petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni kuş aldım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Erdem KARAMAN tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Erdem KARAMAN

yeni 2 adet 7-8 aylık muhhabet kuşu aldım, eve geleli 2 gün oldu hala yem yemediler her ikiside, tuyleri kabarikta değil, kakalari yesil gibi ama biraz civik, oyle tunekde hareketsiz duruyorlar, biz niye geldik diye protesto mu ediyorlar, ne yapabilirim

#1 Erdem KARAMAN, 9 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Mayıs 2013
  2. Berkan ERKAN

Bence fazla ürkmücekseler kafesin içinde çırpınmadan sakin durduklarına emin olabilirsen avucunu açıp parmak uçlarına biraz yem koy ve kuşun duruş pozisyonunu bozmadan bir kaç parmak mesafeden elindekileri görmesini sağla 5dk belki gözle burnunun dibindeki elini süzüp durucaklar ama yiyeceklerine eminim biri yerse diğeride ondan görüp yer sadece biraz ürkütmeden dene sabırla... Ortam değişikliği bunu yapıyor ama ürkütmeden ısrarcı ol yedirmeyi dene (2 gündür yemiyorlar dediğin ısrarcı ol ama sabırla)

3. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    daha 2 gün olmuş gelelı zamanla alışıcaklardır.

4. Mehmet ŞEKER

alışırlar merak etmeyin..

5. Erdem KARAMAN

bu hayvanlar cok duygusallar haketten, disi kuşun ceresi kahverengi kanatlari da sarkik kuyrugun altinda kanat uclari,yumurtlayacakmi demek bu

6. Mehmet ŞEKER

öyle gibi ama kesin cevap için foto eklemeniz lazım

7. Erdem KARAMAN

resim nasil ekleniyordu, eskiden ekliyebiliyordum, simdi bulamadim

8. Mehmet ŞEKER

hızlıresim.com sitesine giriniz. oradan dosya seç bölümüne tıklayıp ekleyeceğiniz resmi seçin. daha sonra şimdi yükle yazan yere tıklayın çıkan yerdeki forum yazan kısmın sağındaki linki kopyalayıp buraya yapıştırın..

9. Erdem KARAMAN

10. Erdem KARAMAN

11. Mehmet ŞEKER

uzmanların cevabını bekleyin ama resimlerde dişi kuşunuz kızışmış gibi çıkmış. hayırlı yavrular..

12. Erdem KARAMAN

hadi ya , opustulerde yem yemeyede başladılar simdi, bu sefer iyi denk geldi

13. Mehmet ŞEKER

Yem yemeden duramazlar zaten. eninde sonunda yiyeceklerdi :)

14. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşlar gayet kızgın maşallah , hatta dişide yumurta var ama ortam değiştiği için yumurtayı eritebilir yada kafese yumurtlar ..İnşallah yuvalığa yapar ve yatar , sizde hemen yavrularını görmüş olursunuz..Dişi yuvalığa giriyor mu hiç..

15. Erdem KARAMAN

yok yahu hic girmiyor, hatta yem yemeye son saatlerde yemeye başladı, bunları kuscunun kafesde seçerken opusurken bu iki cifti gorup ole secmisdim umarim yumurtlar, yapabilecegim bisey varmi yuvaya girebilmesi icin

16. Erdem KARAMAN

Arkadaşlar disi kusun kakalarida buyuk, poposu genislemis gibi, sanirim yumurtlayacak eve geleli 3 gun oldu onu yuvaya girmesi ve yumurtlamasina nasıl ikna ederim, zorla yuvaya soksam bi faydası olurmu bu kus yumurtlayacak belli, yardim edin bosa gitmesin yumurta, bide bu yunurtanin babasi kim acaba , bu erkek yardimci olurmu,

Sayfayı Paylaş