Karadeniz Pet

yeni kuşumuzun yaşı cinsiyeti ve ırkı nedir acaba?

• Konbuyu başlatan isa dağ
  • Başlangıç tarihi
I

isa dağ

Guest
iyi günler yeni muhabbet kuşu aldık. bize 40 günlük erkek ve çekoslovak olduğu söylendi resimleri eve geldikten bi 10 gün sonra falan çektim. bize verilen bilgiler doğru mudur ? sizin fikirleriniz nelerdir?
YPZvoz.jpg
[/IMG]
LP5anG.jpg

38G902.jpg

djgny4.jpg

Doğru söylemişler.. Güle Güle büyütün..

1-2 aylık erkek ama ırkı hakkında pek birşey diyemem.

maşallah, sağlıkla büyütün yakışıklıyı...

teşekkürler.. peki ırkı hakkında fikri olan arkadaş var mı acaba?

değil

çek olduğu doğru ama gagasına bakarsan sen de anlarsın 6 aydan aşağı değil yaşı sadece biraz az gelişmiş ve de korkmuş sürekli yerlerde yürüyüp yem yiyorsa hasta da olabilir

kuşunuz erkek.. fotoğraflar yanıltmıyorsa gözlerinde iris halkası var. kuşunuz 6 aydan küçük değil. çek kuşlar fiziksel olarak çok belirgindir. tahminimce bu kuş yerli ..

6 aydan büyük mü yani biz yavru diye aldık.. sadece yerde gezmiyor kafes içinde çok hareketli.. dışarı çıkıncada odada birkaç tur uçuyor.. ırkı da şüpheli sanırım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 18:26 --

gözlerindeki iris halkası dediğiniz; siyah gözünün çevresinde çok ince bir daire var koyu gri gibi sanırım o

gözlerindeki iris halkası dediğiniz; siyah gözünün çevresinde çok ince bir daire var koyu gri gibi sanırım o

peki ırkı nedir? ben şimdi bu kuşu konuşturamazmıyım yada alıştırması zor mu olur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:20 -->-> Daha önceki mesaj 11:44 --

konuşturma ve alıştırma için geç bi yaş mı acaba?

peki ırkı nedir? ben şimdi bu kuşu konuşturamazmıyım yada alıştırması zor mu olur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:20 -->-> Daha önceki mesaj 11:44 --

konuşturma ve alıştırma için geç bi yaş mı acaba?

Geç olup olmaması göreceli.. Yaş ilerledikçe eğitim zorlasıyor bu bir gerçek.. ama 1 yasında kusu eğitenleri de biliyorum.. İşiniz yeni bir yavruya göre 5 kat daha zor olur ama imkansız değil en azından..

anlıyorum :( peki bu kuşu almak isteyen olur mu? üretim amaçlı düşünen arkadaşlar falan olabilir.. eş olarak beslemek isteyen olabilir?

Geri