Karadeniz Pet

yeni kuş

pınar

Meraklı Üye
arkadaşlar eski kuşum kızgınlaştığı için üsretimhaneye verdim . onun yerine yeni yeme düşmüş kuş aldım . 5 dkka önce felan eve getirdim ama en ufak seste hemen korkuyo oyuzden yanına bile yaklaşamıyorum şuan kafes yerde duruyo kuşta kafesin tabanında duruyo yukarı çıktı tekrar indi kafesin haraket ettirince korkuyo biraz bekliyimmi yoksa kafasi alımmi :D bide kamaral kemiği var onun sayesinde ısırmaya alışırmı kamaral kemiğini çıkıyımmı ısıramya alışmasını istemiyorum

Son düzenleme:
Kafese koy biraz ortamı tanisin alisir zamanla

Daha ortama ve kafese alışması gerek açılır sonra..

Ben erkek kuşumun yanına aldım dışı kuş oda aynen anlattığın gibi anlıcan zamanla alışır erkekde ilk geldığınde oyleydı ama artık oyle bir sorun yok sadece dışı yapıyo yanı kafaya takılcak bişey yok sağlıklıysa problem yok ... zamanla alışır :) kamaral kemiği onun sağlığı ... ısırmasını ona bağlayamayız... :)

Son düzenleme:
şuan kafeste ama tabanında duruyo oyuzden sordum bide kafesin tabanına biraz yem düşmüs bi kaç tane onları yedi yemin yerini bilmiyo galiba hala kafesin tabanında :D erkek

Son düzenleme:
ilgilenme birak oo zamanla alışır ... 5 dakıka once getirmissin eve sorun etme ...

Son düzenleme:
Kafesi yerden kaldırın bence,hem yer soğuk olur hem de kuşunuz yerde kendini güvende hissetmez ve korkar.Bu yüzden size alışması da zor olur.Yavru kuşlar yemliğe hemen alışamıyor bazen ilk etapta.Kafes Tabanına biraz yem dökün,yiyecektir.Zamanla kafese ve ortama alıştığında yemlikten yiyecektir.Güle güle büyütün kuşunuzu

Sent from my iPhone using Tapatalk

bende dun aldim kusu hic otmuyordu hatta bugn sabaha kadr yemek bile yemedi ama bugn alisti hem ortama hem bana elime gelmiyor ama kendisini oksadigim zamanda kacmiyor

Geri