Karadeniz Pet

yeni kafes seçimi

minikmavis

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1 yaşında olan erkek muhabbet kuşuma yeni bir kafes almak istiyorum.
yuvarlak hatlı,çatılı /boyalı kafes(çin malı yazıyor üzerinde) ve salma diye tabir edilen galvaniz kaplama kafes buldum bütçeme uygun olarak.fakat çok kararsızım.kafes seçiminde nelere dikkat etmeliyim örneğin tel aralığı nasıl olmalı kuşum çok kemirgen teller nasıl kaplama/boyama olmalı ve en önemliside ölçüleri nasıl olmalı(şuan ki kafesi 25-30 ölçülerinde ve rahat edemiyor)

Şimdiden çok teşekkürler

Üretim kafesi olarak da geçen 40x35 ebadındaki kafesler uygundur. Sanırım bu is için ayırdığınız bütçe biraz düşük. O yüzden galvaniz veya krom kaplama üretim kafeslerini tercih etmeniz daha uygun olacak. Eğer kuş sürekli kafes dışındaysa, yeni kafese gerek yok, ancak günün büyük bölümünü kafes içinde geçirecekse küçük veya yuvarlak kafes almayın. Bir de akıllı yemlik takılabilecek sürgülü/giyotin kapısı olması sizin için kolaylık teşkil edecektir.

açıkcası dışarı çıkmakdan pek hoşlanmıyor kafesin kapısını gündüz hep açık bırakmama rağmen haftada 10günde 1-2 kez çıkıyor çıktığında keyifle uçuyor
şu an ki kafesi çatılı olduğundan salmada mutlu olurmu bilemiyorum herhangi bir sorun olurmu sizce alışması açısından

Zannetmiyorum. Ilk gün belki yadırgayabilir ancak rahat bir gece geçirmesi genellikle alışması için yeterli olur

peki kafes telleri mutlaka yatay tellimi olmalı birde tel aralığı geniş olanlar sorun olurmu buarada çok teşekkürler yanıtlarınız için