Karadeniz Pet

Yeni Malikaneleri. :)

• Konbuyu başlatan Sevtap DERİN
  • Başlangıç tarihi
Benim fikrim değiştirmeniz yönünde şayet rahat etmelerini istiyorsanız.. Çiftleşmeye başlamışlar tamam yumurtlama süresini uzatır ama bu şekilde de o kafese koymanız nerden baksanız 3 ayı geçer kanaatindeyim

Ben bu çifthaneleri yavru kuşlarımda kullanıyorum , asıl o zaman çok kullanışlı oluyor..Yavrular kanatlarını daha rahat açıyor ve sağa sola rahatca uçuyor , bu durumda kuşların gelişiminde fayda sağlıyor..Ama bu durum damızlıklar için aynı olmuyor eş olan kuşlar geniş kafeste pek yan yana gelmiyorlar..Ayrıca 4 5 damızlık olup dinlendirmek içinde bu kafesler çok güzel..Aklınızda olsun diye bu bilgileri yazmak istedim..

Benim fikrim değiştirmeniz yönünde şayet rahat etmelerini istiyorsanız.. Çiftleşmeye başlamışlar tamam yumurtlama süresini uzatır ama bu şekilde de o kafese koymanız nerden baksanız 3 ayı geçer kanaatindeyim

Tamam kalsınlar şimdilik değiştirmeyeceğim yerlerini. :D Birkaç ay geçtikten sonra koyarım artık.

Ben bu çifthaneleri yavru kuşlarımda kullanıyorum , asıl o zaman çok kullanışlı oluyor..Yavrular kanatlarını daha rahat açıyor ve sağa sola rahatca uçuyor , bu durumda kuşların gelişiminde fayda sağlıyor..Ama bu durum damızlıklar için aynı olmuyor eş olan kuşlar geniş kafeste pek yan yana gelmiyorlar..Ayrıca 4 5 damızlık olup dinlendirmek içinde bu kafesler çok güzel..Aklınızda olsun diye bu bilgileri yazmak istedim..

O zaman şöyle yapayım Serkan Bey, bu kafes kalsın ve eğer yavrular olursa bunda beslemeye başlarım. Hem dediğiniz gibi yavruların gelişimi için oldukça iyi olur.

Aynen o şekilde yapmanız en mantıklısı olur..İnşallah yavruları görmek kısmet olursa çifthanenize koyarsınız , şuanki kullandığınız kafesin yerinede güzel bir normal boyutta pirinç kafeslerden alırsınız olur biter :)

Aynen o şekilde yapmanız en mantıklısı olur..İnşallah yavruları görmek kısmet olursa çifthanenize koyarsınız , şuanki kullandığınız kafesin yerinede güzel bir normal boyutta pirinç kafeslerden alırsınız olur biter :)

Tamamdır o zaman, çok teşekkür ederim önerileriniz için. Öyle yapmak daha mantıklı olur. İnşallah yavruları görmek nasip olur da. :)

İnşallahhh...

Hayırlı olsun ustam :)
Yuvaya ilgi başlamış bence değişiklik yapmayın.. 1 aya kadar farkeden bir sey olmazsa taşıyabilirsiniz ustam.

Sürekli kıskanıp durduğum o yegane kafesten artık benimde oldu. Çok mesudum. Artık kimseyi kıskanmak zorunda kalmayacağım. :D (Yumurta olayı hariç) Diğer kafesim oldukça ufaktı ve kuşlarımın hareket alanı çok azdı. Bu durum yüzünden az kıskançlık olayına girmedim. Aslında kıskandığımdan değil üzüldüğümdendi.:p
Bütün hepsi toplam 50 TL'ye zat-ı muhterem babacığım almış bulunmakta.
Bu arada bir sorum var? Şimdi efendime söyleyeyim, biliyorsunuz ki benim bıdıklar şu 1 haftadadır zoraki de olsa çiftleşiyorlar. Yuvaya girme olayı olmuyor fakat. Sadece kafasını uzatıp bakıyor o kadar yani. Ben bu yeni kafese hemen koymalı mıyım? Yoksa 1-2 hafta daha mı beklemeliyim?

sjhsp.jpg
Hocam kaça kaç bu kafes? Beğendim 50 tl de çok uygunmuş nerede yaptırdınız?

hadi hayırlısı olsun o zaman inşaallah

Hayırlı olsun ustam :)
Yuvaya ilgi başlamış bence değişiklik yapmayın.. 1 aya kadar farkeden bir sey olmazsa taşıyabilirsiniz ustam.

Çok teşekkür ederim Cihat. :) Bugün girdi yuvaya bakalım ne olacak. :)

Hocam kaça kaç bu kafes? Beğendim 50 tl de çok uygunmuş nerede yaptırdınız?

Valla babam aldı hiçbir fikrim yok. :) Ama oldukça büyük.

hadi hayırlısı olsun o zaman inşaallah

İnşallahhhhhhhhhhhhhh:)

Yeni kafesiniz hayirli olsun.Kanimca bu durumda kafesi degistirmek sizi tekrar başa döndürecektir.

Ustam ben de sevindim yuvaya girmesine :D benim ikisini bugün yuvada gördüm bakalım sonumuz hayrola :))

Geri