. Kendileri yatmadıgı için yavruya bakmadılarda sonuç olarak öldü. Ama bunun garantisi yok eğer yetişkin yavrular kendi başlarına yemleniyorlarsa ayırın. Benimkiler birde diğer yumurtalar için zorla yuvaya soktugu yavruların tüylerini yolup yumurtalara ortam hazırlamaya baslamıstı dahada bırakmadım ondan sonra yetişeni ayırdım direk.

yavrular çıkınca büyükleri ayırmam gerekecek öyleyse. yem kırabiliyolar zaten. gagalarıda siyahtan döndü. ben yumurtalara ortam hazırlamaları için en pahalısından tuvalet kağıdı alıp yırtarak veriyorum. ağaç dalı gibi şeyler vermedim çıkan yavruların derisini keser diye. başarılı da bi kuluçka oldu yavrular çok sağlıklı

Yani geç bile kalmışsın aslında ben ortalama 30-35 gün oldugunda ayırıyorum bi kafese bakıyorum yem yediklerine kesin kanaat getirip ayırıyorum. Normalde Keten ip satılıyor yuva kılı diye 3 -4 paket gidiyor bi yuvaya ben o yüzden önce havlu pecete kesip veriyorum daha sonra ip veriyorum ki yuvayı sıkı güzel örsünler diye. İp işinide şöyle çözdüm 1 adet fındık cuvalı aldım onu ayırıp veriyorum 1 liralık cuvaldan çıkan ip dışarıda 10-15 katı

Sen kafesleri değiştirince muhabbet kuşu yine papağan kafesine gidebilir.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/pet-shop-hakkinda-46715.html

Yani geç bile kalmışsın aslında ben ortalama 30-35 gün oldugunda ayırıyorum bi kafese bakıyorum yem yediklerine kesin kanaat getirip ayırıyorum. Normalde Keten ip satılıyor yuva kılı diye 3 -4 paket gidiyor bi yuvaya ben o yüzden önce havlu pecete kesip veriyorum daha sonra ip veriyorum ki yuvayı sıkı güzel örsünler diye. İp işinide şöyle çözdüm 1 adet fındık cuvalı aldım onu ayırıp veriyorum 1 liralık cuvaldan çıkan ip dışarıda 10-15 katı

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/pet-shop-hakkinda-46715.html

Geri