Karadeniz Pet

Yeni kafesim ve sorularım var :d

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
Yuvalığın ucundaki tahtayı kemirdikleri için kendim yapmak zorunda kaldım zımparayla uzun sürdü sağlam oldu :) tahta tünekleri arkadan montaladım çok sağlamlar. Suluk gördüğünüz gibi yerde duruyor sorun olur mu ? Yemlik ise yere koyacağım plastik bir kapa bu sorun yaratırdı ? Yuvalığada talaş mı kuş kumu mu koysam ? Petshop sahibi ne koyarsan koy kuş yuvasında bişey tutmaz dışarı atar dedi , hiçbişey koymadan sadece tahtaya yumurtlama sorun olurmu ?

sulugu tuneyin yanina koysaz daha rahat su icerler yuvaliga fark etmez kum ve ya talas koya bilirsiniz

Kum tavsiye etmem genelde yavrulara yapısır. Evet kuslar yuvalıgı temizler. Plastik folluklar var onlardan edin. İcine biraz iri talas koy. Hepsini temizler yumurtladıktan sonra biraz daha talas koy temizlemicektir. Yavrular cıktuktan 10 gun sonra follugu temizle ywni talas koy

Bence tellerin ucunu karga burnu ile yamultun sivriliği gitsin yani ,çünkü biliyoruz ki kuşlar bi nedenden ötürü korktuklarında kendini etrafa çarparlar kafes içinde ,o tellerin batmasını istemeyiz,genel olarak sorun yok fena sayılmaz kafes.

Geri