Karadeniz Pet

Yeni kuş alsam

kaanmavış

Meraklı Üye
Arkadaşlar mrb benim 3 yaşında dişi muhabbettim var yanına 1,5 yaşında erkek kızgın muhabbet aldım fakat dişi erkeğe dillik vermiyo yanına yaklaştırmıyo hiç bende başka kızgın dişi alsam yine aynısı olurmu??

Zaten 3 yaşına gelmiş kuş yalnızlığa alışmış ve üreme çağının sonuna geliyor demektir. Dişiler, erkeklere göre daha seçicidir. Kuşunuzu pet shopa götürün. Eşini kendisi seçsin. Problemler min. iner.

yalnız 4 ay once dişi kuşumun eşi vardı 5 6 kere çifleştiler fakat sonra erkek oldu yavru vermedi bende npsam diye düşunuyodum yenına bi eş aldım fakat baktım bundan yavru alınmaz bi forumdan düşünce alım dedim saolun yanı dişi değiştirsemmiki? yoksa 1 ay daha gozlemlesemmiki kuşlarımı.

dişi kuşunuz artık kümesin efesi olmuş :) kimi alırsanız alın...erkek kuşa rahat vermez...siz erkek kuşu başka kafese alın...erkek kuş ortama ve kafese alıştıktan sonra dişiyi erlkeğin olduğu kafese atabilirsiniz...belki ozaman erkek kuş yeni kafesin hakimi olabilir ve dişiye üstünlük sağlayabilir...bence bir de böyle deneyin...

Geri