Karadeniz Pet

yeni kuşumu alıştırma..

E

Esra

Guest
Arkadaslar ben 1 1.5 aylık bi yavru kuş aldım alalı daha 3 gun oldu. elimden kacmıyo kafesınden hıc cıkarmadım daha ama elımı sureklı kafesın ıcıne koyuyorum bazen gelıyo bazen gelmıyo. kafeste yemlıgın altından gecıyo ıcınde tepınıyo kafasını sokup cıkarıyo sanırım oynuyo kendınce cok hareketli yemin o konup yedıgı yere kafasını sokuyo alttan :D bı tuhaf anlamadım evcuma aldıgımda bazen gozlernı kapatıyo kırmasmıyo bazende hıc durmuyo bıde genelde yerde duruyo hep bu hareketlerı normalmi sizce ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
benım dişi kuş da öyle yerinde durmuyo erkek kuş sanki müdür müş gibi cok fazla oynamaz yerinden. neşeli kuş demekki sana zamanla alişir 2 hafta kafesden cıkarma.

Elinden biraz yem yedir (ilk 5 dakkika elindeki yeme dokunmaz sonra merak edip yemeye başlar) boylece biraz guvenini de kazanirsin bunu kafesten cikarmadan yap
Alt kisimda durmasi normal bende 2 gun once kus aldim oda oyleydi simdi tunege cikmaya basladi ama goturup pet shopta baskasiyla degistirecegiz bir parmaginda sorun cikti. Baklaim onda neler yasiyacagim

Elinden biraz yem yedir (ilk 5 dakkika elindeki yeme dokunmaz sonra merak edip yemeye başlar) boylece biraz guvenini de kazanirsin bunu kafesten cikarmadan yap
Alt kisimda durmasi normal bende 2 gun once kus aldim oda oyleydi simdi tunege cikmaya basladi ama goturup pet shopta baskasiyla degistirecegiz bir parmaginda sorun cikti. Baklaim onda neler yasiyacagim

aynen dedıgın gıbı yapıyo bı kac dakıka hıc gelmıyo sonra yıyo su içmiyo gibi görmedım daha ıctıgını .s

Muhabbet kuslari zaten az su icerler,ortama alisma doneminde alisinca gecer,avucuma dwrken kusu avucunuza mi aliyorsunuz muhabbetler nefret ederler avuca alinmaktan......

Muhabbet kuslari zaten az su icerler,ortama alisma doneminde alisinca gecer,avucuma dwrken kusu avucunuza mi aliyorsunuz muhabbetler nefret ederler avuca alinmaktan......

evet kafasını okşuyorum bazen hıc ses cıkarmıyo bazende durmuyo ısırıyo yavasca gerı koyuyorum kafesıne

Avuclamayin korkutursunuz geri alistirmak zor olur o size geldiginde oksayin sevin.....

Kuşun fotoğrafını merak ettim, ekleme gibi bir ihtimaliniz var mı acaba?

s0lvu.jpg

erkek demi

aynen dedıgın gıbı yapıyo bı kac dakıka hıc gelmıyo sonra yıyo su içmiyo gibi görmedım daha ıctıgını .s

İçiyor ama gostermiyor siz varken ya gostermeden iciyor(cunku sizden korkuyor) yada siz gidince icyor alisinca gorursunuz nasil yem yedigini su ictigini

Benimksiyle sizin kusunuzun cere rengi ayni benimkisine disi denilmisti ama yinede tam bilen birileri cevaplarsa iyi olur

erkek bu kuş. Esra hanım alıştırmak istiyorsanız sürekli konuşmanız lazım. Rahat 2-3 saat zaman geçirmeniz lazım.

Bu dişi gibi duruyor ama küçükken pek cinsiyet ayrımı yapmak biraz zor. Dönebiliyorlar sonra yanıltabiliyorlar yani.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri