Yeni kuş aldım, sorularımı cevaplar mısınız?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve aytunc tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. aytunc
  Gizli

  aytunc Guest

  4 gün önce muhabbet kuşu aldım. Son 2 gündür benim evimde ve 2 gündür zaman zaman çevresini tanısın diye kafesten dışarı çıkarıyorum. Ancak kafesine girmesi çok zor oluyor. Ayrıca sanki bana küsmüş gibi konuşmaya çalıştığımda hep arkasını dönüyor. Hasta olduğunu vs. düşünmüyorum ama sanki iletişimi sağlamak çok zor olacak gibi. Sevmeme 1-2 kez izin verdi, onlarda da 20-30 saniye sonra gagaladı ve kaçtı. Sevmeyi mi beceremedim onu da bilmiyorum :) Ayrıca çok nadiren ötüyor. Bi kere ses dinleteyim dedim, o zaman öttü. Duymasında vs. hiçbir sorun yok yani ama normal zamanda çok az ötüyor. Bana yol gösterir misiniz? Sağlıklı bi iletişim kurmak için hangi yolları izlemeliyim?
   
 2. Ezel ALBAYRAK
  Gizli

  Size şuan gösterebileceğim tek yol kafesten çıkarmayın, ki ortamına alışsın.
   
 3. aytunc
  Gizli

  aytunc Guest

  başka bi yerde her gün belirli saatlerde kafesten bırakın ki çevresini tanısın diyordu. ben de o yüzden salıyorum ama kafese girmesi çok zor oluyor. yakalamak zorunda kalıyorum. bir de nasıl bi ortamda tutmalıyım sıcak olması dışında? kafesi yüksek bi yerde mi olmalı vs. bunlarda da yardımcı olabilir misiniz? 6 yaşımda aldığımız kuşu saymazsak uzun zman sonra ilk defa bi kuş beslicem ve neredeyse hiçbir şey bilmiyorum.
   
 4. Ezel ALBAYRAK
  Gizli

  salmayın kafesten bi süre,kafes yüksekte olsun.mümkünse aile bireylerinin sürekli gelip geçtiği(koridor vs.gibi) yerler olmasın sakin bi oda olsun.
   
 5. Mücahit ÇOLAK
  Gizli

  Kafesden çıkarmayın. 1 hafta konuşun sesinize alışsın iyice ve size güvensin.elinizle yem uzatın.Elinizden yem yem yemeye başlayınca , Daha sonra elinizi yavaşca kafesin içine sokun. biraz bekleyin. elinizi kuşun yanına getirin.Eğer alışdıysa elinize gelicekdir. Ben böyle yapmışdım ve şuan yanaklarını bile sevdiriyor.Aile bireyleri ile Oturduğunuz odaya koyun eğer Çift Değillerse ama hol ve koridor gibi yerlere koymayın.
   
  #5 Mücahit ÇOLAK, 14 Mayıs 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 14 Mayıs 2013

Sayfayı Paylaş