petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni kuşum teo

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mert kobaner tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0
    İyi günler,dün kendime bir muhabbet kuşu aldım.tüm gereksinimleri tamam.
    sorum ise kuşum 6 aydan büyük ve tabiki küçüklerin evcilleştirilmesinin kolay olduğunu biliyorum.Fakat bana geri ver yavru al falan demeyin,çünkü ilk gördüğüm andan beri çok hoşuma giden enerjik sağlıklı bir kuştu.eve getirdim yuvasını düzenleyip içine koydum.sesi soluğu çıkmıyor.yem yiyor ama su içtiğini görmedim.onu da içecektir elbet.
    aldığım gün dayanamayıp elime aldım.yanlış olduğunu biliyorum.ondan sonra tüneklere çıkmamaya başladı.dün ve bugün saldım biraz .helikopter gibi uçuyor maşallah.sorum ise bu kuşun bana alışmasını nasıl sağlayabilirim.yaşının kolay evcilleştirmek için geçkin olduğunu biliyorum ama bana alışmasını elime gelmesini ve omzuma konmasını hatta aynı tabaktan yemek yemeyi istiyorum.sitenizi önceden takip ettim.genelde evcilleştirme ritüelleri yavru kuşlar için.peki ben bu ihtiyar için neler yapabilir söylerseniz sevinirim.ayrıca konuşması pek umrumda değil kuş gibi ötsün yeter.
    şimdiden teşekkürler

not: ayrıca elime aldığımda giyotin gibi gagasıyla dişliyor.boynunu karnını okşarsam biraz duraksıyor sonra tekrar ısırıyor.yakalaması çok zor.bugün üstünü tshirtle örtüp yakaladım.ayrıca yuvasına ayna almadım sadece üç halkalı bir oyuncağı var

#1 mert kobaner, 20 Şubat 2014
    Son düzenleme: 20 Şubat 2014
  2. Samet Çağlar

Arkadaşım bende kuşumu aldığımda 6 aylıkta alıştırma sorunu yaşamadım elime geliyor konuşuyor beş altı kelime, benimle yemek yiyor çay içiyor su içiyor bildiğin insan oldu artık. Tamamen ona ayırdığın vakitte ve sevgine bağlı olduğunu düşünüyorum. Bence kuş kafeste bi kaç gün dursun hem kafese hemde ortama alışsın yem yemesi su içmesi normale dönsün ondan sonra eline alıştırırsın.

3. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Avuçlamayı bırakın öncelikle hiç sevmezler.. Biraz uzun sürebilir alışma işi onunla ilgilenin surekli konuşun zamanla alışacaktır

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

4. hollanda

hollanda New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuzun ırkı nedir yada foto varmıdır

5. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0

bu da zorla çektiğim bir resmi erkek bir kuş.
    bir de şimdi kafasını sırtına çevirip öyle duruyor ilk defa yaptı.strese sokmuş olabilir miyim ?

6. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Yanlız yaşı daha büyük gözün de halka oluşmuş 1 yaşında falan
    Ortama alışmaya çalışıyor biraz uzaktan izleyin ürkmesin 2-3 gün sonra toparlanır.

#6 Abdullah Dener, 20 Şubat 2014
  7. Samet Çağlar

8. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Uyuma falan değil kardeşim böyle uyuma mı olur Allah aşkına adam yardım bekliyor yazdığınız şeye bakın

#8 Abdullah Dener, 20 Şubat 2014
  9. Emir KECECI

Emir KECECI New Member

Beğenileri:
    0
    Önce ses çıkaran bir oyuncağa alıştırıp daha sonra oyuncağı kafesten çıkarıp oyuncakla ses çıkararak kendine çekmeyi deneyebilirsin bende 4 aylıkken aldım bu şekilde alıştırdım. Masa kurulmaya başladığı anda çıkarın beni diye dört dönüyor kafeste sadece tabğın içinden yiyor al şunu diyip kenara koyuyorsun patetesi o gene gelip benim tabağımdan yiyor.

ama benimki fransız tüy dökümü olduğu için uçamıyor bu durumu belki kolay alışmasını etkilemiş olabilir.

10. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0

11. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Halka oluşmuş gibi bana daha büyük gibi geldi petshop tan aldıysanız öyle söylerler satmak için bir de tünekte dururken çekin öyle bakalım

12. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0

Ah bir çıksa,evcilleştirilebilirse yaşı önemli değil.Gerçekten uzun yıllar bakmak istediğim bir kuş

13. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Biraz zaman geçsin olur o da

14. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekkür ederim ,moral depoladım diyebilirim.Şevkimin kırılmasından çok korkuyorum çünkü

15. Filiz BAYIR

cesaretinizi tebrik ederim...biz 1,5 aylık kuşu nasıl eğitiriz diye düşünüyoruz...benim size tavsiyem yemlikleri sökün saat başı avcunuzla yem sunun kuşa elbet dayanamyıp yiyecektir..ilk günler saatlerce aç kalır belki gelmez yılmayın, ısrarla teklif edin elbet gelip yiyecektir..ben öyle alıştırdım...inşallah herşey istediğiniz gibi olur...güzel haberlerinizi bekliyoruz..

16. mert kobaner

mert kobaner New Member

Beğenileri:
    0

Bu arada tekrar baktım.öyle aşırı bir beyaz halka yok.sanırım telefonun flaşından dolayı gözbebeğinin güçülmesinden kaynaklı.yuvasına ve biraz da bana alışsın ,daha sağlıklı fotoğraflar ekleyeceğim

Sayfayı Paylaş