petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kuşum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve oguzhansen tarafından 1 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. oguzhansen

Merhaba arkadaşlar foruma ilk kez yazıyorum.Uzun zamandır bir yaşındaki dişi kuşuma eş almak için forumu takip ediyordum.Ve bu hafta rastgelediyerek bir kuş aldım.Kuşumun yaşı hakkında emin olamıyorum.Dişi kuşum çok sevdi yanından ayrılmıyor ve devamlı kur yapıyor.Hatta erkekkuşgibi ayağını üzerine atıyor.Kuşumun yaşı ve ırkı hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Ayrıca erkek kuşta dişiye arada baya şakıyor,kur yapıyor.

image hoster

image hoster

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Öncelikle yeni kuşunuz hayırlı uğurlu olsun güle güle besleyin inşAllah. Kuşunuz tahminimce 7-8 aylık. Irkı hakkında tam emin olmamakla birlikte çek gibi duruyor. Erkeği boydan alabilirseniz çok iyi olur.

3. Gökhan YILDIZ

1 yaşında yerli

4. Hakan YILDIZ

Rengi çok güzel maşallah.

5. oguzhansen

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    Dişi kuşum yaklaşık 1 yaşında ve evcil.Erkeği Petshoptan aldım ve oda hiç kaçmıyor.Dişi kuşum baya istekli devamlı erkeğe kur yapıyor.Erkekde bi kaç defa baya uzun süre gagasının yanında şakıdı ve kızıştı.Ben sadece erkek tam olgunlaşmamış diye düşündüm.Eş olurlar umarım.Bi de dişimin erkek gibi kur yapması ve erkeğin üstüne ayak atması normalmidir?

6. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşlarınızın ikiside yerli ve kızgın sağlıklı kuşlar..siz yuvalığı bence takın ve sabredip bekleyin..

7. Ufuk CELİLOĞLU

Ufuk CELİLOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    valla ustad benım dısı kusda oyleydı erkek pasıf kalmıstı erkegı degıstırdım sımdı ılk yumurtalarımı aldım maalesef erkek bazen pasıf olabılıyor ama bu benım basıma gelen onu soylemek ısterım

8. Umutcan AĞLAR

Serkan Ustamızın dediği gibi folluk takın bekleyın derım

9. Engin DERİM

Kuşlar üreme yeterliliğine ulaşmış durumda.

Sayfayı Paylaş