Karadeniz Pet

Yeni kuşum Limon'um :)

• Konbuyu başlatan İbrahim KÖK
  • Başlangıç tarihi
İ

İbrahim KÖK

Guest
Öncelikle herkese merhabalar forumda yeniyim ve güzel ve faydalı bir forum. Bir kaç gün önce almış olduğum yavrumun ırkını ve sağlık durumunu öğrenmek istiyorum. :) Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese teşekkürler :)

wp20130524002.jpg

wp20130524004.jpg

wp20130527002.jpg

wp20130527003.jpg

wp20130527004.jpg

wp20130527006.jpg

wp20130527007.jpg

Merhaba, kuşunuz lutino.Maşallah kafes dizayn'ıda oldukça farklı, bir kuş için oldukça güzel.Buda sizin zevkli biri olduğunuzu gösterir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah çok tatlı sanırım kafesi siz yaptınız bu arada ırktan pek anlamıyorum ama görünüşe göre sağlıklı bir kuş :D

merhaba kuşun çok tatlı kafesine benm gözüm ilişti kafesin senin yapımınmı ve kafesinin fotolarınıda ekleyebilirmisin

Hoş bulduk :)

Herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim :) Evet kafes benim kendi yapımım akşam ayrıntılı olarak fotoğraflarını ve bilgilerini ekleyeceğim sizler için. :) daha yapılacak olan değişiklikleri :)

Arkadaşım kafesi tamamen kendinmi yaptın yoksa içinimi sadece yaptın?

Kafesi tamamen kendim yaptım önce sanayide marangoza çıtaları kestirdim istediğim ölçülerde sonra dekopajla yandaki suntaları kestim birleştirdim. 10*10 puntolu bahçe telinden kafesin çevresini kapattım telleri keserek. 10 mt'lik bir ip alıp ipi göz kararı düğümleyerek kafese koydum. Kafesin asıl yapılış amacı iguanam içindi iguana besliyordum ve satıp muhabbet kuşu aldım ve kafesi ortasından kapatarak ve iyice dezenfekte ile dezenfekte ederek limonuma yuva yaptım. :) Gayet hoş olduğunu düşünüyorum içinde uçabiliyor bile kısa mesafede ve gayet mutlu ve rahat görünüyor:):) ayrıntılı fotoğrafları akşam yükleyeceğim birde kafesin kırmızı görünen suntalı kısmını da tele çevireceğim daha güzel olacağını düşünüyorum :)

Akşam fotoları koyunca bende yapacağım kafes

Beğendiğine sevindim umarım istediğin gibi olur :)

cins yerli veya çekoslavak a benziyoe. Bence yerli kuşun kafesi bende yapacam bilgin olsun
Yavruluk için proje kuruom kafamda akşam fotoları görünce tam oturtacam yuvalığı

Tabi ki de ayrıntılı olarak ekleyeceğim kafes bilgilerini. Teşekkür ederim yorumunuz için

Kafesin fotoğraflarını çektim kuşun yeni fotoğraflarıyla birlikte ekliyorum yapılışından da bir kaç fotoğraf ekleyeceğim boyutları da içerisinde mevcut. Kapısı çok büyük farkındayım mevcut kapının ortasından teli keserek yeni bir kapı oluşturacağım. :)
Kafesin Ölçüleri resimde grafik olarak gösterilmiştir ve 80*60*50 ölçülerindedir.
-- Çıtalarda kuru çam kullanılmıştır. Su geldiği zaman muzlanma yapmasın diye.
-- Arka plan akvaryumlar için kullanılan akvaryum arka fonudur.
-- Işıklandırma da 1 metrelik led kullanılmıştır.
-- Vitamin olarak: APEX'in Axisol vitamini ni kullanıyorum.
-- Dezenfekte olarak: Garden mix Sprey kullanıyorum(Kuşlar için haşerata karşı sprey). Ve aynı zamanda PetShopum dan toz halinde aldığım ve suyla karıştırarak kullandığım dezenfekte spreyim bulunmakta. Spreyleri kuş kafeste değilken kullandım ve kuşu kafese koymadan 1 gün önce kullandım. Suyuna ve yemine değmedi.
-- Yem olarak: Champion un muhabbet kuşu yemini kullanmaktayım..

Kafesin ölçüleri grafikte ki gibidir.
67292488.jpg

Çıtaların kesilmiş birleşmeyi bekleyen hali :)
90736091.jpg

Çıtaların birleştirilmiş iskelet hali. :)
27863434.jpg

41493025.jpg

Kapısının yapımı.
60949991.jpg

13670178.jpg

Telleri gerginleştirmek için kelepçeleri yardımı aldık ve acaip şekilde işe yaradı :)
31383574.jpg

Kafesin fotoğrafları.. :)
101qc.jpg

102io.jpg

103qp.jpg

104mi.jpg

105ho.jpg

Limondan bir kaç fotoğraf daha :)
wp20130527011.jpg

wp20130527017.jpg

wp20130527172311smartsh.jpg

wp20130527023.jpg

Kafes dal parçalarıyla doğal yaşam alanı gibi şekillendirilecektir :)

Maşallah çok güzel bir kuş, kafese bayıldım arka plan felan mükemmel olmuş. Dediğiniz gibi dallarla da güzel olur. Kuş erkek, kırma lutino gibi geldi.

Maşallah çok güzel bir kuş, kafese bayıldım arka plan felan mükemmel olmuş. Dediğiniz gibi dallarla da güzel olur. Kuş erkek, kırma lutino gibi geldi.

Kırma lutino diye bir ırk veya cins ilk defa duyuyorum. Ayrıca uzaktan yakından lutinoyla alakası olmadıgını düşünüyorum. Benim kanımca yerli iri bir cins, tüylerine bakacaksak da açık yeşik opal ( temiz kanatlı ) gibi duruyor. Kafesiniz çok güzel olmuş. Saygılar...

Bu kuş lutino olamaz

Kırma lutino diye bir ırk veya cins ilk defa duyuyorum. Ayrıca uzaktan yakından lutinoyla alakası olmadıgını düşünüyorum. Benim kanımca yerli iri bir cins, tüylerine bakacaksak da açık yeşik opal ( temiz kanatlı ) gibi duruyor. Kafesiniz çok güzel olmuş. Saygılar...

Aşağıdaki kuş bana ait, size göre iri bi yerli.Mağlesef, çek kırması lutino- göz kırmızı. bilmiyorsanız bilğilenelim insanları yalnış bilgilendirmeyelim.
njkyd.jpg

Tekrar hayırlı/sı olsun ibrahim bey konunuzu biraz(cık) baltalamış gibi oldum özür dilerim.