Karadeniz Pet

Yeni kafes için boyut önerileriniz..

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, kuşumun kafesi boyalı kafes ona uzun zamandır pirinç kafes almayı düşünüyordum. Boyutlarından emin olamadım. Büyük boyutta bir kafes olsun istiyorum, gerçi kuşumuzu her gün en az 5-6 saat salıyoruz ama kafesinde olduğu zamanlarda da rahat edebilsin istiyorum. Siz boyut olarak ne önerirsiniz? Birde pirinç kafeslerde boyalı kafes gibi pas riski olmuyor değil mi? Çünkü şimdiki kafesinde temizlik yapacağım zaman bile teller pas tutar diye korkuyorum o yüzden yalnızca siliyorum belli aralıklarla.

Mevcut salma kafesler var onlar kullanışlı onlardan alabilirsiniz.

Mevcut salma kafesler var onlar kullanışlı onlardan alabilirsiniz.
Salma kafesler bildiğim kadarıyla çok büyük ki zaten tek kuş için salma kafes gereksiz de olur. Benim dediğim normal muhabbet kuşu ya da 'küçük papağan' türü kafesleri içinde büyük boy ölçüleri olarak hangisi uygun olur..

Petshopta ithal pirinç bir kafes sordum 150 lira civarındaydı fakat bana biraz küçük geldi boyutları..

Ben öyle bir zarar vermem herhalde :D Teşekkürler yorumunuz için, sağolun..

Rica ederim.
Prinç kaplama uygun boyda ve fiyatta bir kafes bulamazsanız Galvaniz veya nikel kaplama kafeslere de bakabilirsiniz.
Bunlarda da paslanma sorunu yaşamazsınız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Salma kafes de büyük ve gayet rahat edebilecek dizayn da uygun fiyatlar da bulabilirsiniz hem sıkıntı çekmezsiniz.

bence kafes büyük olursa iyi olur. tek kuşmuş. tüm gün serbest de değil. o yüzden büyük kafes alıp içini biraz ağaç dalları, merdiven salıncak gibi oyuncaklarla doldurursanız, kafesi hem yuva hem oyun alanı olmuş olur. kafeste kaldığı sürede sıkılmaz, kendi kendine oynar oyuncaklarla

Kafes boyutu önermek bana pek mantıklı gelmiyor. Zaten kuşu günün önemli bir bölümünde kafes dışında tutuyorsunuz. Ölçüleri siz kendiniz, ortama göre belirleyin. Sonradan keşke demiyeceginiz şekilde ne çok büyük ne çok küçük, mevcut ev yerleşme planı ve koyacağınız yere göre kendiniz belirleyin.

Geri