Karadeniz Pet

Yeni kuşum hakkında yardiminiz gerekli

Alekto

Yeni Üye
Merhaba sayin forum sakinleri bir soru ile tekrar karsinizdayim dişi kuşum için aldigim yeni kuşum hakkında sorularim olacak (beyaz dişi yeşil erkek) erkek kuşum ucamiyor kanatlarini esnetmek için acincada (2 sini birden tek açarken sorun yok) yamuk aciyor kanat cirpiyor fakat havalanamiyor ilk geldiğinde (perşembe gunu ) hic ucamiyordu kafesten cikariyorum saksi gibi duruyor kafesin içinde çok hareketli saksi gibi duruyor derken olucekmis gibi değil ne yapacagini bilmiyor kanatlarini çekersek kesik olanlanlari yenisi cikar ama kiyamadim ne yapabilirim dişi kuşum öğretmeye calisiyor ucmayi ona bakarak düzeltti biraz
ge3e8e6u.jpg

aza9esat.jpg

ureja3am.jpg

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk resim çok feci bişey . Elinizde mi yıkadınız kuşu . Size güvenmeden bunu yapmak çok yanlış. Kuş bu nedenle de size olan güvenini kaybetmiş ve onun için uçmak istemiyordur. Bırakın kuşlar kendileri yıkanır siz niye yıkamaya çalıştınız ki.

Siz yanlis anlamissiniz kus zaten ev kusuydu alisilmis bir kus geldigi gün elime cikti oynadi falan ama ucamadi

Ben 7senedir besliyorum az çok biliyorumdur sanirim

Ayrıca ben yikamadim

Siz yanlis anlamissiniz kus zaten ev kusuydu alisilmis bir kus geldigi gün elime cikti oynadi falan ama ucamadi

Ben 7senedir besliyorum az çok biliyorumdur sanirim

Ayrıca ben yikamadim

Kuş neden o halde o zaman..:) galiba ütü masasının üstünde ben o nedenle sizin yıkamış olabileceğinizi düşündüm.

Duş basligini kafesin köşesine asarim kus kendi altina girer bi tanede altına ekstradan tunek asarim kendi girmezse geri yikamadan yerine koyarim toma cagirmadim yani merak etmeyin

Duş basligini kafesin köşesine asarim kus kendi altina girer bi tanede altına ekstradan tunek asarim kendi girmezse geri yikamadan yerine koyarim toma cagirmadim yani merak etmeyin

:D :D :D güzeldi bu :)

Hayır merakımdan ve yanlış bir şey olmasından korktuğum için sordum neden bu kadar kızıyorsunuz anlamadım ki .Hem yardım istiyorsun hem atar yapıyorsun amacın ne anlamadım ki...

Amacsizca yargiliyorsunuz cellatmisim gibi

Amacsizca yargiliyorsunuz cellatmisim gibi

Siz beni yanlış anladınız ben sadece görüntüye istinaden öyle söyledim . Siz yanlış anladıysanız ben napabilirim. Başka fotoğrafı mı yoktu da bunu koydunuz . Neyse inşallah çözüm bulursunuz daha fazla bu konuyla ve sizle uğraşmak istemiyorum .İyi forumlar ve günler.

Bos bilgilerinizle beni aydinlatiginiz icin cok minnettarim yolunuz acik olsun bu arada ilk resime ayikamamissiniz tum tuyleri gorunsun diye koydum

AMAN ALLAHIM bir katliyam daha

duqy5uha.jpg

Rica Ederim Alekto , senin gibi arkadaşların sorularına yanıt vermek için çok şey bilmeme gerek yok , biraz tecrübe , biraz da ahlak ve uslübu güzel olan herkes sana cevap verebilir ama aynı karşılığı senden alamaz. Senin katliamların saymakla bitmes .:D Seninle uğraşırdım ama hiç günümde değilim. Onun için eğlenmene bak . :D

Gununuzde oldugunuz bir zaman yuz yuzede bu tavrinizi gormek isterim forumdan okuma bilgilerinizi tercubelerim ile karsilamak vazifem

Gununuzde oldugunuz bir zaman yuz yuzede bu tavrinizi gormek isterim forumdan okuma bilgilerinizi tercubelerim ile karsilamak vazifem

Tavrımdan yana hiç bir şüpheniz olmasın bugün sadece sizinle uğraşamayacak kadar yorgunum o kadar. Sizin konunuzu da dağıtmak istemediğimden bulaşmak istemiyorum size. Forumdan dolma bilgiler değil yılların birikimi Alekto . Adını da yazarsan kızmısın erkekmisin bilelim ona göre saygımızı koruyalım. :)

