Karadeniz Pet

yeni kafes

Elif Özdemir

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar yeni kafes kurdum bugün. Erkeği ilk koydum. Dişiyi de koydum erkek kur yaptı falan ama dişiye vurmaya başladı. Diğer kafeste dişi baskındı. Erkek çok uysaldı. Çiftleşiyorlar. Sizce kötü mü yaptım

Çiftleşme döneminde keşke değişiklik yapmasa idin ortamlarını yadırgaya bilirler alışmaları zaman alacak biraz zaman tanı. Hayırlı olsun yeni yuvaları

Aslında onun için büyük geniş bir kafes olmasını istedim yavruları rahat rahat büyüsün diye inşallah yadırgamazlar. Şuan yem yerinin birini keşfettiler. Diğerini keşfedemediler kavga edip duruyorlar onun için.

Aynı hatayı bende yaptım şimdi yuvaligin yanından bile geçmiyorlar.

Ya çok kotu oldum simdi. Ama yavrulayacak yumurta oldugunu dusunuyorum genede gecmez mi ya. O degil kafes buyuk oldugundan bi de yerlerini de degistirdim

Ya çok kotu oldum simdi. Ama yavrulayacak yumurta oldugunu dusunuyorum genede gecmez mi ya. O degil kafes buyuk oldugundan bi de yerlerini de degistirdim

bi foto alabilirmiyiz elif hanım geniş kafes herzaman iyidir zamanla alışırlar bende bit olayı için değiştim kafesi bak benimde şimdi 3 gün oldu iştebakalım yumurta ne zaman yapıcaklar bilmiyorum.

bu şekilde oldu daha yeni opustuler icim rahatladi

bu şekilde oldu daha yeni opustuler icim rahatladi
elif hanım maşallah tünek bolluğu var :) kuşlar uçmak yerine yürümeyi tercih ediyor galiba :) tünek sayısını 2 ye indirin lütfen en sol ve akıllı yemliğin dibindeki kalsın yeterli

1) 2 tane tünekten başka takma
2) eş kuşlara salıncak takılmaz
3) bide gazete koyma mantak yapıo diolar

bunlar benim gördüğüm eksikler yanlış anlama banada bunları sürekli söylediler ondan

ama maşallah kuşların çok güzell bol yavru alırsın inşşş.

Aralarinda cok mesafe var aslında böyle gözüktüğüne bakmayın :) yeni düzen olunca bilemedim nasıl yapayım her tüneğin ucuna sulukla kum koydum o yüzden böyle oldu biraz :) ama gerçekten bana da acaba dedirtti :) dişi kuş salıncakta uyuduğu için onun altına koydum yuvalığın önünde var akıllı yemlik 2 tane var onların önündede var :)

tam olarak bu abi ile bende görüştüm aynılarını dedi bana bakın son halleriii

Gazetenin üstünde tel olduğu için sakınca görmedim. Salıncakta uyuyor sürekli o yüzden o salıncağı taktım o olmazsa çok tarşıyorlar dişi rahat edemiyor. Tüneklerde haklısınız yeni bir düzenleme yapıcam onlarla ilgili :)

bence bu şekil ideal derimm çok tüneğe gerekk yokkl

Ekli dosyalar

• kuşlarr.jpg
    kuşlarr.jpg
    123.2 KB · Görüntüleme: 23
2 tane tünek yeterli yeni kafes olunca gercekten nasıl yapacagınızı şaşırıyosunuz haklısın bende bilememiştim ama işte bide alışsalar da yuvalığa falan girse dişi tık yok valla :D

Kafeste uçabiliyorlar mı kanatları bir yere takılmasın sonra ya :(

gayette güzel çırpınıp uçuyolar benimkiler sorun yook

Ben dişiyi sabah kontrol edicem ya genelde sabahları yuvaya giriyor gece pek girmiyor yarın sabah girmezse moralim çok bozulacak :(

Tamam bende o zaman 2 tüneği çıkartayım dişinin uçamama sorunu varda. Vitamin desteği yaptım tüyleri düzeldi ama genede erkek kadar olamadı bi türlü

hımm anladım ya zaten tünekten tüneğe rahat geçsinler yeter ya onlara hareket oluo kanatları tutulmamasına dikkat edin yeter.. bol yavrular dilerim.

Geri