Karadeniz Pet

yeni kuş

T

toprak

Guest
arkadaşlar eğitmek için yeni bir kuş aldım ama galiba yem kırmayı bilmiyor nasıl beslemeliyim tavsiyesi olan varmı.

Kabuksuz yem deneyin şimdilik.

Bugday cimlendirin yumusak oluyor,birde dal darı atın kafese.

Bilmiyorsa bile kabuksuz ve kabuklu yemi karıştırıp yemliğe koyun öğrenecektir zaten.Tünekde falan rahat duramıyorsa kafesin dibinede aynı şekil koyarsanız iyi olacaktır.

yere yem serpin ayrıca dal darıda işe yarayacaktır

teşekkürler ederim tavsiyeleriniz için yere yem koydum kabuksuz yemde alıcam bakalım neler olacak nilgün hanım bugday çimlendirmeyi denicem dal darı burada bulamadım ancak internetten alıcam tekrar teşekkürler yardımcı olan tüm arkadaşlara..

Ben de daha yeni 1 aylık yavru aldım yetiştirmek üzere adını şaşkın koyduk, kafesin tabanına biraz kabuksuz yem ve normal karışık kabuklu yem attım 2günde birde mama hazırlıyorum şuanda sıkıntı yok ele omuza gelmeye başladı konuşturmak için şuan sadece 3 kelime çalışıyoruz cicikuş,babacık,şaşkın :)

Ben de daha yeni 1 aylık yavru aldım yetiştirmek üzere adını şaşkın koyduk, kafesin tabanına biraz kabuksuz yem ve normal karışık kabuklu yem attım 2günde birde mama hazırlıyorum şuanda sıkıntı yok ele omuza gelmeye başladı konuşturmak için şuan sadece 3 kelime çalışıyoruz cicikuş,babacık,şaşkın :)

şaşkına allah uzun ömür versin inşallah konuşturursun ben daha önce aldım eğitemedim şimdi yanına bir eş almıştım şimdi diyer odada takılıyolar ne yaptıkları belli deyil yavru bekliyoruz ama bakalım onları göremedigim için bunu aldım bugün kuşçuya girdim bakarken geldi önüme elimi uzattım kaçmadı aldım geldim şimdi kafesi dört dönüyo aç kalmasında yemi takip ediyorum sonra eğitim.

Geri