Karadeniz Pet

Yeni kuş aldımda cins, yaş ve cinsiyeti nedir?

AB990

Meraklı Üye
image.jpeg
image.jpeg

Kuşumu yeni aldım yaş, cinsiyet ve cinsi nedir acaba be isim önerisi alabilirmiyim.

Erkek, 1 yaş civarlarında, tüy dökümünde. Kırma olabilitesi var pek türünü anlayamadım.

Irk konusunda bir şey diyemem fakat erkek ve 2 yaşına yakın olduğunu söyleyebilirim.Denildiği gibi tüy dökümünde.

Kırma derken ve yaşı büyük mü oluyor normalme tüy dökümünde olduğu için ek bişey yapmalımıyım

Irk olarak yerli mi sizce peki

Irk konusunda bir şey diyemem fakat erkek ve 2 yaşına yakın olduğunu söyleyebilirim.Denildiği gibi tüy dökümünde.
Erkek, 1 yaş civarlarında, tüy dökümünde. Kırma olabilitesi var pek türünü anlayamadım.
kuşlarda 1 yaş civarı genç mi sayılıyor yani yaş durumu nasıl birde kırma dediğiniz hangi cinsin kırması olabilir tüy dökümü için ek bişey yapmalımıyım birde kafesin kapağını açıyorum kapağına kadar geliyor kızar gibi ötüyor ne yapmalıyım

Size alışması çok güç yaşını almış bir kuş şu saatten sonra yanına bir eş alın. Yavrularından birini kendinize ayırın onu kendinize alıştırın

Eğitmeniz zor artık.Yanına dişi alıp yavrularını eğitirsiniz.
Tüyü kolay atlatması için vitamin verin.

Parmağımı konmuyor felan bunlar zamanla olur mu yaşı büyük sayılmaz değilmi

Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama bilgim hiç yok
1 Yaşındakı Kuşu evcilştirmek için nerdeyse onun yaşadığı kadar ömur vermelisiniz 1 aylık erkek bi kuş alırsanız bu çok kolay olur veya Yanına Dişi alıp Yavrulanı Alıştıra bilirsiniz

Maşallah 1 yaşında fln türünü bilmiyorum hastada görünmüyor bende 2-3 önce çekoslovak türü 1 dişi 1 erkek almıştım

1 Yaşındakı Kuşu evcilştirmek için nerdeyse onun yaşadığı kadar ömur vermelisiniz 1 aylık erkek bi kuş alırsanız bu çok kolay olur veya Yanına Dişi alıp Yavrulanı Alıştıra bilirsiniz
Maşallah 1 yaşında fln türünü bilmiyorum hastada görünmüyor bende 2-3 önce çekoslovak türü 1 dişi 1 erkek almıştım

Anladım Ahmet bey teşekkür ederim de yavrularını almak öyle kolay değil sanırım

Sizede teşekkür ederim Dinçer bey güzel yavrular alırsınız inşallah :))

Anladım Ahmet bey teşekkür ederim de yavrularını almak öyle kolay değil sanırım

Sizede teşekkür ederim Dinçer bey güzel yavrular alırsınız inşallah :))
Yanına Dişi Alıp Kendi Hallerine birakın Dişi alırken büyükluğune dikkat edin dişi erkekten ufak olsun yaş olarak değil boy olarak ceresi kahve rengimsi olursa hızlı yavru alırsınız ve aldığınızda 2 si ayrı tünek Takılıyorsa tek tünek takın anlaşırlar Dişinin Erkekten Boy Olarak Küçük Olması Çifleşleşmenin hızının ve anlaşma hızının %50 sinden fazladır

Yanına Dişi Alıp Kendi Hallerine birakın Dişi alırken büyükluğune dikkat edin dişi erkekten ufak olsun yaş olarak değil boy olarak ceresi kahve rengimsi olursa hızlı yavru alırsınız ve aldığınızda 2 si ayrı tünek Takılıyorsa tek tünek takın anlaşırlar Dişinin Erkekten Boy Olarak Küçük Olması Çifleşleşmenin hızının ve anlaşma hızının %50 sinden fazladır
Anladım güzel yavru almam için dişinin cins(fiyatı uygun) ve rengi nasıl olmalı ceresi derken neresi oluyor o tam olarak

Anladım güzel yavru almam için dişinin cins(fiyatı uygun) ve rengi nasıl olmalı ceresi derken neresi oluyor o tam olarak
Cere kuşunuzun burun deliklerinin buluduğu renkli yer Ayrıca Guzel bi yavru almak istiyorsanız Bu rekte http://i.hizliresim.com/yV6dDM.jpg bi kuş alabilirsiniz ama İlla guzelk yavru alacam die dedğim şeyleri ihmal etmeyin Dişi1 yaşında veya 9 aylık olması lazım boyut olrak erkekten kuçuk olması lazım Ceresi Kahve Rengi olursa daha iyi olur bide alacağınız dişinizin Daha once kuluçkaya yatmış olması lazım

Geri