Karadeniz Pet

Yeni kus aldim cok uyusuk duruyor

greentea

Yeni Üye
IMG_20160922_114033.jpg
Merhaba
Yeni yavru kuş aldik, eve geldiginden beri uykulu duruyor.Gözleri cok baygin bakiyor, hasta mi ne sizce ?

selamlar
hareketliliği var mı? kuşunuzun yeni yerine alışması için ona zaman vermelisiniz.

Ben de yeni kuş aldım, eve getirdikten sonraki 14-15 saat yem bile yemedi. Aynen suskun ve hareketsizdi. Bunun sebebi büyük ihtimalle yeni ortama gelmiş olması. Moralsiz olabilir. Ortamına alıştıkça normale döner. Önceki kuşum sabahları deli gibi öterdi bu ilk günlerinde hiç ötmedi. Sebebi aynı. İkinci gün yem ve suyu hatırladı. Dördüncü beşinci günün sabahında ötmeye başladı. Zaman verin. Korkutmayın. Ferah aydınlık bir yere koyun kafesini de.

Bence efkarlı efkarlı düşünüyor, kuşçuda manitası mı kalmış nedir :D
Şaka bir yana eve yeni getirdiyseniz bir süre eve ve size ısınma sürecine girer,fazla ses yapmaz,hareketli davranmaz vs.15 günden sonra yavaş yavaş hareketlenmeye başlar diye tahmin ediyorum.İlginize göre bu süre daha kısa olabilir.
Dİp Not:Yanılmıyorsam bu kuş yavru değil, ortalama 1 yaşlarında erkek bir kuş.

@alpdna Kuş ta hareketlenme var yavastan. Bugun ilk kez ötüşünü duydum, telden kuş sesi actıgımda da tepki verdi. Yem yiyor su içtigini görmedim. Henüz ucamıyor hemen yere cakılıyor. Resim bugünki hali
16_09_24_14_03_29_368_photo.jpg
:)

Geri