Karadeniz Pet

yeni kuşum

• Konbuyu başlatan onurdondu1
  • Başlangıç tarihi
O

onurdondu1

Guest
Hayırlı sabalar arkadaşlar önce dün yaptığım terbiyesizlikten dolayı önce babaannemden sonra sizden özür diliyorum bir anlık sinirle yaptıklarımın yanlış olduğunu bile bile gaflete düştüm düne kadar ev çok sessizdi kuşum kaçtıktan 1 gün sonra yani bugün yeni bir kuş aldım ama bu sefer daha dikkatli olacağım
kuyruğu çok uzun iri 35 günlük erkek galiba ama çok tecrübeli olmadığım için birde siz yorum yaparsanız emin olurum

birde kuşun kuyruğunda bir sorun var tüyleri zarar görmüş düz değil yani düzelirmi sizce zamanla yoksa bir sorun olurmu ona göre veterinere gideceğim

t2luv.jpg

t2lv8.jpg

t2lvs.jpg

t2lw5.jpg

Hatanı anlamanda güzel.
Kuş ingiliz kırması erkek ama yavru değil yol yakınken değiştir. 3-5 aylık

Çok güzel bir kuş. Yaptığını anlaman güzel. Fakat ben 35 günlük olduğuna inanmıyorum 3-4 aylık olduğunu düşünüyorum.

Eminim kardeş. bu kuş 35 günlük değil. en az 3 aylık

ne kadar şanssızım hep bir sorun çıkıyor neyse konuşma ihtimali azmı baktım biraz ingiliz muhabbet kuşları hantal oluyormuş sessizmiş kaçan kuşum çok iyiydi sürekli konuşuyordu :( birde ingiliz muhabbet kuşu ile jumbo aynı cinsmi oluyor

ne kadar şanssızım hep bir sorun çıkıyor neyse konuşma ihtimali azmı baktım biraz ingiliz muhabbet kuşları hantal oluyormuş sessizmiş kaçan kuşum çok iyiydi sürekli konuşuyordu :( birde ingiliz muhabbet kuşu ile jumbo aynı cinsmi oluyor

aynı olmuyor. Bence değiştirip yavru alın.

aynı olmuyor. Bence değiştirip yavru alın.

son birşey daha soracağım ondan sonra değiştirirm belki ama pek niyetim yok değiştirmeye yavru olmamasının ne gibi sorunları oluyor? diğeride yavru değildi ama 2 haftada omzumdan inmez oldu sürekli ötüyordu

bir resim daha koyuyorum kuyruğu baya uzun dediğim gibi birde burdan baksanız cinsinde aynı fikirdemisiniz? :)
t2mmt.jpg

son birşey daha soracağım ondan sonra değiştirirm belki ama pek niyetim yok değiştirmeye yavru olmamasının ne gibi sorunları oluyor? diğeride yavru değildi ama 2 haftada omzumdan inmez oldu sürekli ötüyordu

bir resim daha koyuyorum kuyruğu baya uzun dediğim gibi birde burdan baksanız cinsinde aynı fikirdemisiniz? :)
t2mmt.jpg

Evet aynı fikirdeyim kardeşim. Sadece kuyrugunun uzun olması çek olduguna işaret değildir.

yanlisin neresinden dönsen iyidir kuyrugu uzun deyince benim aklimada cekoslavak olabilecegi geldi..tüy yenilerken kuyruk tüyünüde yeniliyor benim kusumun kuyruk tüyü düsünce endisenlenmistim ama yenisi cikti..yani degistiri o tüyü..

yanlisin neresinden dönsen iyidir kuyrugu uzun deyince benim aklimada cekoslavak olabilecegi geldi..tüy yenilerken kuyruk tüyünüde yeniliyor benim kusumun kuyruk tüyü düsünce endisenlenmistim ama yenisi cikti..yani degistiri o tüyü..

Sadece kuyrugunun uzun olması çek olduguna işaret değildir. Önemli faktör yüz şekilleridir.

t2mmt.jpg

3-4 aylik kuslarda cok güzel egitiliyor alisiyor benim fikrime göre 35 günlük olmasada bu kus da sana alisir konusur gibi geliyor

3-4 aylik kuslarda cok güzel egitiliyor alisiyor benim fikrime göre 35 günlük olmasada bu kus da sana alisir konusur gibi geliyor

bende öyle düşünüyorum çünkü diğer kuşumu görseydiniz hak verirdiniz çok neşeliydi sürekli ötüyordu 2 haftada evin neşesi olmuştu

irklari hakkinda pek bilgim yok cekoslavak:confused: yüz seklini bana aciklayabilirmisiniz

cekoslovak-muhabbet-kuslari-e1312827803920-300x192.jpg

Bu kuşların en belirgin özelliği kanat ve kuyruk tüylerinin oldukça uzun olmasıdır. Hollanda cinsinden daha uzun ve ince yapılı olmakla birlikte çekoslovak muhabbet kuşları bir nebze daha iridir.

Maşallah kusun güzel. Hatanı anlamana da sevindim.

Geri