Karadeniz Pet

yeni kuşlarım

Mehmet Nuri Alkayış

Emektar Üye
arkadaşlarr bana bir çift muhabbet kuşu geldi dişi yerli parçalı mavi erkek ise çek kırıgı soruma gelince dişinin poposundaki tüyler dökülmüş ve sırtı eyrı geldigi yerrde yuvalık takılmamış sızce bunlar çifleşmiş olabilirr mi yumurta yaparlar mı

geldiği yerde çiftleşmiş olabilir.ama yer değişikliği sebebi ile yatmama ihtimalide var.sırtının eğriliğine gelince yakın bi fotoğraf konunuza ekleyebilirsenz daha net cvplar verebiliriz

Çiftleşme olmuş gibi fakat yer değişikliği nedeniyle yumurtaya yatmaz bence.

olabilme ihtimali yüksek. eger baska bir sorunu yoksa yumurta yapabilir. ama yuvaya alısması lazım eger yumurta yapıcaksa da zaten büyük olasılıkla ilk yumurtasını kafes tabanına yapabilir.

buresim de pek belli olmuyor ama en fazla bu kadar çeke bildim yaklaşınca kendini kafese vuruyor

resimde kuyruk düşürmüş gbi durmuyor kuş.çokaz bi eğrilik var.ilerleyen günlerde bu eğrilik daha artar ise yumurta geliyordur

resimdre çıkmadı eğrilik belirr gin poposundaki tüyler dökülmüş geldigi gün yuvalıgı taktım dişi hemen yuvalıgın içine girdi kemirmekte

anladım yuvalığa olan ilgi alaka iyi yönde demektir.umarım yavru alırsın ve resimleirni bizlerle paylaşırsın

Yuvalıga girip kemirmeye basladıysa büyük olasılıkla vardır bişeyler ;)

müjdeli haberini beklyruz ozaman .hadi hayırlısı

şuan hemen yumurtlayacakmış gibi gözükmüyor ama yakında yumurtlayabilir.

Geri