Karadeniz Pet

Yeni kuşun cinsiyeti

ecihan

Yeni Üye
Arkadaşlar benim erkek bir muhabbet kuşum var. Geçenlerde kendine eş seçsin diye petshopa götürdüm ama bizim kuş tırsak çıktı hiç bir kuşa yanaşmadı fakat ordaki kuşlardan biri benim kuşun peşini bırakmadı sürekli onun yanında durmaya çalıştı bende kuşu aldım eve geldim. Eve gelince kuşun çokta yetişkin olmadığını fark ettim ve içime kurt düştü acaba bu kuş erkek mi diye, Çünkü kuşun çeresi mor gibi ama benim kuş baya yem yediriyor kuşu kaşıyor falan ama kuş erkekse alışmadan geri götüreyim diyorum. Bide bu yeni kuş da böyle erkek kuş gibi cogurdamaya felan başladı . :(
20180501_142439.jpg

20180501_142819.jpg
20180501_142709.jpg

20180501_142724.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim erkek bir muhabbet kuşum var. Geçenlerde kendine eş seçsin diye petshopa götürdüm ama bizim kuş tırsak çıktı hiç bir kuşa yanaşmadı fakat ordaki kuşlardan biri benim kuşun peşini bırakmadı sürekli onun yanında durmaya çalıştı bende kuşu aldım eve geldim. Eve gelince kuşun çokta yetişkin olmadığını fark ettim ve içime kurt düştü acaba bu kuş erkek mi diye, Çünkü kuşun çeresi mor gibi ama benim kuş baya yem yediriyor kuşu kaşıyor falan ama kuş erkekse alışmadan geri götüreyim diyorum. Bide bu yeni kuş da böyle erkek kuş gibi cogurdamaya felan başladı . :(Ekli dosyayı görüntüle 23782
Ekli dosyayı görüntüle 23783 Ekli dosyayı görüntüle 23784
Ekli dosyayı görüntüle 23785
3 aylık dişiye benziyor yem kusması kaşıması bir etken değildir aynı cinsiyet kuşlar da birbirine yapabilir. "Cogurdamak" dan kastınız nedir?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 aylık dişiye benziyor yem kusması kaşıması bir etken değildir aynı cinsiyet kuşlar da birbirine yapabilir. "Cogurdamak" dan kastınız nedir?

Cogurdamaktan kastım hani erkekler cilve yaparken boğazdan ses çıkarıyorlar ya o :)
Çektiğim videodaki gibi:
Soldaki kuş yeni olan

Cogurdamaktan kastım hani erkekler cilve yaparken boğazdan ses çıkarıyorlar ya o :)
Çektiğim videodaki gibi:
Soldaki kuş yeni olan
Bende erkek olmasından şüphe ediyorum o yüzden dişiye benziyor dedim

Ne yapayım sizce alışmadan götürsem mi yoksa biraz daha bekliyim mi belki burnu beyaza döner :( ama bende erkek gibi hissettim dişi bakmışlığım var dişi kuşta gözlemlemediğim hareketler var mesela erkek kuş cilve yaparken kabarır ya oda öyle kabarıyo ve erkek kuş gibi boğazdan sesler çıkarıyo

Ne yapayım sizce alışmadan götürsem mi yoksa biraz daha bekliyim mi belki burnu beyaza döner :( ama bende erkek gibi hissettim dişi bakmışlığım var dişi kuşta gözlemlemediğim hareketler var mesela erkek kuş cilve yaparken kabarır ya oda öyle kabarıyo ve erkek kuş gibi boğazdan sesler çıkarıyo
Kendi erkeğiniz seçsin dişisini size tavsiyem bu olur kafesi alıp bir üretici veya petshop a gidip dişilerin olduğu kafese bırakın erkek kuşunuz 1 saat kadar kalsın sizde 1 saat gözlemleyin veya işiniz varsa halledip gelin erkeğin anlaştığı bir dişiyi alıp gelin bu daha sağlıklı olur

