Karadeniz Pet

yeni kuşum akşamları kaşınıyor

• Konbuyu başlatan Krasavchik
  • Başlangıç tarihi
K

Krasavchik

Guest
Kuşu alalı 3 gün oldu ama akşamları sürekli kaşınıyor tüylerini yoluyor. Elime alıp korkutmamak için parazit var mı yok mu bakamıyorum. Zaten elimi kafese soktuğumda korkup kaçmaya başlıyor daha alışmadı. Bu kaşıntısı normal mi? Değilse nedir? Ben forumlardan az okudum bit olma ihtimali var sanırım. Bit spreylerinden alsam bit olmasa da bi şekilde sıksam yan etkisi var mı? Yardımlarınız lazım.Sağolun

bende dun aldım kusu cok kasınıyor ama tüylerini yolmuyo kasındıktan sonrada kabarıyo ne yapmam lazım

bende dun aldım kusu cok kasınıyor ama tüylerini yolmuyo kasındıktan sonrada kabarıyo ne yapmam lazım

Arkadaşlar kokacak bişi yok kuşlarınız muhtemelen yavrular henüz. Kuşların tümü boş durdukları zamanlarda genelde ya kaşınırlar yada tüylerini yoluyor dediğiniz yağlamayı yapar. Nasıl ki biz insanlarda boş durduğumuz zamanlarda ayaklarımızı sallıyoruz kuşlarınki de benzer bi durum. ama sprey kullanmanıızı genede şiddetle tavsiye ediyorum çünkü amaç biti pireyi veya parazit yok etmek değil parazit ve bitin hayvanda çıkmasını önceden önlemek olmalı. petshopdan sprey alıp haftada 1 kere tüneklere varsa yuvalığa sıkıyoruz ama spreyi sıkmadan önce su ve yemlikleri mutlaka çıkarmalısınız sıktığınız sprey su ve yeme girmemeli.

Geri