petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yeni kuşumun neyi var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve eren yıldız tarafından 5 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. eren yıldız

Merhaba kuş sever büyüklerim küçüklerim, 2 gün önce bir akraba tarafından kafesiyle falan filanıyla verilen 2 aylık erkek bir muhabbet kuşum var.pet shoptan alinmamis dişi doğurunca buda bana verildi pek bilgim yok açıkçası sormak istediklerim var ;
    Kuşum kafesi hiç sevmiyor.bir adet oyuncak ta var içinde 2 tane tünek bir tünek suyun digeri yemin yaninda kafes degisikligi yapcam küçük bir kafes belki rahat etmiyordur falan. Kafesten çıkardığım gibi hemen kafes üstüne çıkıp orda ben karışmasam saatlerce bekler. Ben yemek uzatmasam yemez. Sulugunda su içtigine rastlamadim tahminen içmiyor suyunu çay altliginda verdim ben. Ele kolay kolay gelmiyor arada çok nadir. Omuza bayılıyor kafes üstü gibi.odada 2 sefer uçma deneyimi yaptı neyseki sorun çıkmadı. Ama odayi tanima gibi bir ustekte bulunmuyor. Öter bazen. Farkli seslere karsi. Elden yemek yiyiyor. Ve bazen elimi uzattigimda gagasiyla vuruyor. Resim isterseniz eklerim yardimlarinizi beklerim

2. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Resim ekleyebilirseniz kafes düzenini görelim , yavru kuş eğitimi ile ilgili bakım beslenme kısmından detayları bulabilirsiniz. Daha yeni geldiği için alışacak zamanla su içiyordur merak etmeyin.

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Ortama yeni gelen kuşlarda yem yememe durgunluk ses çıkarmama gibi durumlar gözlenebilir.Zamanla ortama alışınca bu durumlar ortadan kalkacaktır.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Eren, bu saydıkların ortama yem, gelen kuş için çok normal. Kafesi değiştirmende sorun olmaz. Elden yem yemesi ve omuza gelmesi ise artıları, ilgilenirsen sana ve ortama daha kolay alışacaktır. Güle güle besleyin.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    230
    Daha yeni gelmiş hele bir ortama alissin yemini de yer suyunu da içer sizinle de oynar maşallah

Sayfayı Paylaş