petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni Kafesin yuvalığına girmemesi Hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Caner ERGÜL tarafından 4 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Yakşamlar arkadaşlar. Çiftime bst kafesten yeni bir kafes aldım erkek kuş ile iyi anlaşıyolar sıkıntı yok çiftleştiklerinide gördüm fakat yuvalığa girmiyor dişi akşam geldiğimde kafesin tabanında yumurta gördüm kafese yumurtlamış. Yuvalığa alışması için ne yapmam lazım

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Yumurtayı alıp (kırılmadıysa) yuvalığa koyun yatarsa ne ala yatmaz ise yeni kafese alışmalarını beklemek gerekecek.

3. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Yumurta kırılmıştı attım bende. Kuşlar kızgın ikiside. Ne kadar sürer zaman olarak yuvalığa girmesi

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben de bir çiftimi ne yaptıysam alıştıramadım yuvalığa. Girmeyince girmiyorlar maalesef. Yuvalık içine talaş ile birlikte dal tarçın kıyıp koyabilirsin. Koku cezbedici olabilir. Yumurta zarar görmemişse alıp yuvalığa koyarsın. Hayırlısı olsun.

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Orası kuşlara bağlı.Kimisi 1 hafta kimisi 1 ay kimisi daha uzun sürede alışır.

6. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Yuva içinde kum var kokusuda var zaman gösterecek daha önce yavru aldığım bir çift acemide değiller ama bekleyeceğiz yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

İnşallah kısa sürer üstad saolasın

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İnşaallah kısa sürede alisirlar olmadı zor da kalırsanız dış yuvalik takın

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Dal darı varsa yuvalığa koyup ucunu delikten gözükecek şekilde koy bakalım, belki yemek için girerler.. :)

9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Şöyle de yapabilirdin en başta. Kafesi aldığında kuşları yuvalıktan da koyabilirdin. Alışmalarına daha çabuk etki ediyor.(Test edilip, onaylanmıştır.)

10. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Doğru söylüyosunuz üstad aklımıza gelmedi. Akşam oda karanlığında yuvaya koysam bir müddet sonra açsam etkisi olurmu

11. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Şu anda nasıl olur bilmiyorum ama ben zamanında birkaç takımımın önce yumurtalarını ve yavrularını, daha sonra da anaç kuşları karanlıkta yuvadan içeri koyup ışığı açtım ve hiç sorun yaşamamıştım. İnşallah faydası olur.

12. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Deneyelim üstad saolasın tutar inşallah dua ederim

Sayfayı Paylaş