petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Kafesim :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yigitcandemirag tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    yere kum alayım mı ? ızgara yok çünkü
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    Yere kum degilde zili kaldirsan daha iyi cunku erkek zille oynar ona kur yapabilir kum koycaksanda yemligin icine koya bilirsin fazla yerlerse kum zarar verebilir

3. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Şimdi ben bu yere ne dökeyim kısaca :)

4. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    koku olmasın diye birşey dökmek istiyorsanız zeolit taşı kullanabilirsiniz

5. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Akvaryum içindi sanırım o dimi ya kağıt yiyorlar o yüzden koymak istemiyorum

6. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    benim kuşlarımda yapıyor özellikle dişi o hazırlık belirtisidir arkadaşım :) içgüdüsel olarak kemiriyor heryeri kafesin tabanını dahil kemiriyor benimki kağtıları paramparça ediyor

7. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    o zaman sereyim ben kağıt :D dişi kızdı da erkek daha kızmadı :D

8. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kızışır kızışır merak etme erkeğin kızışması için sana bir tavsiye olarak yumurta maması yap haftada 2 defa ben haftasonları cumartesi ve pazar art arda veriyorum erkek acayip kızışıyor dişiyi kovalıyor hayvan en sonunda kendini tabana atıyor anca öyle bırakıyor çok etkili oluyor yumurta maması özellik tavsiye ederim sana

9. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Şimdi ben kuşçudan mama aldım ama yemediler onu yerler mi bilmiyorum nasıl hazırlıyacağım sizin tarifi öğrenebilirmiyim bu hafta deniyeyim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 22:56 --

Birde nijer tohumu aldım onu yemediler nerdey se 1 ay oldu yeme karıştırdım yine yemiyorlar

10. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yemle karıştırdığınızda yemesi lazım ama belki yiyordur kuru mama aldıysanız ona 1.5 yemlik kadar dökün kaba sonra içine yarım yumurta sarısı ve beyazı çeyrek havuç katın bu kadar ama ben elle hazırlamak istiyorum derseniz ki ben öyle tavsiye ediyorum ama kuru mamanız bitene kadar üstteki gibi yapabilirsiniz 1 tane yumurta haşlayın 2 ye bölün yarısını siz yiyin :) yarısını rendeleyin sonra çeyrek havucu rendeleyin yarımda olabilir ondan sonra 1 2 yemek kaşığı irmik katın ve 2 tane de petibör bisküvi veya bebe bisküvisi yada evde nasıl bisküvi varsa :) toz haline getirip katın mamaya hepsini karıştırın verin kuşlara cumartesi öğlende verin pazar öğlende alın ve yenisini koyun pazar gecesi yine alın onu hem mama çöpede gitmiş olmuyor tam 2 yemlik kadar oluyor bende çöpe hiç gitmiyor bu arada mamayı dolapta saklayın buzdolabında ağzını iyice kapatın benden bu kadar :)

11. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Teşekkür ederim size :)

12. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    rica ederim kolay gelsin tez zamanda yavru alırız inşallah :)

Sayfayı Paylaş