Karadeniz Pet

yeni kuşum ve sorunlar

Can Sako

Meraklı Üye
merhaba arkadaşlar kuşumun cinsini çek(çekmi sizcede?) ve cinsiyeti erkek diye aldım ama içime bir korku düştü dişimi yoksa , alırken erkek olduguna emindim ama şimdi emin olamıyorum o kısım mor gibi görünüyor ama anlyamadım siz ne dersiniz ,

bu arada hiç ötmüyor öyle duruyor tünekte 1 saattir kıpırmadımıyor ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım ayrıca ne yemek yedi nede su içti ve kaç aylık kuşum

bu arada önce vapur sonrada otobüse bindik beraber fazlasıyla kıpırdandı kutuda çok debelendi...

lh4hv.jpg

lh4kh.jpg

Son düzenleme:
:) ortama alışmaya sağlıyor ötmemesi pek bişey yapmaması normal 1 hafta boyunca pek tepki vermez kuşunuz bana erkek gibi geldi şöyle bişey var cinsiyet ayırtımı yapan kişi 15 16 yıllık kuşçu bile olsa yanılabilir çünkü cinsiyet ayrımında göz önemli rol oynuyo .

Eve yeni geldiği için öyle olması doğal sitede konular mevcut araştırabilirsiniz. Cinsiyeti bana dişiye dönecek gibi geldi.. Cere açık sanırım.

yapmayın Cihat bey dişi değildir inş. burda pek belli olmamış ama mor gibi

Yeni bir ortama geldiği için normaldir. Bende sizin gibi korkmuştum ama ilk günden sonra normale kısa sürede döndü benim yavru kuşum. Karakter farklılığından 1-2 hafta sonra normale dönecektir. Çevreye alışmaya çalışıyor

teşekkürler Hakan bey

kuşum kaç aylık ve yem ve su hiç tüketmedi kaç saattir normalmi

yaklaşık 24 saat hiç yeme suya dokunmuyorlar yabancı oldukları bir yerde...

teşekkürler Mustafa bey

Yaşı ve cinsiyeti hakkında bir yorumunuz varmı ?

teşekkürler Hakan bey

kuşum kaç aylık ve yem ve su hiç tüketmedi kaç saattir normalmi

Acıktığı ve susadığı taktirde mutlaka yiyecek ve içecektir. Siz hiç bilmediğiniz tanımadığınız bir yere gittiğinizde hemen her şeyi kabullenip normal mi davranıyorsunuz? Biraz anlamaya çalışın kuşunuzu. Benim kuşum da 3 saattir aynı yerde duruyor şuan ve bir uyuyor bir uyanıyor daha alışamadı tam eve. Aynı durumdayız.

fazla bilgi sahibi değilim ama eski dişi olan kuşumla karşılaştırdığımda yerli dişi gibi duruyor. ustalar kızmasınlar sadece eski kuşumla karşılaştırdım

cevap için teşekkürler

kaç aylık ve cinsiyet konusnda fikri olan vamrı?

Cihat bey dişinin daha hırçın ve daha az kelime kapasitesi olduğunu biliyorum buda korkuyor beni ... çek kırması falan değil direk çek değilmi kuş ?

Bana Çekoslaval gibi geldi ama kuyruk çok uzun değil sanırım kırık da olabilir.

Daha fazla resim eklerseniz cinsiyeti konusunda tereddüt kalmaz.

Geri