Karadeniz Pet

Yeni kuşumuzun cinsiyeti nedir sizce?

• Konbuyu başlatan kaksoy
  • Başlangıç tarihi
K

kaksoy

Guest
Arkadaşlar 2-3 gün önce yeni çiftlerim için bir konu açmıştım saolsun arkadaşlar yardımcı oldu bizim erkek diye bildiğimiz kuşumuz dişi çikti yaninada haliyle dişi almıştık şimdi o yeni gelen dişiyi verdik yeni bir erkek aldık ama ben gene kararsız kaldim ve bir bilene sorayım dedim emin olmak için yardımcı olup bana yeni kuşun cinsiyetini sölerseniz çok sevinirim ... Bu yeni erkek cumartesi günü geldi ufak ufak öpüşüyorlar gibi arada yem yemeye beraber gittiklerinde bizim dişi bunu itiyo dün aksam saldim her ikisinide bizimki yeni gelenin pesinden ayrilmiyo hatta arada aliyoruz elimize biraz durup gene gidiyo diğer kuşun durduğu yere ve bu arada bizim 7-8 aylık dişi kuşumuz tepemizden inmez her ele gelir avcuna yatar vs..... geçenlerde bunun yanina kuş atmadan önce elime kusuyordu devamli yemleri çıkartıp duruyodu böle kafayi bi ileri bi geri yapa yapa yem kusuyodu bu çiftleşmekmi istiyo beni eşmi seçmiş kendine nedir bunun anlamı sizce simdiden herkese teşekkür ederim

bu yeni gelen erkek tahmin ettiğimiz kuşumuz

buda erkek bildiğimiz 7-8 aylık sonradan dişi olma kuşumuz

sabahki durumlarida böyleydi bizim dişi devamli erkeğin kuyruğuyla filan oynuyo

Buda geçen gün açtığım konunun linki

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/ciftlerim-10942.html

masallah ne kadar guzel yeni kusunuz. yalniz eski kusunuza ne olmus oyle surati boyali gibi ve gagasinda catlaklar var gaga tasini eksik etmeyiniz kafesinizden

Sanırım tüy dökümü söz konusu. Tüy dökümü konusunu araştırmanızda fayda var.

Erişkin erkek bulamadim benim dişide tahminen 7-8 alık falan diye tahmin ediyorum kavga dövüş olmuyor 2 gündür hatta dişi erkeğin yanindan ayrilmiyo bile diyebilirim arada yem kavgasi oluyo sadece oda itişme bide dişinin benim elime kusmasina ne diyorsunuz... Dişi olan çok serseri bir kuş ağzı yüzü leş gibi ne görse daliyo içine :) kış olduğu içinde yıkamıyoruz zaten tüye girmek üzere temizlenir bi süre sonra diye düşündük. Kafesinde kalamar kemiğide var onu kemirip duruyo gerçi ama gaga tasida almak gerekir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 12:02 --

Sanırım tüy dökümü söz konusu. Tüy dökümü konusunu araştırmanızda fayda var.

evet dişi olanın kafasinda yeni tüyler geliyo ekstra bisey yapmak gerekirmi haftada bir suyuna vitamin koyuyorum

Genelde vitamin ve mineral takviyesi tavsiye ediliyor. Bunu haricinde abartmamak kaydı ile haftada bir veya iki kere de mama takviyesi tavsiye ediliyor. forumda tüy dökümü diye aratırsanız bir çok konu bulabilirsiniz.

Erişkin erkek bulamadim benim dişide tahminen 7-8 alık falan diye tahmin ediyorum kavga dövüş olmuyor 2 gündür hatta dişi erkeğin yanindan ayrilmiyo bile diyebilirim arada yem kavgasi oluyo sadece oda itişme bide dişinin benim elime kusmasina ne diyorsunuz... Dişi olan çok serseri bir kuş ağzı yüzü leş gibi ne görse daliyo içine :) kış olduğu içinde yıkamıyoruz zaten tüye girmek üzere temizlenir bi süre sonra diye düşündük. Kafesinde kalamar kemiğide var onu kemirip duruyo gerçi ama gaga tasida almak gerekir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 12:02 --

evet dişi olanın kafasinda yeni tüyler geliyo ekstra bisey yapmak gerekirmi haftada bir suyuna vitamin koyuyorum

gaga tasi dedigim kalamar kemigi zaten :)

kalamar kemiğimiz var kemirip duruyo zaten onu kendime bakmıyorum kuşlarima baktığım kadar :) ama kirli işte onu yikayamıyoruz kış diye

kalamar kemiğimiz var kemirip duruyo zaten onu kendime bakmıyorum kuşlarima baktığım kadar :) ama kirli işte onu yikayamıyoruz kış diye

benim kuslarimin banyosunu cikardim gunde 2 kez banyo yapan kusum var. maalesef simdi de sulugunda banyo yapiyor :D akilli suluk almam lazim sanirim. aslinda kisinda banyo yapabilir ama ortam ilik olmali ve kus kuruyana dek oyle kalmali

korkuyorum soğukta bişey olur diye kirli kalması daha iyi şimdilik zaten geçer bi süre sonra kiri bide evde kizim filan 2 sini ayiramiyo kirlinin hangisi temizin hangisi olduğunu çözüyo :) Tekrar teşekkür ederim ilgine

Bulamadım yetişkin erkek evde bakan birinden almam lazimdi yetişkin bulabilmek için petshoplarda yetiskin bulunmuyor çünkü dişimizde aileden biri olduğu için sadece kendi zevkimiz için dişiyide verip iki tane yavru çift almaya içimiz el vermedi bizim dişi kuşta 7-8 aylık civari olmasi lazim galba yeni gelen kuşta 3-4 aylik galba diye tahmin ediyorum çok sorun olurmuki bu kadar fark

mubişler 7.aylarını tamamladıktan sonra erişkin sayılıyorlar gözlerinin etrafındaki iris beyazlamadan olmaz ama birbirlerine alışırlar bu sürede hem yaza denk gelir yavrular bakımıda kolay olur. bu arada çok iyi takım olmuş gök mavi gri kanat mubişleriniz bildiğiniz üzere albino sınıfı kuşlara en yakın ırktır erkeğin ceresi o yüzden pembe.

Bugun kuslarima kafes almaya gittim adam bunlarin ikiside erkek dedi gene kafam karisti fotolarini yanyana koydum bir daha bakip bana hangisinin ne olduğunu (benim bildiğim soldaki dişi sağdaki erkek) söyleyebilirmisiniz tesekkürler

sizin kuş dişi büyük olan

dişi resmen kafasıyla yemiş ne yediyse :)) petshopçuları boşver onlar anlamaz anca konuşur :) ilerleyen zamanda bu çiftinizin yavrularının fotolarını bekleriz. :) hayırlı olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:48 -->-> Daha önceki mesaj 15:47 --

soldaki dişi sağdaki erkek mi ???

evet aynen öyle.

çok teşekkürler içim rahatladi bide anlaşıyorlarda kuslar bu yeni aldiğimda dişi çiksaydi üzülcektik bizim serseri dişiyi tutmak imkansiz biz yemek yerken atlar masaya ne yersek oda yemeye çalisir ondan dolayi les gibi dolasiyo yikamayada cesaret edemiyoruz erkek bize fazla yakin değil zorlamiyoruzda kafalarina göre birakiyorum bugunde rahat etsinler diye hagen M11 kafes aldim bakalim kurayim kafeslerini resimlerini atarim buraya rahat ederler heralde bu kadar büyük kafeste tekrar ilginize tesekkür ederim

çay tabağında su koyarsanız kafese kendi temizler :)

Geri