Karadeniz Pet

Yeni Kafesin yuvalığına girmemesi Hk.

Caner ERGÜL

Meraklı Üye
Yakşamlar arkadaşlar. Çiftime bst kafesten yeni bir kafes aldım erkek kuş ile iyi anlaşıyolar sıkıntı yok çiftleştiklerinide gördüm fakat yuvalığa girmiyor dişi akşam geldiğimde kafesin tabanında yumurta gördüm kafese yumurtlamış. Yuvalığa alışması için ne yapmam lazım

Yumurtayı alıp (kırılmadıysa) yuvalığa koyun yatarsa ne ala yatmaz ise yeni kafese alışmalarını beklemek gerekecek.

Ben de bir çiftimi ne yaptıysam alıştıramadım yuvalığa. Girmeyince girmiyorlar maalesef. Yuvalık içine talaş ile birlikte dal tarçın kıyıp koyabilirsin. Koku cezbedici olabilir. Yumurta zarar görmemişse alıp yuvalığa koyarsın. Hayırlısı olsun.

Orası kuşlara bağlı.Kimisi 1 hafta kimisi 1 ay kimisi daha uzun sürede alışır.

Ben de bir çiftimi ne yaptıysam alıştıramadım yuvalığa. Girmeyince girmiyorlar maalesef. Yuvalık içine talaş ile birlikte dal tarçın kıyıp koyabilirsin. Koku cezbedici olabilir. Yumurta zarar görmemişse alıp yuvalığa koyarsın. Hayırlısı olsun.
Yuva içinde kum var kokusuda var zaman gösterecek daha önce yavru aldığım bir çift acemide değiller ama bekleyeceğiz yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

Orası kuşlara bağlı.Kimisi 1 hafta kimisi 1 ay kimisi daha uzun sürede alışır.

İnşallah kısa sürer üstad saolasın

İnşaallah kısa sürede alisirlar olmadı zor da kalırsanız dış yuvalik takın

Yuva içinde kum var kokusuda var zaman gösterecek daha önce yavru aldığım bir çift acemide değiller ama bekleyeceğiz yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

İnşallah kısa sürer üstad saolasın
Şöyle de yapabilirdin en başta. Kafesi aldığında kuşları yuvalıktan da koyabilirdin. Alışmalarına daha çabuk etki ediyor.(Test edilip, onaylanmıştır.)

Şöyle de yapabilirdin en başta. Kafesi aldığında kuşları yuvalıktan da koyabilirdin. Alışmalarına daha çabuk etki ediyor.(Test edilip, onaylanmıştır.)

Doğru söylüyosunuz üstad aklımıza gelmedi. Akşam oda karanlığında yuvaya koysam bir müddet sonra açsam etkisi olurmu

Doğru söylüyosunuz üstad aklımıza gelmedi. Akşam oda karanlığında yuvaya koysam bir müddet sonra açsam etkisi olurmu
Şu anda nasıl olur bilmiyorum ama ben zamanında birkaç takımımın önce yumurtalarını ve yavrularını, daha sonra da anaç kuşları karanlıkta yuvadan içeri koyup ışığı açtım ve hiç sorun yaşamamıştım. İnşallah faydası olur.

Geri