petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni kuşum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve onurdondu1 tarafından 28 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. onurdondu1
    Gizli

Hayırlı sabalar arkadaşlar önce dün yaptığım terbiyesizlikten dolayı önce babaannemden sonra sizden özür diliyorum bir anlık sinirle yaptıklarımın yanlış olduğunu bile bile gaflete düştüm düne kadar ev çok sessizdi kuşum kaçtıktan 1 gün sonra yani bugün yeni bir kuş aldım ama bu sefer daha dikkatli olacağım
    kuyruğu çok uzun iri 35 günlük erkek galiba ama çok tecrübeli olmadığım için birde siz yorum yaparsanız emin olurum

birde kuşun kuyruğunda bir sorun var tüyleri zarar görmüş düz değil yani düzelirmi sizce zamanla yoksa bir sorun olurmu ona göre veterinere gideceğim

2. Hatanı anlamanda güzel.
    Kuş ingiliz kırması erkek ama yavru değil yol yakınken değiştir. 3-5 aylık

3. Sevtap DERİN
    Gizli

Çok güzel bir kuş. Yaptığını anlaman güzel. Fakat ben 35 günlük olduğuna inanmıyorum 3-4 aylık olduğunu düşünüyorum.

4. onurdondu1
    Gizli

bileziği var ama eminmisiniz? kuyruğu baya uzun çekoslavak olduğunu düşündüm internetten bakınca :(

5. Eminim kardeş. bu kuş 35 günlük değil. en az 3 aylık

6. onurdondu1
    Gizli

ne kadar şanssızım hep bir sorun çıkıyor neyse konuşma ihtimali azmı baktım biraz ingiliz muhabbet kuşları hantal oluyormuş sessizmiş kaçan kuşum çok iyiydi sürekli konuşuyordu :( birde ingiliz muhabbet kuşu ile jumbo aynı cinsmi oluyor

7. aynı olmuyor. Bence değiştirip yavru alın.

8. onurdondu1
    Gizli

son birşey daha soracağım ondan sonra değiştirirm belki ama pek niyetim yok değiştirmeye yavru olmamasının ne gibi sorunları oluyor? diğeride yavru değildi ama 2 haftada omzumdan inmez oldu sürekli ötüyordu

bir resim daha koyuyorum kuyruğu baya uzun dediğim gibi birde burdan baksanız cinsinde aynı fikirdemisiniz? :)

9. Evet aynı fikirdeyim kardeşim. Sadece kuyrugunun uzun olması çek olduguna işaret değildir.

10. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    yanlisin neresinden dönsen iyidir kuyrugu uzun deyince benim aklimada cekoslavak olabilecegi geldi..tüy yenilerken kuyruk tüyünüde yeniliyor benim kusumun kuyruk tüyü düsünce endisenlenmistim ama yenisi cikti..yani degistiri o tüyü..

11. Sadece kuyrugunun uzun olması çek olduguna işaret değildir. Önemli faktör yüz şekilleridir.

12. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    3-4 aylik kuslarda cok güzel egitiliyor alisiyor benim fikrime göre 35 günlük olmasada bu kus da sana alisir konusur gibi geliyor

13. onurdondu1
    Gizli

anladım sağolasın son olarakta yavru olmamasında alışma konuşma problemi olurmu

14. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    irklari hakkinda pek bilgim yok cekoslavak:confused: yüz seklini bana aciklayabilirmisiniz

15. Alışır konuşur ama daha çok eğitim vermen gerekir.

16. onurdondu1
    Gizli

bende öyle düşünüyorum çünkü diğer kuşumu görseydiniz hak verirdiniz çok neşeliydi sürekli ötüyordu 2 haftada evin neşesi olmuştu

17. [​IMG]

Bu kuşların en belirgin özelliği kanat ve kuyruk tüylerinin oldukça uzun olmasıdır. Hollanda cinsinden daha uzun ve ince yapılı olmakla birlikte çekoslovak muhabbet kuşları bir nebze daha iridir.

18. Öyle oluyorlar :)

19. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Maşallah kusun güzel. Hatanı anlamana da sevindim.

Sayfayı Paylaş