Karadeniz Pet

yeni kuşumun neyi var

• Konbuyu başlatan eren yıldız
  • Başlangıç tarihi
E

eren yıldız

Guest
Merhaba kuş sever büyüklerim küçüklerim, 2 gün önce bir akraba tarafından kafesiyle falan filanıyla verilen 2 aylık erkek bir muhabbet kuşum var.pet shoptan alinmamis dişi doğurunca buda bana verildi pek bilgim yok açıkçası sormak istediklerim var ;
Kuşum kafesi hiç sevmiyor.bir adet oyuncak ta var içinde 2 tane tünek bir tünek suyun digeri yemin yaninda kafes degisikligi yapcam küçük bir kafes belki rahat etmiyordur falan. Kafesten çıkardığım gibi hemen kafes üstüne çıkıp orda ben karışmasam saatlerce bekler. Ben yemek uzatmasam yemez. Sulugunda su içtigine rastlamadim tahminen içmiyor suyunu çay altliginda verdim ben. Ele kolay kolay gelmiyor arada çok nadir. Omuza bayılıyor kafes üstü gibi.odada 2 sefer uçma deneyimi yaptı neyseki sorun çıkmadı. Ama odayi tanima gibi bir ustekte bulunmuyor. Öter bazen. Farkli seslere karsi. Elden yemek yiyiyor. Ve bazen elimi uzattigimda gagasiyla vuruyor. Resim isterseniz eklerim yardimlarinizi beklerim

Resim ekleyebilirseniz kafes düzenini görelim , yavru kuş eğitimi ile ilgili bakım beslenme kısmından detayları bulabilirsiniz. Daha yeni geldiği için alışacak zamanla su içiyordur merak etmeyin.

Ortama yeni gelen kuşlarda yem yememe durgunluk ses çıkarmama gibi durumlar gözlenebilir.Zamanla ortama alışınca bu durumlar ortadan kalkacaktır.

Daha yeni gelmiş hele bir ortama alissin yemini de yer suyunu da içer sizinle de oynar maşallah

Geri