Karadeniz Pet

Yeni kuşum

• Konbuyu başlatan Melihalper
  • Başlangıç tarihi
M

Melihalper

Guest
Arkadaşlar merhaba ben bir acemi kuş bakıcısı olarak kafamda bir çok soru var ben kuşu yavru aldım şuan 20 günlük suyunu kendi içemiyor ben elimle içiriyorum yani bi kase gibi küçük gibi bişeyde agzına dogru uzatıyorum içiyor fakat evde olmadığımda kendisi gideriyormudur bu ihtiyacini kafesinde suluk mevcut çok endişeleniyorum bazen ötmeye başlıyor bi 2 dakka falan acaba ne demek istiyor suyunu vermeye çalışıyorum yemliğine elime koyuyorum nasıl beslemem gerek arkadaşlar daha önce hiç deneyimim olmadı bide kafesinden çıkardıgımda biraz gezsin diye daha iyi uçamıyor duvara çarpıp düşüyor onun verdiği vicdan azabı beni öldürüyor nasıl egitmeliyim nasıl büyütmeliyim lütfen yardımcı olun kaç gününe kadar kafesten çıkarmalıyım ?
Arkadaşlar şuan çok yaramaz kafeste tırmanıyor düşüyor sürekli korkuyorum kendine zarar veriyor diye engel olup elime almaya çalışıyorum elimi ısırıyor sonra agzıyla kafesi ısırıyor bişeyler yapmaya çalışıyor çözemedim derdi ne olabilir ?

ruv77.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
20 günlük kuşun daha tüyleri tam çıkmamıştır. Uçamamasının sebebi bu. 1-2 hafta çıkarmayın kafesinden

Keşke bu kadar küçük almasaydınız. En azından 1 ayı dolsaydı keşke.

Bu kuşu satmak vicdansızlık. Kuşu anne artısa bilenem ama folkuktan saıcı çıkardıysa günahtır

Babam almış bilmeden aile seferber oldu zaten kuş için pişmanız bu kadar küçük aldığımız için satan kişide hiç uyuarmadı bizi arkadaşlar nasıl beslemeliyim bunu nasıl egitmeliyim?

Yem kırmayı bilmiyordur bu kuş zaten. Sen yavrular için olan mama hazırla. Ver. Ama işin zor.

Bu kuş o kadar yavru denecek kadar küçük değil..Muhtemelen yaa tüy hastalığı var yada iyi bir tüy dökümüne girmiş ..Kapsüller baya belirgin..Mama ve vitamin takviyesi yapın ki bian önce tüyden çıksın..

bu kus 20 gunluk kesınlıkle deıl bu kus hasta 20 gunluk kus bolemı olur lutfen yaa

Geri