Erkegim adim cagatay simdi kufurmu ediceksin saygimizi koruyalim diyorsun sendende bu beklenir helal olsun

Ben küfür mü edicem dedim. Arkadaşım bir erkeğe konuşmakla bayana konuşmak arasında fark var tabii sen ahlak olarak pek yüksek bir seviyede olmadığın için bilmezsin. Onun için fazla uzatmayalım sen şu konuna bir çözüm bul daha sonra yine tartışırız. Sana da bu yakışır demişsin bak bakalım yazdıklarımıza karşılıklı olarak , kimin kime ne yazacağı belli . Onun için bana karşı olan konuşmalarına dikkat et yoksa ben de senin gibi sokak ağzıyla konuşurum haberin ola..:)

Sokakda benim gibi konusan varsa edebiyat dersi al kufurmu ettim argomu konustum on yargili geldiniz on yargili davrandim mesela cavebiniz soyle olabilirdi kusunuzu nasil yikiyorsunuz yada Hic cevapda vermeyebilirdiniz konuyu bos bos ustte tutmayinda diger konularda gorunsun sizin bilgisizliginize ve sevgili forum sakinlerinin degerli bilgilerine ihtiyaclari var

Ya tamam kapatalım konuyuyu yeter 5 dk dır bunları okuyom bitti kapandı :)

Sokakda benim gibi konusan varsa edebiyat dersi al kufurmu ettim argomu konustum on yargili geldiniz on yargili davrandim mesela cavebiniz soyle olabilirdi kusunuzu nasil yikiyorsunuz yada Hic cevapda vermeyebilirdiniz konuyu bos bos ustte tutmayinda diger konularda gorunsun sizin bilgisizliginize ve sevgili forum sakinlerinin degerli bilgilerine ihtiyaclari var

Konuyu sen uzatıyorsun ben tartışmayalım dedikçe kaşınıyorsun arkadaş derdin varsa anlat derdini dinliyelim seni . Ama benim ilk yazdığım cevaptan sonra ki davranışların ve tutumun belli . Ben yanlış anladım fotoğraf yanılttı beni ve ilk aklıma gelen şeyi söyledim ama senin aklın nasıl almak istemişse öyle almış . Ben napabilirim. Bana istersen hakaret etme , çünkü ben bu yazıma kadar sana hakaret etmedim , kaşındığın halde etmedim . :) Bu yazımdan sonra eğer bir hakarete daha maruz kalırsam benim bu yazımdan sonraki hakaretlerim sizin kışkırtmanız sonucu olur ve bu hakaretler beni bağlamaz , HABERİN OLA..:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 14:08 --

Ya tamam kapatalım konuyuyu yeter 5 dk dır bunları okuyom bitti kapandı :)

Valla ben kapatmak için elimden geleni yapıyorum hakaret ediyor hakaret etmiyorum ama yapacak birşey yok , konu uzadıkça uzatmaya devam ederim . :)

Arkadasim buyukmus gibi davraniyosun madem konuyu kapatmaya calisiyosun ilkokuldan beri ogretilen seyi dusun 2 kere dusun beni tehtit ediyosun madem elinden geleni ardina koyma seni baglamazsa nolur benimi doversin kufurmu edersin hapsemi attirirsin savciligami gidersin yaptiracagin tek sey beni banlatmak ki sanmam ya yoluna bak yada benle ugras sen sec ben bikmam

Arkadasim buyukmus gibi davraniyosun madem konuyu kapatmaya calisiyosun ilkokuldan beri ogretilen seyi dusun 2 kere dusun beni tehtit ediyosun madem elinden geleni ardina koyma seni baglamazsa nolur benimi doversin kufurmu edersin hapsemi attirirsin savciligami gidersin yaptiracagin tek sey beni banlatmak ki sanmam ya yoluna bak yada benle ugras sen sec ben bikmam

Ya sen hangi ütopya da yaşıyorsun . Ya da ne içtin sen , söyle hemen siparişini vericem..:D seni neden döveyim seni neden savcılığa vereyim sana neden küfür edeyim kafayı mı yedin sen . Anlamıyorum ben diyorum ankara o diyor senin ki benden kara..:D Ben seninle uğraşmıyorum sen benimle uğraşıyorsun . İlk okulda kalmışsın heralde daha , nick inden de anlaşılıyor bu durum ama senin yaşına göre kişiler bu forumda yok maalesef . Sen çık parka marka git orada arkadaşlarınla eğlen. Saçma sapan fikirlere de kapılma . Benim seni tehtid ettiğim yok sen hakaret ettikçe ben de hakaret ederim sana . Bunu bil ona göre cevabını yaz..

Geri