Karadeniz Pet

Yeni Kuş...

• Konbuyu başlatan Kadir Türkoğlu
  • Başlangıç tarihi
K

Kadir Türkoğlu

Guest
Merhaba dostlar.

Yeni bir kuş edindim bir arkadaşım sanırım bakamıyormuş bana verdi sağolsun

Kuşumuzun adı Fırfır. ( muhabbet kuşu ) Erkek. Daha yavru.

benimde daha önce hiç kuşum olmadı.Kuşa nasıl yaklaşabilirim ? hergün yemeğini vs vs kendi kabına koyuyorum. Pek fazlada Ötmüyor bugün nedense yeni bir huy edindi Kafesini kemiriyor sanırım gagası çıkıyor.

Sizlerden yardım bekliyorum arkadaşlar.

pcqh8.jpg

pcqhm.jpg

pcqjb.jpg

pcqkh.jpg

http://r1306.hizliresim.com/1b/n/pcqlx.jpg[/IMG
[IMG]http://m1306.hizliresim.com/1b/n/pcqmv.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
öncelikle merhabalar hoşgeldiniz ,

Kuşunuzun kafesinin resimlerini çekerseniz kafes düzeniniz ve yerleşim hakkında yanlışlar varsa ondan başlayabiliriz hem ufak tatlı mubişi görmüş oluruz. öncelikle kuşa hafif ses tonuyla ilgi gösterin 2 hafta en az kafesten çıkarmayın ortama alışsın , kuşunuz göbek hizanızdan yukarda bir yerde olsun.Yemini vitaminli suyunu ve mineralli gaga taşını kuş kumunu kafesinden eksik etmeyin. günler geçtikçe elinizi kafesin içine sokup ürkütmeden yavaşça göğüs kısmını sevin , yılmayın hergün konuşun ilgi gösterin.

Ayrıca yavru olduğu için mama yapıp verin tarifleri sitede mevcut.
ileri aşamalar için size zaman gerek o zaman zarfındada sitede dolaşarak daha faydalı bilgilere ulaşacaksınız.

bu işler sabır ister =) sabırla her gun ona dokunmadan elini göstererek onunla konuş yanında dur güvene ihtiyacı vardır şu anda. 1 hafta sonra eline yem koy elini kafese sok gelmesini bekle sabret elbet gelecektir.

Kendisini Sevmeye çalıştığmda ağzıyla parmağımı ısırmaya çalışıyor.Bugünde zaten bütüngün kendi kafesini kemirdi.ayriyetten kabına mamasını koydugumda o mamayı 5 dk yer 10 dk dağıtır :) ayriyetten hayvan 1 aylık .

1 aylık olsa sizden kaçmaz. resmini ekleyebilir misiniz

yanlış alarm :)

arkadaşı aradım ben yanlış anlamışım

Fırfır 1 haftalıkmış.Bende şaşırdım zaten 1 aylıkların fotosuna bakıyorum bizimkiyle alakası yok :)

işyerindeyim eve geçtiğimde fırfırın fotosunu çekeceğim

Telefondaki teknik sorundan dolayı fotoğraf çekemiyorum arkadaşlar.

Bugün baktımda çok kaşınıyor bizimki temizliğini nasıl yapabiliriz

Koskoca forumda yardımcı olabilecek kimse yokmu

yanlış alarm :)

arkadaşı aradım ben yanlış anlamışım

Fırfır 1 haftalıkmış.Bende şaşırdım zaten 1 aylıkların fotosuna bakıyorum bizimkiyle alakası yok :)

işyerindeyim eve geçtiğimde fırfırın fotosunu çekeceğim

1 haftalık mı? bence yine bi yanlışlık var.1 haftalık kuş yeme düşmez kendi yiyemez.ayrıca böylede olmaz daha tüyleri tamamen çıkmamış olur

Yapma yav. Peki kardeşim bu pek fazla ötmüyor.

Yem veriyorum bu aralar kafesinide kemiriyor bu normalmi?

Geri