Karadeniz Pet

Yeni kuş aldım sorularım var(resimli)

• Konbuyu başlatan Murat Burak
  • Başlangıç tarihi
M

Murat Burak

Guest
MErhaba kuş severler. ben dün muhabbet kuşu aldım ve birkaç sorum var, ilk önce kuşun resmini koyayım
Kr3RQ1.jpg

Sorularım
1-Kuş sağlıklı mı duruyor?
2- Kuş dün saat 7 gibi aldım 7 den beri yem yemiyor nedendir?
3- Hep aynı yerde duruyor.
4- Hiç ötmüyor
5- yem yavru yemi diye aldım ama kabuklu mu bilmiyorum
6- kuşum kaç yaşında.

şidmiden teşekkürler

1.Kuşun Yavru ona vitamin takviyesi yap resimden ne kadar anlaşılırsa o kadar sağlıklı

2.Kuş yeni ordamına alışmaya çalışıyor alıştıktan sonra yem yemeye başlar
Benim kuşum 20 gündür benle baktığımda yem yemeyi kesiyor...
(Full time evin içinde kafestede değil)

3.Yukardada dediğim gibi evinize alışmaya çalışıyor

4.Ortama alışması lazım :)

5. Kuşunuzu gözlemleyin ama o sizi görmesin :) yem yerken

6. 2 aylık yerli erkek

1-)Kuşunuz yeni ortama girdiği için çekingen ve şişkin duruyor bunun için sağlık açısından kesin birşey söylemek yanlış olur

2-)Kuş yeni bir ortama girdiği için böyle yem yemiyor yavaş yavaş alışıp yemeye başlar bunlar doğal davranışları

3-)Ortama alışmadığı için ve ortamı bilmediğinden cok çekingen ve ürkek ondan dolayı

4-)tek ve yavru biraz ortam da alışmasına yardımcı olmak için muhabbet kuşu sesleri dinletin

5-)Yem kırabiliyor ise sorun olmaz ara sıra yemliğe bakın eğer yem kabuğu var ise yemiştir biraz da kafesin tabanına dökün ama az olsun ki kabuksuz ise yediğini anlayabilesiniz

6-)Başındaki çizgilere göre 1.5-2 aylık ;)

1-)Kuşunuz yeni ortama girdiği için çekingen ve şişkin duruyor bunun için sağlık açısından kesin birşey söylemek yanlış olur

2-)Kuş yeni bir ortama girdiği için böyle yem yemiyor yavaş yavaş alışıp yemeye başlar bunlar doğal davranışları

3-)Ortama alışmadığı için ve ortamı bilmediğinden cok çekingen ve ürkek ondan dolayı

4-)tek ve yavru biraz ortam da alışmasına yardımcı olmak için muhabbet kuşu sesleri dinletin

5-)Yem kırabiliyor ise sorun olmaz ara sıra yemliğe bakın eğer yem kabuğu var ise yemiştir biraz da kafesin tabanına dökün ama az olsun ki kabuksuz ise yediğini anlayabilesiniz

6-)Başındaki çizgilere göre 1.5-2 aylık ;)

Öncelikle teşekkür ederim

2 aylık ise eğitmek için iyi mi kötü mü acaba?

Öncelikle teşekkür ederim

2 aylık ise eğitmek için iyi mi kötü mü acaba?

Evet uygun ama ilk etapda cok ilgilenmeli ve size güvenini kazanmalısınız daha sonrada yavaş yavaş kelimelerle devam etmelisiniz yeminede 1 çay kaşığı nijer ekleyin ve bal verin mamayıda eksik etmeyin kendini çabuk toparlar

ayrıyetten kafeste ayna var ise cıkartın kafeste fazla oyuncak ta olmasın rahat hareket edebilmesi için

Geri