Karadeniz Pet

Yeni kuş

shiji2832

Yeni Üye
Arkadaslar oncelikle merhaba , yerli bir 1,5 aylık dişi kuşum var . Bunun yanına bir eş almak istiyorum ama bize alisti omzumuza feln geliyor yanına eş alınca bizden kesilirmi ve tavsiye edermisiniz beraber buyusunler istiyorum ama bize alisirlarmi boyle uzman. arkadaslar cevaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

Öncelikle uzman değilim onu belirteyim. Yeni kuş alırsanız sizden uzaklaşmaması ve yeni gelenin alışması için daha çok çaba sarf etmeniz gerekecek. Çünkü kuşunuzun ilgisi sizden eşine kayacak. Çabalarsanız ikisini de alıştırırsınız...

Merhaba kardeşim. Bende senin gibi düşünüyodum 3.5 aylık erkek kuşum var bana alışmış ve konusuyor. Yanina es alip almamakla kararsizdim 1.5 aylık dişi aldim. Bana olan ilgisinde ve konuşmasinda azalma olmadi. Sadece sürekli yanimda olan kuş genelde pek yanimda değil, mesela dişi ile uğrasiyo bende pek rahatsiz etmiyorum. Ama kendi geliyo yanima o gelince dişi de geliyo onun sayesinde bana alıştı elime omzuma geliyo. Zaten sürekli erkek kuşum dişisine konusa konusa onada konusmayi öğretiyo. Yani egerki evde fazla duramiyosan, kus yalnız kaliyosa al derim.

Evet ama kusum disi bana alisik erkegi alip alistirsammi ayri bir kafeste

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

Yoksa ayni kafeste alistirmayami calissam

Son düzenleme:
Merhaba kardeşim. Bende senin gibi düşünüyodum 3.5 aylık erkek kuşum var bana alışmış ve konusuyor. Yanina es alip almamakla kararsizdim 1.5 aylık dişi aldim. Bana olan ilgisinde ve konuşmasinda azalma olmadi. Sadece sürekli yanimda olan kuş genelde pek yanimda değil, mesela dişi ile uğrasiyo bende pek rahatsiz etmiyorum. Ama kendi geliyo yanima o gelince dişi de geliyo onun sayesinde bana alıştı elime omzuma geliyo. Zaten sürekli erkek kuşum dişisine konusa konusa onada konusmayi öğretiyo. Yani egerki evde fazla duramiyosan, kus yalnız kaliyosa al derim.

İkisinin birlikte alışması süper olmuş

Arkadaslar oncelikle merhaba , yerli bir 1,5 aylık dişi kuşum var . Bunun yanına bir eş almak istiyorum ama bize alisti omzumuza feln geliyor yanına eş alınca bizden kesilirmi ve tavsiye edermisiniz beraber buyusunler istiyorum ama bize alisirlarmi boyle uzman. arkadaslar cevaplarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

Eğer amacınız konusturmaysa sizle ilgilenmeyse eş almayın yanına . Dişi kuşların kelime haznesi 10 12 dir . Erkek kuşlar daha cok yatkındır .

Amacınız eş tutturma ise yine bize gelsin ama konusmasın ise dişi kuşunuz 7 aylık oluncaya kadar sizinle irtibatı kesmesin ve sonrasında yanına bir eş alın yine salın dışarı size gelir :) Ama eskisi kadar cok haşır neşir olamazsınız yani

Son düzenleme:
Ayri kafeste alistirsam ikisini gelirlermi oyle?

Ayri kafeste alistirsam ikisini gelirlermi oyle?

imkaniniz varsa başka odalarda ayri kafeslerde alıştirin sonra yanyana koyun. Hep gelmez illaki birbirleriyle ugrasirlar, ama kacmazlar senden biri geldiginde digeride gelir. Zaten beraber hareket ediyolar

Cok sagolun kus hafif kabarinca sobayi yakiyorm yavru kis alcagim icin mesela ikisini sicak odada birinide odanin kosesinde bekletsem olmazmi

Birbirlerini gördükleri ve duyduklari icin kafesden çıkardığın an digerinin yanina gidecektir

Geri