Karadeniz Pet

Yeni kuşum hakkında

ayhanakbas

Meraklı Üye
ÖĞLEN bir konu açmıştım.dün aldım kuşu.yavru diye verdi.sizce kaç aylık bana alışmada zorluk çeker miyim gidip daha ufak mı alıp gelsem bana yardımcı olur musunuz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 20:10 --

iris belli oluyor dedim adama 40 günlük dedi en fazla bana bence 2-3 aylık var gibi ama daha büyük olma şansı var mıdır.

Yavru daha Eğitirsin sıkıntı yok forumdakı eğitim videolarını izleyin.

daha önce daha yeni yeme düşmüşken almıştım baya cana yakındı dişi kuş olmasına rağmen.eğitme konusunda bundan önce sıkıntı çekmedim ama bu kadar büyükçe bir kuş almamıştım

Ben kuşumu aldığımda 3 aylıktı. Eğitimde herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu an konuşuyor ve bize çok alışkın. Hem de eğitmek konusunda hiç tecrübem yoktu sadece çok ilgilendim. Maşallah şimdi çok seviyoruz :)

Ben kuşumu aldığımda 3 aylıktı. Eğitimde herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu an konuşuyor ve bize çok alışkın. Hem de eğitmek konusunda hiç tecrübem yoktu sadece çok ilgilendim. Maşallah şimdi çok seviyoruz :)

inşallah bende bir sıkıntı çekmem.

Kuşunuz çok güzel ama bana 3 aylıktan biraz büyükmüş gibi geldi.

banada öyle geldi işte o yuzden sizlere danışmak istedim

Hiç bir sıkıntı yaşamazsınız 8 9 aylık kuşu bile eğitenler var yeterkı siz isteyin :)

bence bu kus en az 6 aylik civari. alin cizgileri yok, iris belirginlesmis.

4 5 ay oldu benimki konuşmadı siz nasıl konuşturdunuz

4 5 ay oldu benimki konuşmadı siz nasıl konuşturdunuz

Çok direttim sürekli tekrarladım. 1 ay aralıksız cicikuş dedim hatta bir süre sonra umudum tükenir gibi oldu. Sonra baktım cicikuşa benzer bıcırdamalar yapmaya başladı tam çıkaramıyordu ama vurguları tutturuyordu. Dedim herhalde nasıl yapacağını dilini nasıl döndürüp konuşacağını anlamaya çalışıyor daha fazla tekrar ettim zaten ilk cicikuşu telaffuz etmeyi başardıktan sonra 3 farklı kelime tekrar etmeye başladım babacık, koş koş, canım bunları çok kısa sürede öğrendi (Yaklaşık 3 gün içerisinde) Yani olay nasıl söyleyeceğini öğrenmesi bir kelime söyledikten sonra onunla aynı harfleri içeren diğer kelimeleri veriyorsunuz zaten tekrar edince onun da dikkatini çekiyor ve dinlemeye başlıyor. Yeni kelimelere aç bir hale geliyor neredeyse.

Banada 6 7 aylik gibi geldi. Bak buda benim kus 45 gunluk ceresi mor ve kafa cizgileri var.

7PLbv5.jpg

Bu kuşu geri vericem ben ya hiç içime sinmedi benim.Tüye girmiş olduğu için sanırım kanat tüyleri eksik yada az

Yavru kuş alıcaksan önce internette araştırma yapmanı öneririm. Dikkatli olmak gerek petshoplar falan bu konuda herkesi kazıklıyor. Yavru kuşta olması gerekenler zaten internette yazıyor.

kuşların yaş tespitiyle ilgili sitede bulabileceğim kısımları link olarak yazar mısınız

Çok direttim sürekli tekrarladım. 1 ay aralıksız cicikuş dedim hatta bir süre sonra umudum tükenir gibi oldu. Sonra baktım cicikuşa benzer bıcırdamalar yapmaya başladı tam çıkaramıyordu ama vurguları tutturuyordu. Dedim herhalde nasıl yapacağını dilini nasıl döndürüp konuşacağını anlamaya çalışıyor daha fazla tekrar ettim zaten ilk cicikuşu telaffuz etmeyi başardıktan sonra 3 farklı kelime tekrar etmeye başladım babacık, koş koş, canım bunları çok kısa sürede öğrendi (Yaklaşık 3 gün içerisinde) Yani olay nasıl söyleyeceğini öğrenmesi bir kelime söyledikten sonra onunla aynı harfleri içeren diğer kelimeleri veriyorsunuz zaten tekrar edince onun da dikkatini çekiyor ve dinlemeye başlıyor. Yeni kelimelere aç bir hale geliyor neredeyse.

teşşşekürler bende uygulayacağım en yakın zamanda

Geri