Karadeniz Pet

Yeni kuş aldım 4 aylık, dışarı salayım mı?

omer48kaya

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün yeni bir kuş aldım 4 aylık ve erkek ne yapmalıyım dışarı çıkarıcımı :confused::confused::confused::confused::eek::confused::confused:

Hayırlı olsun keske daha küçük alsaydın alışması hızlı olurdu. İlk önce disari cikarma konusunda ben geldigi gibi saldim 2-3 carpti daha sonra carpmadi 2 saat sonra felan iceri koydun elimi tunek seklinde yaparaj yavas yavas kuşun goğsüne dokunmaya çalıştım kuş kaçarsa tekrar devam et pes etme yorulacak pes edecek ve eline gelecek 10 saniye durduktan.sonra tejrsr indir tekrar takip et alisana kadar 1 gün boyunca boyle yap ikinci günde aynı şeyi dışarda dene işe yarayacaktır.

Fotoğrafınıda görelim mubişi

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birkac gun kusunuz bulundugu ortama alisana kadar kafesten cikarmazsaniz daha iyi olur. Simdi cikarirsaniz esyalarin yerini bilmedigi icin uctugu anda bir yerlere carpacak ve panige kapilacaktir. Bir de kusunuzun yaninda ani hareket ve seslerden kacinirsaniz kusunuz kendini daha guvende hisseder. Kusunuzu hemen kendinize alistirmak icin acele etmeyin, hemen elinize almaya calismayin. Once yeni geldigi ortama alismasini bekleyin. Ve unutmayin, 4 aylik kusun size alismasi yeni yeme dusmus bir kustan daha fazla zaman alir, bu yuzden sabirli olun. :)

hemen salma derim çarpıp yaralanma ihtimali yüksek ortama alışınca salarsın

Geri