Kendi erkeğiniz seçsin dişisini size tavsiyem bu olur kafesi alıp bir üretici veya petshop a gidip dişilerin olduğu kafese bırakın erkek kuşunuz 1 saat kadar kalsın sizde 1 saat gözlemleyin veya işiniz varsa halledip gelin erkeğin anlaştığı bir dişiyi alıp gelin bu daha sağlıklı olur

Adam yaptım diyor ama erkek yabancı ortama girince strese girip kalmış öyle bence bir k3z daha denesin şansını

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adam yaptım diyor ama erkek yabancı ortama girince strese girip kalmış öyle bence bir k3z daha denesin şansını

A pardon ben orayı atlamışım. Evet tekrar deneyebilir

A pardon ben orayı atlamışım. Evet tekrar deneyebilir

Kışa sürede olcak iş değil sanırım erkek ağırdan alıyor birnkacbgun beklemesi gerekebilir

Kışa sürede olcak iş değil sanırım erkek ağırdan alıyor birnkacbgun beklemesi gerekebilir

Evet erkek biraz geri planda kalıyor sabırlı olması gerekiyor sahibinin

Arkadaşlar kuşları alıp petshopa gittim adamlar yok bu kuş dişi yok öyle yok böyle dediler o kadar dil döktüm dişi diye tutturdular umarım kuş dişidir herhangi bi kavga görmedim ama kuşları saldığımda yeni kuş papağana karşı çok agresifti. Size sorum şu dişi kuş videodaki gibi ses çıkarır mı?
Birde erkek kuşum aşırı kur yapıyor yeni kuşa bu cinsiyet belirlemede bir etken midir?Şimdiden görüşleriniz için teşekkürler.

Arkadaşlar kuşları alıp petshopa gittim adamlar yok bu kuş dişi yok öyle yok böyle dediler o kadar dil döktüm dişi diye tutturdular umarım kuş dişidir herhangi bi kavga görmedim ama kuşları saldığımda yeni kuş papağana karşı çok agresifti. Size sorum şu dişi kuş videodaki gibi ses çıkarır mı?
Birde erkek kuşum aşırı kur yapıyor yeni kuşa bu cinsiyet belirlemede bir etken midir?Şimdiden görüşleriniz için teşekkürler.
Bu video daki kuş dışımı şimdi çetesini çekip atın bir

Bu video daki kuş dışımı şimdi çetesini çekip atın bir

Valla.bu ses sadece bu kuştan geliyorsa erkek gibi geldi bana cere de ilerde değişebilir benim jumbolarda böyle oldu dişi sanıyordum birini erkek cıktı ikisi de prens gibi tek olan resim dişi diye aldık şimdiki hali.bu kuşlar şu.an 4 ay doldu
c3a111bfb5409d401f8bdae7b2618567.jpg
672b3a2ca134f5000e88a2761f884bca.jpg

Video ki kuşun dişi olduğunu söyleyen petshop ama bana erkekmiş gibi geliyor. Resimler bu kadar net çekebildim anca kusura bakmayın :)

Ekli dosyalar

• 20180503_202041.jpg
    20180503_202041.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
  • 20180503_202050.jpg
    20180503_202050.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
  • 20180503_202443.jpg
    20180503_202443.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 10
  • 20180503_202522.jpg
    20180503_202522.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 11
Video ki kuşun dişi olduğunu söyleyen petshop ama bana erkekmiş gibi geliyor.
Bu kuş erkek son resim de net belli oluyor arkadaşlar sanırım cere renginden yanilgiya düşüyorlar ama size şöyle söyleyeyim 1 ay sonra yada 2 ay o cere tam lacivert olur

Valla.bu ses sadece bu kuştan geliyorsa erkek gibi geldi bana cere de ilerde değişebilir benim jumbolarda böyle oldu dişi sanıyordum birini erkek cıktı ikisi de prens gibi tek olan resim dişi diye aldık şimdiki hali.bu kuşlar şu.an 4 ay doldu
c3a111bfb5409d401f8bdae7b2618567.jpg
672b3a2ca134f5000e88a2761f884bca.jpg

Ondan çıkıyor ses uyuklarken de çıkarıyor. Maşallah ikisi de çok güzel.

Geri