petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kuşum Limon'um :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve İbrahim KÖK tarafından 27 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. İbrahim KÖK

Öncelikle herkese merhabalar forumda yeniyim ve güzel ve faydalı bir forum. Bir kaç gün önce almış olduğum yavrumun ırkını ve sağlık durumunu öğrenmek istiyorum. :) Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese teşekkürler :)

2. Ezel ALBAYRAK

Merhaba, kuşunuz lutino.Maşallah kafes dizayn'ıda oldukça farklı, bir kuş için oldukça güzel.Buda sizin zevkli biri olduğunuzu gösterir.

#2 Ezel ALBAYRAK, 27 Mayıs 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Mayıs 2013
  3. Necati YILMAZ

maşallah çok tatlı. bu arada hoşgeldiniz.

4. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok tatlı sanırım kafesi siz yaptınız bu arada ırktan pek anlamıyorum ama görünüşe göre sağlıklı bir kuş :D

5. Gokay Akgul

hayırlısı olsun çok tatlı :)

6. bekir

bekir Guest

merhaba kuşun çok tatlı kafesine benm gözüm ilişti kafesin senin yapımınmı ve kafesinin fotolarınıda ekleyebilirmisin

7. İbrahim KÖK

Hoş bulduk :)

Herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim :) Evet kafes benim kendi yapımım akşam ayrıntılı olarak fotoğraflarını ve bilgilerini ekleyeceğim sizler için. :) daha yapılacak olan değişiklikleri :)

8. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Bu kuş lutino olamaz

9. Abdüssamed ŞİŞMAN

Arkadaşım kafesi tamamen kendinmi yaptın yoksa içinimi sadece yaptın?

10. İbrahim KÖK

Kafesi tamamen kendim yaptım önce sanayide marangoza çıtaları kestirdim istediğim ölçülerde sonra dekopajla yandaki suntaları kestim birleştirdim. 10*10 puntolu bahçe telinden kafesin çevresini kapattım telleri keserek. 10 mt'lik bir ip alıp ipi göz kararı düğümleyerek kafese koydum. Kafesin asıl yapılış amacı iguanam içindi iguana besliyordum ve satıp muhabbet kuşu aldım ve kafesi ortasından kapatarak ve iyice dezenfekte ile dezenfekte ederek limonuma yuva yaptım. :) Gayet hoş olduğunu düşünüyorum içinde uçabiliyor bile kısa mesafede ve gayet mutlu ve rahat görünüyor:):) ayrıntılı fotoğrafları akşam yükleyeceğim birde kafesin kırmızı görünen suntalı kısmını da tele çevireceğim daha güzel olacağını düşünüyorum :)

11. Abdüssamed ŞİŞMAN

Akşam fotoları koyunca bende yapacağım kafes

12. İbrahim KÖK

Beğendiğine sevindim umarım istediğin gibi olur :)

13. İbrahim KÖK

Peki nedir acaba cinsi?

14. bekir

bekir Guest

cins yerli veya çekoslavak a benziyoe. Bence yerli kuşun kafesi bende yapacam bilgin olsun
    Yavruluk için proje kuruom kafamda akşam fotoları görünce tam oturtacam yuvalığı

15. İbrahim KÖK

Tabi ki de ayrıntılı olarak ekleyeceğim kafes bilgilerini. Teşekkür ederim yorumunuz için

16. İbrahim KÖK

Kafesin fotoğraflarını çektim kuşun yeni fotoğraflarıyla birlikte ekliyorum yapılışından da bir kaç fotoğraf ekleyeceğim boyutları da içerisinde mevcut. Kapısı çok büyük farkındayım mevcut kapının ortasından teli keserek yeni bir kapı oluşturacağım. :)
    Kafesin Ölçüleri resimde grafik olarak gösterilmiştir ve 80*60*50 ölçülerindedir.
    -- Çıtalarda kuru çam kullanılmıştır. Su geldiği zaman muzlanma yapmasın diye.
    -- Arka plan akvaryumlar için kullanılan akvaryum arka fonudur.
    -- Işıklandırma da 1 metrelik led kullanılmıştır.
    -- Vitamin olarak: APEX'in Axisol vitamini ni kullanıyorum.
    -- Dezenfekte olarak: Garden mix Sprey kullanıyorum(Kuşlar için haşerata karşı sprey). Ve aynı zamanda PetShopum dan toz halinde aldığım ve suyla karıştırarak kullandığım dezenfekte spreyim bulunmakta. Spreyleri kuş kafeste değilken kullandım ve kuşu kafese koymadan 1 gün önce kullandım. Suyuna ve yemine değmedi.
    -- Yem olarak: Champion un muhabbet kuşu yemini kullanmaktayım..

Kafesin ölçüleri grafikte ki gibidir.
    Çıtaların kesilmiş birleşmeyi bekleyen hali :)
    Çıtaların birleştirilmiş iskelet hali. :)
    Kapısının yapımı.
    Telleri gerginleştirmek için kelepçeleri yardımı aldık ve acaip şekilde işe yaradı :)
    Kafesin fotoğrafları.. :)
    Limondan bir kaç fotoğraf daha :)

Kafes dal parçalarıyla doğal yaşam alanı gibi şekillendirilecektir :)

17. Eren Temiz

Maşallah çok güzel bir kuş, kafese bayıldım arka plan felan mükemmel olmuş. Dediğiniz gibi dallarla da güzel olur. Kuş erkek, kırma lutino gibi geldi.

18. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hayırlı olsun çok güzel

19. Emin Güleç

Emin Güleç New Member

Beğenileri:
    0
    Kırma lutino diye bir ırk veya cins ilk defa duyuyorum. Ayrıca uzaktan yakından lutinoyla alakası olmadıgını düşünüyorum. Benim kanımca yerli iri bir cins, tüylerine bakacaksak da açık yeşik opal ( temiz kanatlı ) gibi duruyor. Kafesiniz çok güzel olmuş. Saygılar...

20. Ezel ALBAYRAK

Aşağıdaki kuş bana ait, size göre iri bi yerli.Mağlesef, çek kırması lutino- göz kırmızı. bilmiyorsanız bilğilenelim insanları yalnış bilgilendirmeyelim.[​IMG]

Tekrar hayırlı/sı olsun ibrahim bey konunuzu biraz(cık) baltalamış gibi oldum özür dilerim.

Sayfayı Paylaş