petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yeni kuşum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Melihalper tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Melihalper

Arkadaşlar merhaba ben bir acemi kuş bakıcısı olarak kafamda bir çok soru var ben kuşu yavru aldım şuan 20 günlük suyunu kendi içemiyor ben elimle içiriyorum yani bi kase gibi küçük gibi bişeyde agzına dogru uzatıyorum içiyor fakat evde olmadığımda kendisi gideriyormudur bu ihtiyacini kafesinde suluk mevcut çok endişeleniyorum bazen ötmeye başlıyor bi 2 dakka falan acaba ne demek istiyor suyunu vermeye çalışıyorum yemliğine elime koyuyorum nasıl beslemem gerek arkadaşlar daha önce hiç deneyimim olmadı bide kafesinden çıkardıgımda biraz gezsin diye daha iyi uçamıyor duvara çarpıp düşüyor onun verdiği vicdan azabı beni öldürüyor nasıl egitmeliyim nasıl büyütmeliyim lütfen yardımcı olun kaç gününe kadar kafesten çıkarmalıyım ?
    Arkadaşlar şuan çok yaramaz kafeste tırmanıyor düşüyor sürekli korkuyorum kendine zarar veriyor diye engel olup elime almaya çalışıyorum elimi ısırıyor sonra agzıyla kafesi ısırıyor bişeyler yapmaya çalışıyor çözemedim derdi ne olabilir ?

#1 Melihalper, 23 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2013
  2. Tevfik AKTUNÇ

Keşke bir fotoğraf koysaydınız?

3. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    20 günlük kuşun daha tüyleri tam çıkmamıştır. Uçamamasının sebebi bu. 1-2 hafta çıkarmayın kafesinden

4. Melihalper

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

5. Sevtap DERİN

Keşke bu kadar küçük almasaydınız. En azından 1 ayı dolsaydı keşke.

6. Onur TÜFEKCİ

Bu kuşu satmak vicdansızlık. Kuşu anne artısa bilenem ama folkuktan saıcı çıkardıysa günahtır

7. Melihalper

Babam almış bilmeden aile seferber oldu zaten kuş için pişmanız bu kadar küçük aldığımız için satan kişide hiç uyuarmadı bizi arkadaşlar nasıl beslemeliyim bunu nasıl egitmeliyim?

8. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Yem kırmayı bilmiyordur bu kuş zaten. Sen yavrular için olan mama hazırla. Ver. Ama işin zor.

9. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bu kuş o kadar yavru denecek kadar küçük değil..Muhtemelen yaa tüy hastalığı var yada iyi bir tüy dökümüne girmiş ..Kapsüller baya belirgin..Mama ve vitamin takviyesi yapın ki bian önce tüyden çıksın..

10. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    bu kus 20 gunluk kesınlıkle deıl bu kus hasta 20 gunluk kus bolemı olur lutfen yaa

11. Melihalper

Yarın bi veterinere götürmeyi planlıyorum

Sayfayı Paylaş