Karadeniz Pet

yeni kuş alıcam sorularım var

• Konbuyu başlatan Burak Boyacı
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Boyacı

Guest
:confused:
1-kuşu ilk eve getirdiğimde ne yapmalıyım ?
2-Kuş bana ne kadar sürede alısabilir ?
3-Kuşu Elime Nasıl Alıstırabilirim ?
4-Nasıl Konusturabilirim ?
5-Hint Bülbülüm var ona yem almıstım onun yeminden yermi ?
6-Akıllı yemlik duymustum ve heves edip aldım nasıl kullanılacağına dair hiçbir fikrim yok nasıl kullanabilirim ?
7-Bazı arkadaslar kusun tüneğinde ayna olmalı diyor bazıları ise sakın koyma sana alısmaz diyor ne yapmalıyım ?

yardım ederseniz sevinirim / teşekkürler.

Bakım Besleme Üretim ve Yetiştirilmesi başlığını inceleyin, sorularınızın çoğu orada cevaplandırılmış.

:confused:
1-kuşu ilk eve getirdiğimde ne yapmalıyım ?
2-Kuş bana ne kadar sürede alısabilir ?
3-Kuşu Elime Nasıl Alıstırabilirim ?
4-Nasıl Konusturabilirim ?
5-Hint Bülbülüm var ona yem almıstım onun yeminden yermi ?
6-Akıllı yemlik duymustum ve heves edip aldım nasıl kullanılacağına dair hiçbir fikrim yok nasıl kullanabilirim ?
7-Bazı arkadaslar kusun tüneğinde ayna olmalı diyor bazıları ise sakın koyma sana alısmaz diyor ne yapmalıyım ?

yardım ederseniz sevinirim / teşekkürler.
1. Kafesten bir kaç günlüğüne çıkarmayın eve alışsın.
2. İlgilenmenize bağlı. Yavru olursa çok daha çabuk alışabilir ve erkekler daha çabuk alışabiliyor.
3. İlgilenmenize bağlı.Elinizi yavaşça kafesin içine sokup 5 dakika bekletmeniz lazım sıklıkla yapmanız lazım. Kuşun güvenini kazanınca elinize gelmeye başlar. Sakın yemnin çıkarıp aç bırakmayın elime dökeyimde alışsın diye kuşa eziyet olur. Zamanla olacak şeylerdir bunlar
4. Yavru olması lazım hem alışması için hemde konuşması için.
5. Muhabbet kuşu yemi almanız daha iyi.
6. Petshopçu sahibi kişi size nasıl kullanmanız hakkında bilgi verir.

Arkadaslar birde şu soruma yardımcı olursanız .
-Bazı arkadaslar kusun tüneğinde ayna olmalı diyor bazıları ise sakın koyma sana alısmaz diyor ne yapmalıyım ?

Koymayın. Size alışmaz. Aynayı kuş olarak görür ve sürekli onunla ilgilenir. Ayrıca tahta tünek kullanın. Kendiniz de yapabilirsiniz petshoplarda da bulabilirsiniz.

Peki tesekkurler plastik tunek almıstım arastìrayım yapayım tesekkurler