Karadeniz Pet

Yeni kuş aldım bişey yemiyor içmiyor

TARZAN58

Yeni Üye
Kuşu alalı 24 saat oldu su felan içmiyo yemini yemiyo ne yapmalıyım

Kuşu alalı 24 saat oldu su felan içmiyo yemini yemiyo ne yapmalıyım

aldığınız kuş yavru ise yemliğin yerini bilmiyordur kafesin tabanına yem dökün ve tünekleri çıkaran mecburen tabana inecektir ve orda yem yiyebilir böylece suluğun yerinide kendiniz öreticeksiniz elinize alıp yemi kırdığından emin olun kuşunuzun

Yeni gelen kuslarin boyle davranislari normal ortama alisiyordur. Yeni geldigi icin bir kac gun yem yemez yada fazla yemeyebilir2 hafta sonra hoplar ziplar.

Yemi bazen ağzının önüne götürüyorum o şekilde yiyor devamlı tünekte duruyor sessız sessız youtubedan kuş sesi açtığımda bazen ötüyor

Yeni aldığınız kuş 3 4 gün yem yemez çünkü tedirgindir ama 3 4 günün sonunda kesin yiyecek merak etmeyin

1-Sakın kuşa kuş sesi felan dinletme psikolojisi bozulur
2-Sakin ol bir sıkıntı yok bende alalı 3 hafta oldu yeni kuşumu en fazla 2 gün böyle olacak yem yemeyecek sonra senden saklı saklı yicek sonra bi bakmışsın elinden yiyor sabırlı ol biraz. Ayrıca ben kuşu dediğim gibi alalı 3 hafta oldu 1 kere su içerken görmedim.
3- Eğer oyuncağı falan varsa çıkar kafesinden en azından sana alışana kadar. Sonra koyablirsin Ama KESİNLİKLE AYNASIZ olmalı. Yine psikolojik sorun yaşar. İntihar edenleri bile varmış düşün yani.

Birde benim gibi her gün salma sonra bi canavara sahip olursun. Tellerin arasından dışarı çıkmaya çalışıyo şuan :D

Son düzenleme:
dinletince baya hareketleniyodu ama öyle diyosan dinletmeyim bundan sonra teşekkür ederim

Cevap;

Elinize yem alın ve kuşa yavaşça yaklaşarak yem verin.Bunu size alışana kadar tekrarlayın.Suyu ise TATLI KAŞIĞI VEYA SULUĞUYLA VERİNİZ...:p:):)

Geri