Karadeniz Pet

Yeni kuşumuza Merhaba.. Cinsiyet ve Yaş hakkında görüş lütfen

Bu kuş errrkek ama:))))))

bencede dişi gibi çünkü ceresi buz mavisi gibi duruyor. erkek yavrularda cere pembemsi oluyor sonradan koyu maviye dönüyor diye biliyorum. ayını benim kızıma benziyor .

Moderatör tarafında düzenlendi:
geri götürsem yine erkek diye dişi verecekler. pet shoptakilerde ayırt edemiyor :S

ceresi eflatun gibi pembe gibi olanı alırsanız yanılmazsınız. bunun gibi
Yavru Muhabbet Kuşuna Nasıl Bakılır

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
sağdaki dişi soldaki erkek farkı anladınız umarım.

anladım teşekkürler.

aldığım kuşunda ceresinin oralar(hemen üstü) biraz morumsu ama onu çekemiyorum güzelce makinayla.

dişi olduğundan emin olmadan da götürmek istemiyorum. çünkü hem uysal hem akıllı bir kuş.

öyleyse kafesi pencerenin önüne götürün şimdi flaşsız bi kaç foto daha ekleyin bakalım.

tamam en kısa zamanda ekleyeceğim..

birde pet shop'ta ben kuşu seçerken. erkek sandığım bir kaçını çalışan bayan, erkek değil onlar diyerek beni uyardı. bakın bu erkektir diyerek verdi. oldukça emindi. şaşkınım o yüzden :S

Sizin adınıza üzülerek belirtiyorum ki kuşunuzun dişi olma ihtimali çok yüksek burdan bakıldığında. Yanlış anlaşılmasın dişiler kötü gibi bir şey demiyorum ben de dişi kuş sahibiyim. Ancak kuşunuz dişi gibi fakat 2 aylık ancak vardır oldukça yavru bir kuş. Eğer çok sevdiyseniz geri vermeyin imkanınız varsa buna da bakmış olursunuz veya tanıdık bir arkadaşınızın yaşında erkek kuşu varsa (dişiniz haşin diye söylüyorum benim kuşta böyle bir problem yok çok şükür) dişinizi bir yakınınıza verebilirsiniz diye düşünmekteyim.. Çünkü her dişi kuş bu denli uysal olmuyormuş benim kuş da ilk geldiğinde uysaldı daha 1 hafta olmadı omuzlarımda geziyor ele geliyor

Sizin adınıza üzülerek belirtiyorum ki kuşunuzun dişi olma ihtimali çok yüksek burdan bakıldığında. Yanlış anlaşılmasın dişiler kötü gibi bir şey demiyorum ben de dişi kuş sahibiyim. Ancak kuşunuz dişi gibi fakat 2 aylık ancak vardır oldukça yavru bir kuş. Eğer çok sevdiyseniz geri vermeyin imkanınız varsa buna da bakmış olursunuz veya tanıdık bir arkadaşınızın yaşında erkek kuşu varsa (dişiniz haşin diye söylüyorum benim kuşta böyle bir problem yok çok şükür) dişinizi bir yakınınıza verebilirsiniz diye düşünmekteyim.. Çünkü her dişi kuş bu denli uysal olmuyormuş benim kuş da ilk geldiğinde uysaldı daha 1 hafta olmadı omuzlarımda geziyor ele geliyor

aslında biraz da şans işi kuş.. doğuştan gelen huyları olduğuna inanıyorum. misal benim diğer dişi kuşuma gösterdiğim ilginin hesabı yok ama hırçın işte. :)

Dişiler herzaman hırcındir.hüseyin bey siz bekleyin bence bir kac gün daha.daha tecrubeli arkadaşlar yazacaklardır.

Dişiler herzaman hırcındir.hüseyin bey siz bekleyin bence bir kac gün daha.daha tecrubeli arkadaşlar yazacaklardır.

haklısınız aslında biraz daha beklemek istiyorum. ama bekledikçe birbirimize daha çok alışacağımızı da biliyorum. o yüzden biran evvel karar vermem gerek diye düşünüyorum.

Kesinlikle katılmıyorum dişiler her zaman hırçın değildir her dişi kuş da hırçın değildir illa ki istisnalar vardır ben kuşun hırçınlığının ya da canayakınlılığının cinsiyete bağlı olduğunu düşünmüyorum kuşların da karakterleri vardır karakteri iyiyse dişi olsun istediği kadar yine de sıkıntı olmaz şahsen daha 1 hafta olmadı kızımı alalı daha ilk gün parmağıma geliyordu dediğim gibi

Kesinlikle katılmıyorum dişiler her zaman hırçın değildir her dişi kuş da hırçın değildir illa ki istisnalar vardır ben kuşun hırçınlığının ya da canayakınlılığının cinsiyete bağlı olduğunu düşünmüyorum kuşların da karakterleri vardır karakteri iyiyse dişi olsun istediği kadar yine de sıkıntı olmaz şahsen daha 1 hafta olmadı kızımı alalı daha ilk gün parmağıma geliyordu dediğim gibi

onların hırçınlığı sanırım çiftleşme dönemlerine girdikten sonra başlıyor ve devam ediyor heralde.yada benim şanssılığım

bu kuş hem dediğiniz kuşa göre küçük hemde dişi bence gidin yetişkin bi erkek alın

ahmet bey emin misiniz dişi olduğuna ?
öyleyse gidip pet shop'a söylemem gerekecek

üreticiler sitesinde üretici bütün kardeşlerimiz dişi dedi asıl söylemek istediğim : şimdi kuş aldığı yerden kardeşimizin evine geldi şimdi tekrar gidecek hem kuş hem alan kardeşimizin için sıkıntı, kardeşimiz belli ki eğitim için almış ve elinde zaten dişi kuş var ayrıca erkek kuşlar insana daha yakındır bunu herkeks biliyor... şimdi arkadaşlar bilgisi olmayan ve fikir belirttip ayrıca olayı n dozunu alaya kadar getiren arkadaşa sözüm güzel kardeşim herhangi bir konuda bilgin yoksa insanların değerli vakitlerini çalan boş yorumlarda bulunma hem insanlara hem minacık kuşa yazık ...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:38 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

üreticiler sitesinde üretici bütün kardeşlerimiz dişi dedi asıl söylemek istediğim : şimdi kuş aldığı yerden kardeşimizin evine geldi şimdi tekrar gidecek hem kuş hem alan kardeşimizin için sıkıntı, kardeşimiz belli ki eğitim için almış ve elinde zaten dişi kuş var ayrıca erkek kuşlar insana daha yakındır bunu herkeks biliyor... şimdi arkadaşlar bilgisi olmayan ve fikir belirttip ayrıca olayı n dozunu alaya kadar getiren arkadaşa sözüm güzel kardeşim herhangi bir konuda bilgin yoksa insanların değerli vakitlerini çalan boş yorumlarda bulunma hem insanlara hem minacık kuşa yazık ...
hüseyin kardeş umarım istediğin gibi bi kuş bulursun ayrıca pet shop lara güvenme bence ev üreticisini tercih et ben şimdiye kadar dolandırıcı olmayanını görmedim.

erkek erkek boş yorum oldugunuda düşünmüyorum kardeşim

benim iki kızım var iksini de çok seviyorum bence değiştirmeyin. ben yapmadım pişmanda değilim. boşuna üzmeyin kendinizide hayvanıda yerinden yurdundan edip o petshop denilen yere geri vermeyin.dişilerin tek farkı konuşmakonusunda erkeklere göre zayıflar onun dışında herşey aynı inanın bana.

Geri