Karadeniz Pet

Yeni kuşlar yardım

mstf34

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi kuş benim erkek olan komşunundu ben bunlari yan yana koydum ve eş yapmak istiyorum neler yapmam gerek yardimci olursaniz sevirim yuvalik falan hemen takiyim mi vb. Konular

Ekli dosyalar

• IMG_20160831_180828.jpg
    IMG_20160831_180828.jpg
    615.9 KB · Görüntüleme: 25
Önce ortama ve birbirlerine alışmaları gerekiyor. Tabi bu sırada mama ve kızıştırıcılarla yola devam edebilirsiniz. Erkek kuş tüyde, nijer tohumunu çok abartmayın yoksa dişi de tüye girer ve tüyde kalmaları uzun sürebilir. Kuşlarınızı salmayın, kafeste yer değişikliği de yapmayın. Dişi kuş da hazır olmaya yakın yuvalığı takabilirsiniz. Hayırlı hobiler.

cihat beyin söyledikleri ile beraber; birleştirmeden önce kuşları 1 hafta ayrı kafeslerde yan yana tutun erkek kuş çiftlerin birleşeceği yuvalığın takılacağı kafesde bulunsun. mümkün olduğu kadar az rahatsız edin. 1 hafta sonra dişiyi erkeğin yanına salın ve 10-15 gün sonra yuvalığı takabilirsiniz bu süreçte bakım a özen gösterin haftada 2 gün mama 2 gün vitamin verebilirsiniz

cihat beyin söyledikleri ile beraber; birleştirmeden önce kuşları 1 hafta ayrı kafeslerde yan yana tutun erkek kuş çiftlerin birleşeceği yuvalığın takılacağı kafesde bulunsun. mümkün olduğu kadar az rahatsız edin. 1 hafta sonra dişiyi erkeğin yanına salın ve 10-15 gün sonra yuvalığı takabilirsiniz bu süreçte bakım a özen gösterin haftada 2 gün mama 2 gün vitamin verebilirsiniz
Vitamin derken sularina atılan ilaclar falan mi birde öneriniz olan yem markasi var mi

kuşlarımız için olan vitamin çeşitlerinden bahsediyorum. Kendim kullandım tavsiye edebileceğim ürün; Quiko Vitacombex
Yem olarak sade meyvesiz yemlerden tercih edin kapalı paket olarak. marka tavsiyesi olarak; Quik- Versele Laga- Bonnie- Gold Wings- Bravo- Vivid... her hangi birisini tercih edebilirsiniz SKT sine dikkat edin

Maşaallah sağlıkla besleyin dişi kuş biraz ufak geldi inşaallah sağlıklı yavrularınız olur

Geri