Karadeniz Pet

Yeni kuşumun cinsiyeti hakkında yardım lütfen!

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
745c6a11270dc5478e3b128605889343.jpg

Badem'i arkadaşım çok beğenince ben de hediye ettim.Bugün yeni bir yavru aldım.Erkek diyorlar ama fikrinizi almak istiyorum.Sanırım 1 aylık falan.Gaga siyahlığı bile gitmemiş henüz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

745c6a11270dc5478e3b128605889343.jpg

Badem'i arkadaşım çok beğenince ben de hediye ettim.Bugün yeni bir yavru aldım.Erkek diyorlar ama fikrinizi almak istiyorum.Sanırım 1 aylık falan.Gaga siyahlığı bile gitmemiş henüz.

1.5 aylık yakışıklı

TeşekkürlerKonuşsun istiyorum.Umarım başarırım☺️

TeşekkürlerKonuşsun istiyorum.Umarım başarırım☺️

Konuşturmak için doğru tercih yaşının küçük olması ve erkek olması düzenli ilgiyle kısa zamanda konuşur

Ben de öyle düşünmüştüm.Kuyruğu aşağı yukarı inip Kalkıyor!Acaba korkudan ve yeni geldiğinden olabilir mi?

Bugün getirdim..

1 hafta kadar kafesinden çıkarma ve akşamları avucundan yem yedirmeye çalış yeni geldiği için evi ve evin içindeki cisimleri tanımaya çalışıyor

Maşallah erkek kuşunuza çok tatlıymış

Çok teşekkür ederim bilgi içinBu arada mutlu yıllar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:37 -->-> Daha önceki mesaj 22:32 --

Maşallah erkek kuşunuza çok tatlıymış

Teşekkürler☺️Bence de.Rengi de mor gibi

45 50 günlük bir kuşta ben almıştım yaklaşık 1 ay sonra ismini söylemeye başladı.sadece geldiği gün kafeste kaldı hiç durmak istemiyor çok şımarık her gün mutlaka ismini söyleyin kısa zamanda konuşur umarım tabi erkekse :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
0f0eecabb2d2c2bd2bd805208e4c6c28.jpg
157a5a70fb2446fe12cfafa15eee5e9b.jpg

Sanırım yakışıklı bir oğlum var.Benimki de aşağı yukarı öyle.50 günlük falanKafese hiç girmek istemiyor☺️Üstelik doğuştan fanatikYani tam benlik

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:03 --

Maşallah çok şeker , ömrü uzun olsun..

Çok teşekkür ederim.En iyi şekilde bakmaya çalışıcam oğluma

size zahmet olmazsa ceresini tam karşıdan görebileceğim bir fotoğraf paylaşır mısınız
aşağıda vereceğim linkteki 2.kuş kendi çiftimden aldığım bir kuştu herkes erkek derken cere rengi döndü sizin kuşta da burun deliklerinin çevresini beyaz gibi gördüm o yüzden merak ettim.çok hareketli ve sosyalse genelde erkek oluyor sizinkide öyle anladığım kadarıyla ama ben yinede merak ettim :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/yavrularin-cinsiyetleri-nedir-30657.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:08 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

resimler görünmüyordu şimdi göründü bana dişi gibi geldi bu kuş ustalar daha iyi bilir birde onlar baksın fotoğrafa

6b4a81f028bd06be6ead958445e60e00.jpg
8a3fac6dc9ccc4e231a936013e20537c.jpg

Önce bana da cere çevresindeki beyazlıktan dişi gibi geldi,yetiştiren ve satan bir arkadaşımdan aldım erkek dedi.Başka bir yetiştirici de baktı o da erkek dedi.Sanki beyazlık kaybolacak gibi.Mavi renk ağırlıkta.Umarım erkektir.Çünkü hem çok tatlı,hem de alışmaya başladı bize.Konuşsun istiyorum çünkü.Kafesten çıkmaya çalışırken 2 resim daha çektim

Sizin resimlere bakamadım,açmıyor

Son düzenleme:
Beyazlıklar cereye yayılmaya başlamış. Bana da dişi gibi geldi. Genelde burun deliklerinin çevresi beyaz olanlar dişi oluyor. Erkeklerde bu beyazlık olmuyor diye biliyorum.

Ustalardan yorum alabilir miyim?Dişi olursa üzülürüm,erkek diye almıştım

konuşturmak istiyorsanız bence işinizi garantiye alın erkeklerde cere rengi tek renk oluyor.yavruların arasında erkek de vardı daha tam tüylenmeden bu kesin erkek demiştim sizinkinde çok bariz beyazlık var bide renk açık mavi olmuş artık erkekte pembe mor mavi şeklinde renk değiştiriyor takipte olacam yetiştirici arkadaşların yazmasını bekleyin son fotoğrafları da 1.mesaja eklemek daha yararlı olabilir.