Karadeniz Pet

Yeni Kuşlarımın Kafes Seçimi

• Konbuyu başlatan Erhan ÖZEKEN
  • Başlangıç tarihi
E

Erhan ÖZEKEN

Guest
Bunlar ilk kuşlarım ve ilk aldığım kafes. Açık söylemem gerekirse kafesi bilinçsiz bir şekilde aldım bundan dolayı fotoğraflarını paylaşarak yorumlarınız almak istedim . Ve tünekleri yerleştirme suluk vs konusundada bilgi verirseniz sevinirim.

ttgsy.jpg

ttgu8.jpg

ttguy.jpg

güle güle kullanın .bu damla kafesler kullanışsız oluyor diye duymuştum.aksesuar yemlik suluk falan asarlarken zorlanılıyormuş.umarım siz sıkıntı yaşamadan kullanırsınız

Eger size alismasini istiyorsaniz oyuncak takmayin derim yok kuslar oyuncaklariyla oynasinlar derseniz oyuncak alin derim ben bunlardan yavru almak istiyorum derseniz yuvalik alin kalamar kemigi vitaminler (son yazdiklarim vitamin kalamar bulundurn)

Ben üst kısmı geniş uçma alanı olabilir die kurgulamıştım kafamda ama .tam olarak emin değilim. Valla şuan suluk vs taktım yemlik yerleride mevcut ama tüneklerden eminde olamadım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Eger size alismasini istiyorsaniz oyuncak takmayin derim yok kuslar oyuncaklariyla oynasinlar derseniz oyuncak alin derim ben bunlardan yavru almak istiyorum derseniz yuvalik alin kalamar kemigi vitaminler (son yazdiklarim vitamin kalamar bulundurn)

Vitamin suluklarına ekledim bir suluga 5 damla şeklinde. Kalmar kemiklerinide siparişini verdim 1-2 güne elimde inş. Küçük bi ilçede olduğumdan pek imakn yok dışarıdan bulmam gerekiyor. Yuvalıkta aldımdı ama kuşlar eve geleli 1 gün olduğundan takmayayım dedimdi ?

tünekleri çok yükseğe takmayın bence hakimiyeti ele almasınlar.siz oturdugunuz zaman sizin baş izanızda olsunlar derim ben :))

Hakimiyetten kasıt söz dinlemez hale mi geliyorlar . Yada psikolojik bir durum mu ?

vallaha nasıl anlatayım bilemedim.kendileri sizlerden yüksek olmamalıymış göz hizasında olmalıymışki.çıkıncada kafesden yükseklere ucmasınlar diye.ama çift kuşlarda nasıl olur bilemedim onlar çok sık salınmıyor sanırım

Zaten alalıda 1 gün oldu bi 45 gün kadar salmayıda düşünmüyordum madem çiftler salınmıyor hiç salmayayım mademse ?

yoook hiç salınmıyor değil tabikide hayvancıkların ayakları tutulur yaw.ama hani çifleşip yumurtası olursa yada hamile olur falan ondan salınmıyormuşya ondan dedim ama arada salmak lazım gebelikten şüphelenmediğiniz zamanlarında :)))

Gebe olduğunu nasıl anlayacağız ki ? Sancısı filan mı oluyor ?

arkadaşım dalgamı geçiyorsun yoksa ciddimi soruyorsun.
yaw ne sancısı :))) amma yaptınız heeee.yani çiftleştiğini gördüğünüz zaman gebe olcakya salmazsınız.ama birde çiftleştiğini görmezseniz ve cıkımına 2 gün varsa yavrunun ve siz salarsanız uçarsa o kuş zarar görür bebekte kendide belkide.oyuzden çift kuşlar salınmamalı çok fazla demek istedim ama maşallah sarpa sardı :D:D:D:D:D:D:D:

Özür dilerim sizide meşgul ettim baya . Dalga konusu değil ilk kuşlarım ve bilgim sıfır olduğundan dolayı böyle saçma sorular sorabiliyorum özür dilerim.

hımmm öyleyse inan sorun değil bende sandımki dalga geçiyosun :))))))) :D:D:D:D:D

Daha dün aldım kuşları eşimin isteği üzerine birkaç bilgi bakarken forumu buldum ve bilgi almaya çalışıyorum sadece . Hayvandan çok onlara dostum gözüyle baktığımdan en iyi şartları elimden geldiğince dogru yöntemlerle sağlama çabasındayım işte.

Geri