Karadeniz Pet

Yeni kusum

drsn_19

Meraklı Üye
Yeni kusum hakkindaki yorumlarınızı bekliyorum. Yeni yeme düşen jumbo olarak aldim kuyruğunun annesi tarafindan koparildigi söylendi sizce cikar mi kuyruğu
01cc425b05156456e66990ab0754892a.jpg
7a327d5cf87b0d72b937f18b139802b7.jpg
24d215a800c3e1c36543b65e9ebcb969.jpg

Çıkar bence bir sıkıntı olmaz. Maşalalah tüyü kadar ömrü olsun.

hayirli olsn koparildigi icin mutlaka yenisi cikar vitamin destegi yapmayi unutma

Hadi kuyruğu anne koparmış. Kanat tüylerine ne olmuş? Bence tek tek çekilmiş gibi. Yazık hayvancağız budanmış gibi. İşallah ben yanılıyorumdur ama yeme düşmüş yavrunun şimdiye o kanat tüylerinin uzamış olması gerekmezmiydi?

Hadi kuyruğu anne koparmış. Kanat tüylerine ne olmuş? Bence tek tek çekilmiş gibi. Yazık hayvancağız budanmış gibi. İşallah ben yanılıyorumdur ama yeme düşmüş yavrunun şimdiye o kanat tüylerinin uzamış olması gerekmezmiydi?

Katılıyorum, kuyruk yok, kanatlar kesilmiş veya çekilmiş gibi maalesef...

Katılıyorum, kuyruk yok, kanatlar kesilmiş veya çekilmiş gibi maalesef...
DediginiZ doğru kanarltlarinda da eksikleri var ama onlar içinde annesi yolmus dedi insallah oyledir

Peki benim ekstra yapmam gereken bişey var mı vitamin kus kumu kalamar kemigi var kafeste ekstra vermem gereken var mi tüyleri için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:28 -->-> Daha önceki mesaj 20:28 --

Maşallah çok güzel bir kuş
Teşekkür ederim sağolun

Fransız tüy dökümü olabilir banada annesi yoldu deyipte bi kuş almıştım malesef 2 ay uzamadı uzayan döküldü ,. inş. sizinki öyle olmaz maşallah çok güzel bir yavru jumbo

Hayvancağız küçücük kalmış sahiden.Ne yapmış bunlar el kadar kuşa

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 aya kalmaz kendine gelir. bu sürede yemini suyunu taze verin iyi bakın yeter ki..

Hayırlı olsun vitamin takviyesi gerekli gibi görüyorum

Hayvancağız küçücük kalmış sahiden.Ne yapmış bunlar el kadar kuşa

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hem kuyruğu hem kanat tüyleri çıkar merak etme

2 aya kalmaz kendine gelir. bu sürede yemini suyunu taze verin iyi bakın yeter ki..

çok güzel maşallah uzun ömürlü olsun.

Hayırlı olsun vitamin takviyesi gerekli gibi görüyorum

inşallah dediğiinz gibi olur da uzar bakalım sabır edip bekleyecez

Bu kuşun kanatları çekildiği kabak gibi ortada 2,5 aylık kuşun tek mi uzun cikmaz. Tüm uçmasını sağlayan tüyleri çekilmiş hayvancagızın bunu yapan ağır oc net. Almayın böyle kuşları satilmadiklarini gördüklerinde çekmezler hayvanlara eziyet etmezler yani inşallah.

Yeni kusum hakkindaki yorumlarınızı bekliyorum. Yeni yeme düşen jumbo olarak aldim kuyruğunun annesi tarafindan koparildigi söylendi sizce cikar mi kuyruğu
01cc425b05156456e66990ab0754892a.jpg
7a327d5cf87b0d72b937f18b139802b7.jpg
24d215a800c3e1c36543b65e9ebcb969.jpg

bunu annesi filan yapmamıstır nerden aldıysanız kesinlkle inanmazdım ben olsam kusun tüyünün çıkıp çıkmayacagı belli olmaz ama hastalıktansa çıkmayadabilir (bkz.french moult)
bu kusları da mümkünse almayın tüylerini filan yolar da annenin isimi yok tek tek uzun kanat tüylerini ve kuyrugunu yolsun hey yarabbim sen büyüksün

Geri