Karadeniz Pet

Yeni kuşum için, Cinsiyet ve yaş tahmini lütfen

Erdal YILMAZ

Yeni Üye
Bilgi ve tecrübelerinizi rica ediyorum. Maşallah diyeyim. Teşekkürler

13731443_10154404739437094_7233183481075473484_n.jpg
image.jpeg

Son düzenleme:
2 aylık erkek

@Mudo DURMUŞ neye göre erkek dedin bilmiyorum ama kuş kesinlikle yerli dişi ve 45 günlük civarıdır

Bu aylarda cinsiyet tam belirlenemiyor şeklinde mesajlar var. Bir erkek bir dişi şeklinde yorum geldiğine göre durum belirsiz sanırım. :)

Tartismasiz disi kahraman abimin dedigi gibi

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Alırken Erkek diye aldım, fakat Dişi olması benim açımdan çok sıkıntı değil. Zaten tek kuş besleyeceğim.

Yalnız internet ortamında yer alan Cere fotoğraflarına baktığım zaman, bu kuşun Erkek olduğunu düşünüyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen.

Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkürler.:)

cinsiyet-tablosu.jpg

Bu konu hakkinda cok konu okudum burun deliklerinin etrafina bakin arladaslar. Benim disimde boyleydi ne kadar mavide olsa delikler beyazsa kus disidir mavilige bakarak erkek tayini yapamazsiniz
buda benim kus delikleri beyazdi ilerlereyen zamanlarda boyle oldu lutfen bilmeden iddia etmeyin

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Alırken Erkek diye aldım, fakat Dişi olması benim açımdan çok sıkıntı değil. Zaten tek kuş besleyeceğim.

Yalnız internet ortamında yer alan Cere fotoğraflarına baktığım zaman, bu kuşun Erkek olduğunu düşünüyorum. Yanlışsam düzeltin lütfen.

Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkürler.:)

cinsiyet-tablosu.jpg
Kardeşim senin kuş erkek için rahat olsun. Dişi çıksın benim evde konuşan kuşu sana hediye ederim o kadar net

Bende disi diyorum ve eminim cogu kus dogatken ceresi mavi dogar disi olup olmadigi deliklerden anlasilir daha tecrubeli abilerimdende cevap alalim ama eminim disi

Ustalar daha iyi bilir. Bence de dişi. Bendeki 3 çift kuşun hepsini ben büyüttüm. Kahverengi cere olmadan önceki hali senin kşuun ceresi gibi deliklerin etrafı beyaz oluyor ki kuş daha 1.5 aylık gibi.

Kimse bilmeden yorum yapmasın lütfen.Çok bariz bir dişi.Hayatınızda erkek kuş görmemiş gibi yorum yapmaktasınız.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ceresi mormu mavimi pek anlayamadım o yüzden 1 ay falan bekle daha net cevap alabilirsin :)
Kuş maksimum 2 aylık bir kuş ve mavi olma ihtimali yok.Tamamen pembeyse veya morsa erkektir fakat beyazlıkla beraber soluk mavi renk var ise dişidir.
Resimden de anlaşıldığı gibi böyle küçük bir kuş eğer erkekse cere pembe veya mor olur fakat öyle bir renk görünmüyor.

Bu konu hakkinda cok konu okudum burun deliklerinin etrafina bakin arladaslar. Benim disimde boyleydi ne kadar mavide olsa delikler beyazsa kus disidir mavilige bakarak erkek tayini yapamazsiniz
buda benim kus delikleri beyazdi ilerlereyen zamanlarda boyle oldu lutfen bilmeden iddia etmeyin
Kesinlikle

Yerli dişi

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu kuş dişi bizim önceki kuşta böyleydi erkek eş aldık sonradan ceresi kahverengileşti