petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kuş alırken

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tpanke tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. tpanke

tpanke Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar uzun süre sonra tekrar kuş almaya karar verdim. Daha önceden az da olsa tecrübem var. 2 adet yavru almayı düşünüyorum. Konuşturma gibi bir amacım yok. Aynı yerden alacağım kuşlar büyük ihtimal kardeş olabilir. Sizce ayrı yerlerden mi almalıyım kuşları. İleride olursa eş tutarlarsa yavru alma hevesim var çünkü.

#1 tpanke, 26 Ekim 2015
    Son düzenleme: 26 Ekim 2015
  2. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    dusuk de olsa kardes olma ıhtımalı var. farklı yerden alın bence.

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Farklı renkler alırsanız kardeş olma ihtimalleri çok düşük olur.Alacağınız kuşun gaga ve ayaklarına iyice bakın, mantar vb. şeyler olmasın.Sağlam kuvvetli olsun kuş.Tüyleri canlı olsun.Kabarık durmasın kafeste.Mümkünse yanyana duranlardan seçin.

5. botaninko

botaninko New Member

Beğenileri:
    0
    ben bir kaç gün önce yavru bir kuş almıştım. bir dahaki sefere yumurtladıklarında yine aynı çiftten dişi alıp eşlemeyi düşünüyordum. sıkıntı olur mu ki?

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Çevrenizde veya forumdan bu işi hakkıyla yapan bir üretici bulabilirseniz alacağınız kuşlar hakkında detaylı bilgi verecektir. Böylelikle kuşların doğum tarihleri,kardeş olup olmadığı,sağlıkları vs gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olursunuz.

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=15393]botaninko[/MENTION] Şöyle bir durum var arkadaşlar genel olarak kardeşlerde eşleme sorun olmaz. Ama yine de üreticiler kardeşlerden eş yapmamaya çalışır. Sebebi de şudur. Genetik bir hastalık varsa direkt taşıyıcı oldukları için sağlıklı yavrular alınamaz. Doğal yaşamlarında bu kuşlar kardeşle de çiftleşiyorlar. Etik açıdan sorarsanız kişinin duygusallığına kalıyor.

Sayfayı Paylaş