Karadeniz Pet

yeni kuş aldım

• Konbuyu başlatan Erdem KARAMAN
  • Başlangıç tarihi
E

Erdem KARAMAN

Guest
yeni 2 adet 7-8 aylık muhhabet kuşu aldım, eve geleli 2 gün oldu hala yem yemediler her ikiside, tuyleri kabarikta değil, kakalari yesil gibi ama biraz civik, oyle tunekde hareketsiz duruyorlar, biz niye geldik diye protesto mu ediyorlar, ne yapabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
b-482720-zaman_her%C5%9Feyin_ilac%C4%B1d%C4%B1r.jpg

yeni 2 adet 7-8 aylık muhhabet kuşu aldım, eve geleli 2 gün oldu hala yem yemediler her ikiside, tuyleri kabarikta değil, kakalari yesil gibi ama biraz civik, oyle tunekde hareketsiz duruyorlar, biz niye geldik diye protesto mu ediyorlar, ne yapabilirim

Bence fazla ürkmücekseler kafesin içinde çırpınmadan sakin durduklarına emin olabilirsen avucunu açıp parmak uçlarına biraz yem koy ve kuşun duruş pozisyonunu bozmadan bir kaç parmak mesafeden elindekileri görmesini sağla 5dk belki gözle burnunun dibindeki elini süzüp durucaklar ama yiyeceklerine eminim biri yerse diğeride ondan görüp yer sadece biraz ürkütmeden dene sabırla... Ortam değişikliği bunu yapıyor ama ürkütmeden ısrarcı ol yedirmeyi dene (2 gündür yemiyorlar dediğin ısrarcı ol ama sabırla)

bu hayvanlar cok duygusallar haketten, disi kuşun ceresi kahverengi kanatlari da sarkik kuyrugun altinda kanat uclari,yumurtlayacakmi demek bu

öyle gibi ama kesin cevap için foto eklemeniz lazım

resim nasil ekleniyordu, eskiden ekliyebiliyordum, simdi bulamadim

hızlıresim.com sitesine giriniz. oradan dosya seç bölümüne tıklayıp ekleyeceğiniz resmi seçin. daha sonra şimdi yükle yazan yere tıklayın çıkan yerdeki forum yazan kısmın sağındaki linki kopyalayıp buraya yapıştırın..

uzmanların cevabını bekleyin ama resimlerde dişi kuşunuz kızışmış gibi çıkmış. hayırlı yavrular..

hadi ya , opustulerde yem yemeyede başladılar simdi, bu sefer iyi denk geldi

Yem yemeden duramazlar zaten. eninde sonunda yiyeceklerdi :)

kuşlar gayet kızgın maşallah , hatta dişide yumurta var ama ortam değiştiği için yumurtayı eritebilir yada kafese yumurtlar ..İnşallah yuvalığa yapar ve yatar , sizde hemen yavrularını görmüş olursunuz..Dişi yuvalığa giriyor mu hiç..

yok yahu hic girmiyor, hatta yem yemeye son saatlerde yemeye başladı, bunları kuscunun kafesde seçerken opusurken bu iki cifti gorup ole secmisdim umarim yumurtlar, yapabilecegim bisey varmi yuvaya girebilmesi icin

Arkadaşlar disi kusun kakalarida buyuk, poposu genislemis gibi, sanirim yumurtlayacak eve geleli 3 gun oldu onu yuvaya girmesi ve yumurtlamasina nasıl ikna ederim, zorla yuvaya soksam bi faydası olurmu bu kus yumurtlayacak belli, yardim edin bosa gitmesin yumurta, bide bu yunurtanin babasi kim acaba , bu erkek yardimci olurmu,

Geri