Karadeniz Pet

yeni kuş aldım lütfen yardım edin

• Konbuyu başlatan KUBİLAY ÜÇEL
  • Başlangıç tarihi
K

KUBİLAY ÜÇEL

Guest
Arkadaşlar ben bu hobiye yeni başladim üç aylik erkek muhabbet kuşum var alalı beş gun oldu.
Aranizada yeni katıldim bana yardimci olursaniz çok sevinirim. Kuşumu ilk eve getirdiğimde kafesden kaçirdim tekrar kafese koymasi zor oldu kuş korktu baya. Ama şimdi bana alisti gibi
Kafesin icinden sevmeme izin veriyo bazen. Ama kusum ilk geldigi gun gibi kaka yapmiyo cok seyrek yapiyo. Bide ara sira hapsiriyomus gibi ses cikariyo gunde on defa falan denk geliyom. Bide muhabbet kuslari cok hareketli olur diyilar. Benimki bazen saatlerce tuneğinde hic hareket etmeden duruyo. Bide kakasi poposuna yapisti bi kac kere kus yoldu orayi biraz ama simdi duzeldi gibi daha yapismiyo. Gaga tasina hic yanasmadi bile krakerinide yemedi hic geldi geleli. Yem yedigine denk geldim ama su ictigini hic görmuyom. Simdi bu kusa nasi bakmaliyim nasi egitmeliyim neler yapmaliyim bana yardimci olursaniz cok sevinirim. Bilgisizlik ve tecrubesizlikden kusumu kaybetmek istemiyorum

Ben kuşumu aldığım zaman petshop görevlisi bana kuşunu 10 gün kafesten çıkarma etrafı gözlemlesin alışsın demişti, bende öyle yapmıştım, ondan önceki kuşumda bunu denemedim 2.-3. günde salmıştım çok korkmuştu, bence üstüne gitme 1-2 gün yemek yemedikleri oluyor, sonra kendilerine bırakınca yiyorlar, biraz sabretmen lazım, hemen yakınlaşsın arkadaş olalım hoplasın zıplasın istiyor insan ama ne yazık ki öyle olmuyor ben aldığımda 1 hafta bir yere tünedi kaldı bu hiç hareket etmiyor sürekli gözüm ondaydı, sonra zaman zaman az az ötmeye başladı hareketlenmeye 1 ayın sonunda tam olarak artık hop hop durmuyor çok hareketli cıvıl cıvıl, o hapşırmayı da anlıyorum daha çok tıksırma gibi, benim yüzüme hapşırdığı çok oluyor, onun sağlıkla ilgili olduğunu düşünmüyorum kuşum 6-7 aydır yapıyor onu tıksır tıksır günde birkaç defa, muayenede bir şey çıkmadı, sana da kuşunla iyi eğlenceler diliyorum :)

2 hafta ortamı alışması için bekleyin , yemek ve su ihtiyacını giderir görmedigin zamana denk geliyordur. Eline almamaya özen göster korkmasın senden eline yem alıp yavaş yavaş yaklaşmalısın.

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Bide bi şey soracam vitamin vermelimiyim yoksa şimdilik böyle devm etsinmi

Suya karıştırıp vitamin kullanabilirsin ama 2 günde bir degiştir.

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Bide bi şey soracam vitamin vermelimiyim yoksa şimdilik böyle devm etsinmi

Benim sana tavsiyem forumda tüm sorularını cevabı var kuş eve ilk geldiginde ne yapılmalı, ilk 1 hafta ne yapılmalı, nasıl egitilmeli, nasıl konuşturukur gibi bir sürü konu var onları okumanı öneririm oradakileri uygularsan kuşunla harika bir dostluk kurarsın

Arkadaşlar çok teşekkur ediyorum verdiğiniz bilgiler için. Forum kullanma konusundada biraz acemiyim
Mazur görun beni. Bi sorum daha olacak yemi nasi vermeliyim.
Kafeste iki tane yemlik var ben ilk gün yeme biraz kuş kumu katarak yemliklerin ikisinide doldurdum.
Bes gun oldu ve simdi görüyorumki kuş bu gidişle bu yemi bir ayda anca bitirir.
Sizce bu şekildemi yem vermeliyim yoksa farkli bi öneriniz varmi

Geri