Karadeniz Pet

Yeni kuşumu alıyorum

• Konbuyu başlatan Toprak Akalın
  • Başlangıç tarihi
T

Toprak Akalın

Guest
Birkaç ay önce muhabbet kuşum koko evden kaçtı. Ondan sonra kafesi zartı zurtu kaldırdım ama şimdi yeniden başlamak için kolları sıvadım. Muhabbet kuşu üreticisi buldum mersinde ve şu an yuvada olan yakında düşecek yavrusu var mı sordum. Var dedi, bir haftaya düşer dedi yuvadan. Haftaya alıyorum bir aksilik çıkmazsa. Kafes falan var kalamar kemiği dışında hangi yemlerden almalıyım? Vitakraft australian almayı düşünüyorum ama gene de danışayım dedim.

Bonnie ,Champions kullanabilirsiniz bazı yemler ishal bile yapabiliyor

- Çağrı Gökçek -

Versele laga alacağım herhalde vitakraft kalmamış hiçbir yerde kalan da 20 lira.

Versele laga alacağım herhalde vitakraft kalmamış hiçbir yerde kalan da 20 lira.

aman hocam vitakraft almayın, kuşlar açlıktan ölüyorlar yine de zorla yiyorlar onu. Ama versele lagayı silip süpürüyorlar. O kadar yemi çöpe atacağım neredeyse. Bir daha hayatta almam vitakraftı.

Champions favorim . adamlar harbi yem yapıyor ben bile yicem yani o derece

Söyledim yemleri kiki excellent max 1 kilo söyledim bir de iki mürekkep balığı kemiği. Şimdi aksilik çıkar kuşu alamazsam yemler elimde kalacak ama almaya çalışacağım bakalım.

Kiki max'ın içinde boyalı ekmek varmış. İnternette sadece tohumlar yazıyordu. Neyse ya hele bir kuşu alayım bundan sonra yemleri kendim yapacağım.

Bende Champions kullanıyorum. Kuşlar severek tüketiyor, tavsiye ederim.

Vİtakraft zengin bir karışıma sahip fakat devamlılığı yok piyasada. Bazen oluyor bazen olmuyor. Ankara'da girdiğim iyi petshopların hepsi Versele Laga'yı tavsiye ediyor. Kendileri de bu markayı kullanıyorlarMIŞ. Ürünle ilgili olumsuz bir yoruma henüz rastlamadım.

Bonnie,Champion,Kiki max gibi ürünlerin içinde boyalı ekmekler görürsünüz.Bunların hepsi kimyasaldır.Hemen hemen aynı fiyat zaten.Versele laga yada vitakraft alın.

Kiki için iyi demişlerdi de... Elek kullanarak boyalı ekmekleri çıkartmaya çalışacağım. Bundan sonra da kendim tohum alıp yem hazırlayacağım.

QUIK adlı yemi kullanıyorum sizce bu yem nasıldır? Badem cok güzel yiyor ama

Geri