petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kus ne yapmaliyim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Memo9593 tarafından 8 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Memo9593

Memo9593 Guest

Iyi gunler, 7-8aylik erkek kusuma haftaya bi disi kus almayi planliyorum ve malesef sadece bir tek kafesim var (ikisine yeter buyukluyu) ve disiyi hemen eve geldigi gibi ayni kafese koyarsam bir sorun cikar mi ? yada mecbur baska bi kafes almam mi lazim?
    Cevaplariniz icin simdiden sagolunuz :)

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Çıkmaz yavrular için gerekli ama.

3. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle kafes alıp 1 kaç hafta ayrı bekletip öyle çifte salsan daha uygun olur. Ama şöyle bişey de öneririm, kuşunu şubat ayına kdr bekletip daha sonra kuşunla birlikte güvendiğin bir ptshop a götürüp kuşunu damızlıkların yanına bırakır ve 10 15 dk gözlemlersen o kendi eşini seçicektir. Muhabbet kuşları severek eş tuttukları için snn aldığın dişiyi beyenmeyebilir yada dişi onu beyenmez. En mantıklısı seçim hakkını kuşa vermen :D sonuçta ailesini o kurucak :D

4. Memo9593

Memo9593 Guest

Burda (fransa) petshop yok ben bi ciftligi olan birinden aliyom o getiriyor yani malesef kendisi secemez.
    Yavru icin degil aslinda, zaten daha cok kucuk, ama yanliz sikilmasin diye.
    Olmadi ilk gun ayri kalsalar ertesi gun koysam olur mu?

5. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Dişi kaffese atacağından alışma problemi çok olmaz ama dışardan gelen bir kuş hasta olup olmadığını bilemezsin riske girmemek adına 10 tl lik birde kafes al derim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:01 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

Fransa yı atladım pardon :)euro diyelim :)

6. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Sen kuşunla sürekli ilgilenebiliyorsan kuşun zaten sıkılmaz. Üretim yapmayı düşünmüyosan hiç eş alma derim elindeki kuşta gün geçtikçe yabanileşir.

7. Memo9593

Memo9593 Guest

Sadece aksamlari 30dakka ilgilenebiliyorum zaten. Kus egitimciden geliyor hastalik olmaz mis.
    Erkek kus alsam yerine, sadece arkadas olmasi icin?

8. Ahmet Sırma

Ahmet Sırma New Member

Beğenileri:
    0
    Bir çift erkek olarak koyarsan daha iyi eğitilirler. erkek konuşuyo ama çift olunca konuşmuyo. Bende 1 çift beyaz yerli vardı erkek onlar hiç sıkılmazlardı gayet alışmışlardı. Kafesin üstünde oturur uyurlardı sürekli. Biri hastalandı öldü sonra diğeride inanılmaz bir şekilde artık ayrılığa mı gelemedi ne olduysa 2 3 gün geçmedi arkasından oda öldü.

9. fatih akso

bence al eğer hasta olmadığından eminsen(kabarık olmaz hareketli olurgagasında mantar olmaz yani beyaz döküntüler vs) ve aynı yaşta ve kızışmadalarsa

10. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben kuşlarin yalnizliga mahkum edilmemesi taraftariyim açikçasi

Siz işe güce gidiyorsunuz zavalli kuşlar evi kafesi bekliyor bu yapilan bencillik olur sadece

Eş almak istemeniz güzel,, ilk etapta ayri kafeslerde durmalari lazim hatta başka odalarda olsa daha iyi olur, 1 ay kadar
    Sonra ayni odaya konup ayri ayri salinacaklar dişari
    Kendileri ne zaman isterse ancak o zaman kafesi ortak hale getirmelisiniz

Detayli bi makale var okumanizi tavsiye ederim üstüne tiklayin:
    papağanları birbirine alıştırmak

11. fatih akso

Sayfayı Paylaş