Karadeniz Pet

Yeni kuşum

• Konbuyu başlatan oguzhansen
  • Başlangıç tarihi
O

oguzhansen

Guest
Merhaba arkadaşlar foruma ilk kez yazıyorum.Uzun zamandır bir yaşındaki dişi kuşuma eş almak için forumu takip ediyordum.Ve bu hafta rastgelediyerek bir kuş aldım.Kuşumun yaşı hakkında emin olamıyorum.Dişi kuşum çok sevdi yanından ayrılmıyor ve devamlı kur yapıyor.Hatta erkekkuşgibi ayağını üzerine atıyor.Kuşumun yaşı ve ırkı hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Ayrıca erkek kuşta dişiye arada baya şakıyor,kur yapıyor.

image hoster

image hoster

Öncelikle yeni kuşunuz hayırlı uğurlu olsun güle güle besleyin inşAllah. Kuşunuz tahminimce 7-8 aylık. Irkı hakkında tam emin olmamakla birlikte çek gibi duruyor. Erkeği boydan alabilirseniz çok iyi olur.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Dişi kuşum yaklaşık 1 yaşında ve evcil.Erkeği Petshoptan aldım ve oda hiç kaçmıyor.Dişi kuşum baya istekli devamlı erkeğe kur yapıyor.Erkekde bi kaç defa baya uzun süre gagasının yanında şakıdı ve kızıştı.Ben sadece erkek tam olgunlaşmamış diye düşündüm.Eş olurlar umarım.Bi de dişimin erkek gibi kur yapması ve erkeğin üstüne ayak atması normalmidir?

kuşlarınızın ikiside yerli ve kızgın sağlıklı kuşlar..siz yuvalığı bence takın ve sabredip bekleyin..

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Dişi kuşum yaklaşık 1 yaşında ve evcil.Erkeği Petshoptan aldım ve oda hiç kaçmıyor.Dişi kuşum baya istekli devamlı erkeğe kur yapıyor.Erkekde bi kaç defa baya uzun süre gagasının yanında şakıdı ve kızıştı.Ben sadece erkek tam olgunlaşmamış diye düşündüm.Eş olurlar umarım.Bi de dişimin erkek gibi kur yapması ve erkeğin üstüne ayak atması normalmidir?

valla ustad benım dısı kusda oyleydı erkek pasıf kalmıstı erkegı degıstırdım sımdı ılk yumurtalarımı aldım maalesef erkek bazen pasıf olabılıyor ama bu benım basıma gelen onu soylemek ısterım

Serkan Ustamızın dediği gibi folluk takın bekleyın derım

Kuşlar üreme yeterliliğine ulaşmış durumda.