Karadeniz Pet

Yeni kuşumu avcuma alınca ..

• Konbuyu başlatan mehmetünübol
  • Başlangıç tarihi
M

mehmetünübol

Guest
Kuşumu alalı 1 hafta oldu 3 -4 gün önce bir arkadaşım elimle tutup seversem elime alısacagını söyleyince iki defa kafeste yakaladım kuş elimi sürekli ısırdı ve sakinleşmedi bu yüzden 4 gündür öyle bişey yapmııyorum fakat kuşum artık elimden direk kaçıyor çok sakin davranıp yanına yaklastırıyorum bazen elimi fakat 15 -20 dakika beklesem de elime gelmiyor ve sonra da kaçıyor.
ilk baslarda kafesin kapağı acık olsa da cıkmazdı iki gündür çıkıp ortalıkta dolaşıp acıkınca geri giriyor.
ayrıca henüz iki karıştan fazla yükseğe uçamıyor.
elime alıştırmak için ne yapmam lazım ?
şimdiden teşekkürler.

Arkadasiniz sizi kandirmis hicbir kus avuclanmaktan hoslanmaz elini sakince yaklastrdigini soyledn bos ele niye gelsin kus :) sevdigi yiyecekleri uzat ( kraker olabilir yesilik olabilir marul felan ) 2 3 gun eline almaya calisma sadece yiyecegi uzat ve cok sakin yavas hareket et korkmasn daha sonra kendisi gelmeye baslar zaten

yine bi 10 dk bekledim elimin üstüne elma koyarak ama yok en ufak elim titrese kaçmaya kalkıyor hiç yanaşmıyor bile :(

Alisir denemeye devam marulla dene ama surekli ust uste deneyip korkutma

Dışardayken avucuna yem koy bence benimki yemi görünce elime geliyor.

yeni olduğu için normaldir zamanla alışır siz denemelere devam elinize yem koyun kraker koyun. benim kuşum benden köşe bucak kaçarken şimdi korktuğu zaman omuzuma konuyor. 10 aydır bende :)

Geri