Karadeniz Pet

Yeni kuşumdaki haller

Ya bugun kuş aldım ama ilk önce elimi kafese soktum korkmadı elime almıyım dedim sevmeye başladım izin verdi.Son ümitle elime aldım izin verdi.Hiç kaçmıyor.Hayatımda ilk defa bu kadar çabuk alışan bir muhabbet kuşu gördüm bu neymiş ya?Bu arada bir sorum var.Adam yolda giderken su ve yem yemesin içmesin dedi de kuş ölüyodu yaa en sonunda su verdim.Bence bir sakınca olmaz.Ha bu arada erkek diye aldım zaten cereside pembe ama sonradan ceresi beyaz olmaz değilmi?
Biraz fazla sordum ama yeni kuşum yani?Okuduğunuz için teşekkür ederim:cool:

bazi kuslar cok cabuk alisir insablardan korkmaz bazilarida aylarca ugrastirir seni alistirmak icn sans meselesi yani cinsiyet icinde resmini atarsan daha kesin bir sonuc soyleyebilirz

Kimisi uysal oluyor, doğaldır.

Maşşallah benim kuşumun da resmini çekmek ne kadar zor :) Peki kuşumu bilgisayara götürdüğümde neden ekrana yapışıyor? :cool:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:54 -->-> Daha önceki mesaj 15:49 --

Bu arada bu kuş elime aldığımda sürekli ısırmaya çalışıyor :cool: neden?

Eli sevmediğini anladım da ekrana niye yapışıyor?Ve kuşum sürekli yem yiyor kafese girince hemen yem yemeye başlıyor ve iki dakika birinden iki dakika diğerinden yiyor ama en sevdiği şey dışarı çıkmak :cool: biraz fazla gelebilirler sorular ama yeni kuşum :) :cool: :cool: :cool:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:36 --

uRqoUc.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:51 -->-> Daha önceki mesaj 21:50 --

Yaşasın en sonunda yükledim... :) :) :) :cool: :cool: :cool:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:51 --

Flaşta sorun olmuş yarısı mavi yarısı beyaz.

Son düzenleme:
ekranda kendi yansımasını görüyorsa ona geliyordur.Bırak yesin hayvan daha ne istiyorsun :D Sık sık yem yerler zaten. Dışarıda uzun süreli kalıyorsa açıkmış olabilir dikkat et.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:10 -->-> Daha önceki mesaj 19:08 --

Maşallah, fotoğrafı karanlıkta flashla çekmemelisin, parlamış tüm.

Bizim flashlı çıkıyor.Bugün kırık yemlikten çıkmış iyiki pencereler kapalıymış bütün gün evi dolaşmış eve geldiğimizde bu kuş nerede diyoruz.Hem çok uzun kalmıyor.Yemeğe gelince çok yiyor ya çok kila alacak daha :D

Dışarıda uçurduğun sürece yani hareket ediyorsa bir şey olmaz diye düşünüyorum. İhtiyacı var ki yiyor :D Tek tip beslenmeye mahkum etmiyorsundur umarım, yiyebileceği değişik şeyler mama vs vermeyi ihmal etme iyice canavar gibi olsun :D

Bizim flashlı çıkıyor.Bugün kırık yemlikten çıkmış iyiki pencereler kapalıymış bütün gün evi dolaşmış eve geldiğimizde bu kuş nerede diyoruz.Hem çok uzun kalmıyor.Yemeğe gelince çok yiyor ya çok kila alacak daha :D

kardes yesin yesn daha iyi afiyet olsn bu bal kutucuklarina

Kumu var yem olarak bi normal bi de meyveli var.Damlası bile var kuşun Benim kuşum gagasını gövdesine sabitleyerek uyuyor.Ama arkadaşımın kuşu kanatlarını açarak uyuyormuş.Hangisi normal sizin kuş nasıl uyuyor.

hepsi normal uyku şekli.

Geri